Jak poprawić kształt zębów? | Smile Design Clinic Warszawa

  Znów dopadło Cię to przygnębiające uczucie, że Twoje zęby są tak niedoskonałe? Wszystko przez to, że wczoraj spotkałaś się ze znajomą, której uśmiechem zachwycają się inni. Poczułaś, że to trochę zazdrość, trochę zakłopotanie i pragnienie posiadania równie idealnych zębów. Myślisz sobie, że wszystko przepadło, bo przecież masz takie, a nie inne zęby i nic tego nie może zmienić? Nic bardziej mylnego! Jeśli tylko chcesz, możesz powalczyć o wspaniały, zachwycający uśmiech, który będzie Twoim powodem do dumy. Sposobów na realizację tego zamierzenia jest naprawdę sporo, warto więc wiedzieć, co oferuje dzisiejsza stomatologia. Metodę dobierzesz razem z lekarzem, który oceni fachowo i obiektywnie stan twoich zębów i podpowie Ci, co będzie dla nich najlepsze. Pora więc poznać 5 niezawodnych pomysłów na korekcję uzębienia.

  Aparat ortodontyczny – sprzymierzeniec Twojego zgryzu

  Oczywiście, najlepiej zacząć korygować zgryz za młodu, jak najwcześniej. Nie ma jednak żadnych przeciwwskazań, aby założyć aparat mając nieco więcej lat. Dziś coraz więcej osób w kwiecie wieku decyduje się na prostowanie zębów. Nikogo to nie dziwi i nie gorszy. Leczenie ortodontyczne można przeprowadzić na różne sposoby. Możesz więc zdecydować się na tradycyjny aparat lub taki, który będzie prawie niewidoczny! Wszystko zależy od Twoich oczekiwań i preferencji. Razem ze specjalistą ze Smile Design Clinic wybierzecie aparat, który spełni Twoje marzenie o równych zębach, a do tego będzie komfortowy w użytkowaniu. Bogactwo rodzajów aparatów ortodontycznych może Cię naprawdę zaskoczyć! To nie tylko znane z filmów czy opowieści znajomych tradycyjne aparaty, lecz także specjalne nakładki czy aparaty zakładane na wewnętrzną stronę zębów. Będziesz mieć w czym wybierać!

  Licówki – porcelanowe listeczki

  Innym sposobem na poprawę kształtu, a przy okazji barwy zębów są tzw. licówki. To malutkie płyteczki przypominające płatki czy listki, wykonane z porcelany i przyklejane na zęby. Pozwalają nadać zębom pożądany kształt, maskują wszelkie niedoskonałości. Przed założeniem licówek należy oszlifować zęby. Istnieją jednak pewne przeciwwskazania do stosowania metody, jaką są licówki. Nie mogą z nich skorzystać osoby z chorobami dziąseł i zgryzu, a także zgrzytające zębami czy mocno je zaciskające. Nie powinno się także zakładać licówek na zęby leczone kanałowo.

  Korona – całkiem nowy ząb

  Koronę umieszcza się na wcześniej przygotowanym, oszlifowanym zębie lub implancie. Spełnia funkcję ochronną, a także wzmacnia i poprawia kształt zęba. Do wyboru są korony porcelanowe, ceramiczne, a także wykonane ze stopu żelaza albo ze złota. Koronę zakłada się podczas dwóch wizyt, pierwsza służy przygotowaniu zęba, pobraniu wycisków, a druga założeniu korony. Dobrze założona może służyć przez wiele lat.

  Bonding – co to takiego?

  Bonding polega na pokryciu zębów specjalnym kompozytem, który następnie zostaje utwardzony za pomocą lampy polimeryzacyjnej. Nieinwazyjna metoda pozwala na nadanie pożądanego kształtu nierównym, pękniętym i ukruszonym zębom. Bonding pozwala na szybką naprawę zębów, jednak jedynie przy niewielkich defektach. Co 3 miesiące należy zgłaszać się na polerowanie kompozytów, a sam zabieg trzeba powtarzać co kilka lat.

  Konturing – idealne kontury

  Idealny kształt możemy również nadać, stosując metodę zwaną konturingiem. Ząb jest szlifowany przy pomocy diamentowych wierteł, gumek i krążków ściernych. Technika ta jest zupełnie bezpieczna dla zębów, a służy między innymi zaokrągleniu zbyt spiczastych brzegów czy zmniejszeniu dysproporcji między zębami.

  Ortodoncja w Smile Design Clinic – poznaj  ofertę i umów się z naszymi specjalistami! Zadzwoń:

  tel. 22 291 80 80
  tel. 22 291 80 81

  Attachment
  • korony na zeby -cena

  © Smile Design Clinic