Stomatologia w ciąży | Smile Design Clinic Warszawa

  Spodziewasz się dziecka, nosisz pod sercem swój wielki skarb i z niecierpliwością czekasz, kiedy weźmiesz je w ramiona. To Twój czas, w którym starasz się wyciszyć, cieszyć każdą chwilą i oczywiście szczególnie dbać o siebie. Wiesz, że Twoje zdrowie to także zdrowie Twojego maleństwa, dlatego pilnujesz diety, dużo odpoczywasz i wykonujesz zalecane badania. Chuchasz i dmuchasz na siebie, ale czy pamiętasz o zębach? Czy wiesz, jak wiele przesądów na temat zabiegów stomatologicznych w ciąży pokutuje w świecie? Jak ogromna bywa nasza niewiedza i jak w prosty sposób możesz zaszkodzić sobie i dziecku? Dziś masz szansę obalić wszelkie mity i poznać prawdę o sposobach dbania o zęby przez 9 najbardziej magicznych miesięcy Twojego życia.

  Jak dbać o higienę zębów i dziąseł?

  W ciąży twoje dziąsła są teraz bardziej podatne na krwawienia, podrażnienia, a to za sprawą hormonów, które po prostu szaleją. Na zębach zaczyna się gromadzić większa ilość płytki nazębnej, więc tym bardziej nie możesz zaniedbać higieny. Szczotkowanie po każdym posiłku, nitkowanie i czyszczenie języka to procedury, które musisz powtarzać. Zapewni to zdrowie Twoim zębom, a Tobie da pewność, że rozwijająca się próchnica nie wpłynie na Twój organizm i dziecko. W naszej klinice Smile Design Clinic tłumaczymy, że próchnicze zmiany mogą powodować przedwczesne porody, dlatego nawet krwawiące dziąsła nie powinny powstrzymywać przed porządnym szorowaniem!

  Leczyć czy czekać? Historia pewnego ubytku

  Co, jeśli ubytek się pojawił? Pewnie zastanawiasz się, czy szybko go wyleczyć, czy może poczekać do porodu. Boisz się także znieczulenia i jego wpływu na płód. Przede wszystkim pamiętaj, aby zawsze uprzedzić lekarza o swoim stanie. Będzie wtedy wiedział, jak z Tobą postępować, co można, a czego unikać. Wiedz też, że nawet kobiety w ciąży powinny leczyć ubytki jak najszybciej. Ciąża nie jest powodem, aby zrezygnować z dbania o swoje zdrowie! Wręcz przeciwnie. Preparaty, które zastosowane są w leczeniu zębów, wypełnianiu ubytków nie przenikają do krwioobiegu i nie mają żadnego wpływu na dziecko. Bez obaw możesz oddać się w ręce naszych specjalistów. W Smile Design Clinic dobierzemy dla Ciebie odpowiednie znieczulenie, które sprawi, że nie odczujesz bólu, a Twój skarb będzie bezpieczny.

  Przerwa w leczeniu zgryzu?

  Nie rezygnuj ze swoich marzeń o prostych zębach i pięknym uśmiechu. Jeśli nosisz aparat lub planowałaś leczenie ortodontyczne, możesz je śmiało kontynuować. Zwłaszcza, że zachodzące w tym czasie zmiany hormonalne sprawiają, że zęby łatwiej i szybciej ustawiają się we właściwej pozycji. Jeśli potrzebujesz założyć koronę na ząb, również możesz się tym zająć w czasie ciąży.

  A może tak wybielanie?

  Nawet jeśli masz teraz więcej czasu i chciałabyś poprawić kolor swoich zębów, lepiej wstrzymaj się z tym zabiegiem. Tak naprawdę nie wiadomo, jak substancje użyte do wybielania mogą wpłynąć na płód. Dlatego poczekaj na bardziej dogodny moment. Teraz dbaj po prostu o zdrowie zębów!

  Muszę usunąć ząb

  Czasem konieczne jest usunięcie zęba, który pozostawiony może nie tylko boleć, lecz także narobić poważnych szkód w organizmie. Specjaliści twierdzą, że nie masz się czego obawiać. Możesz śmiało dać usunąć sobie sprawcę całego zamieszania i zapomnieć o kłopocie. Jednak przez pierwsze trzy miesiące ciąży lepiej wstrzymać się z zabiegiem, chyba, że lekarz stwierdzi, że jest to niezbędne. Po ekstrakcji nie musisz przyjmować antybiotyku, pod warunkiem, że nie rozwinął się już stan zapalny. W przeciwnym razie otrzymasz dozwolony w ciąży lek.

   

  Stomatologia w Smile Design Clinic – tutaj dowiesz się więcej o naszych usługach. Jeśli jesteś przyszłą mamą, zajrzyj do nas na konsultację. Wspólnie ustalimy, jak powinnaś zadbać o swoje zęby.

   

  tel. 22 291 80 80
  tel. 22 291 80 81

   
   

  Attachment
  • wyrywanie zeba w ciazy

  © Smile Design Clinic