Stomatologia estetyczna | Smile Design Clinic Warszawa

  Śnieżnobiały uśmiech jak z okładek gazet to marzenie wielu osób. Dzięki osiągnięciom stomatologii estetycznej jest on w zasięgu każdego z nas. Aby uzyskać piękny uśmiech, nie wystarczy jednak samo wybielanie zębów. O co jeszcze należy zadbać? Odpowiemy na to pytanie prezentując 3 kroki do osiągnięcia pięknego uśmiechu.

  Krok 1: Korekta krzywych zębów

  Nawet idealna biel szkliwa nie przykryje wad zgryzu i wad szczękowo-twarzowych. Aby skorygować te defekty, coraz więcej osób decyduje się na leczenie ortodontyczne. Pamiętajmy, że duże i odstraszające aparaty na zęby sprzed lat to już zamierzchła przeszłość. W naszym gabinecie doświadczeni ortodonci dobierają aparaty do wad zgryzu, wieku i indywidualnych potrzeb pacjenta. Są one estetyczne i mało widoczne. W zależności od konkretnego przypadku, stosuje się:

  • aparaty stałe – wykorzystywane są do korekcji nawet bardzo zaawansowanych wad zgryzu. Aparat stały działa cały czas i stopniowo przesuwa zęby z odpowiednią siłą w celu ich wyrównania.
  • Aparaty Incognito – mocuje się je po wewnętrznej stronie zębów, więc są niezauważalne. Każdy z nich jest specjalnie dopasowany do potrzeb pacjenta, co zapewnia maksymalny komfort noszenia.
  • Leczenie nakładkowe – polega na zakładaniu na zęby indywidualnie dobranych nakładek, które w szybki sposób korygują wady zgryzu. Nakładki są niewidoczne i w razie potrzeby można je samodzielnie zdejmować .

  Krok 2: Odbudowa zębów

  Ubytki po leczeniu ortodontycznym albo przebytych chorobach sprawiają, że wiele wstydzi się swoich zębów. Stomatologia estetyczna posiada na szczęście całą gamę zabiegów, które w szybki i bezpieczny sposób pozwolą odbudować zęby. Istnieje wiele sposobów uzupełniania uzębienia. Wśród nich najczęściej stosuje się korony zębowe i mosty, które dopasowuje się do barwy uzębienia. Pacjenci, którym zależy na osiągnięciu idealnego uśmiechu decydują się także na licówki. Są to cienkie płytki ceramiczne, które mocuje się na przedniej ścianie zębów. Licówki umożliwiają:

  • poprawę kształtu zębów,
  • wizualne wyrównanie zgryzu,
  • maskowanie przebarwień,
  • redukcję przerw między zębami.

  CEREC – protetyka 3D

  Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii protetyki 3D, uzupełnienia zębów są tworzone indywidualnie dla każdego pacjenta po wykonaniu komputerowego skanu jamy ustnej. System komputerowy CEREC tworzy na jego podstawie wirtualny wycisk, który służy lekarzom do przygotowania indywidualnie dopasowanej odbudowy zęba. Ten sposób, stosowany w najlepszych klinikach stomatologicznych, gwarantuje idealne dobranie uzupełnienia do ubytku i najwyższy komfort pacjenta.

  Krok 3: Wybielanie zębów

  Olśniewająca biel zębów to znak rozpoznawczy gwiazd i celebrytów. Uzyskanie takiej barwy nie jest możliwe przy stosowaniu past wybielających czy domowych sposobów. Warto więc skorzystać z wybielania w gabinecie stomatologicznym, które jest szybkie, a pacjent ma gwarancję, że uzyska oczekiwany rezultat. Jaki rodzaj wybielania wybrać? W decyzji powinien pomóc doświadczony stomatolog, który dobierze typ zabiegu do rodzaju szkliwa i jego aktualnej barwy. Wśród najczęściej wybieranych metod znajduje się m.in.:

  • wybielanie nakładkowe (Nite White) – to jedna z najpopularniejszych metod wybielania. Stomatolog pobiera od pacjenta wycisk, na podstawie którego formuje przezroczystą nakładkę uzupełnianą preparatem Nite White. Przez kolejne dwa tygodnie pacjent nosi nakładkę kilka godzin w ciągu doby (np. nocą), a zęby ulegają stopniowemu wybieleniu.
  • Opalescence – to zabieg, który przynosi natychmiastowy efekt. Stomatolog nakłada specjalny żel wybielający i pokrywa dziąsła substancją wybielającą. Preparat pozostaje na zębach przez około kwadrans i jest usuwany za pomocą specjalnego ssaka.

  Aby zachować piękny uśmiech na długie lata, warto raz na jakiś czas powtarzać również zabieg oczyszczania oraz polerowania zębów (skaling i piaskowanie). Pomogą one pozbyć się kamienia nazębnego i nadać zębom śnieżny połysk. Jeśli chcesz dowiedzieć się w jaki sposób Ty możesz odmienić swój uśmiech, umów się na wizytę w Smile Design Clinic! Zapraszamy!

  Attachment
  • pieknyusmiech

  © SMILE DESIGN CLINIC sp. z o.o.