Stomatologia - leczenie | Smile Design Clinic Warszawa

  Stomatologia to dział medycyny, który zajmuje się leczeniem zębów, przyzębia, tkanek jamy ustnej, a także stawu skroniowo-żuchwowego. Współcześnie posiada wiele możliwości dzięki nowoczesnym technologiom oraz urządzeniom. Innowacyjne techniki pozwalają na zastosowanie niezwykle szybkich i precyzyjnych metod skutecznego leczenia. Dentyści używają czasem wyrażeń, które nie są popularne w języku potocznym, potrafią tym samym zasiać w głowie ziarno niepewności. Dobrze więc poznać kilka branżowych sformułowań, którymi posługują się specjaliści. Jeśli interesują cię dokładniejsze informacje, poznaj sześć przydatnych pojęć stomatologicznych!

  Endodoncja

  Termin endodoncja używany jest najczęściej w odniesieniu do leczenia kanałowego, ponieważ to dział stomatologii zajmujący się terapią schorzeń miazgi zębowej i tkanek okołowierzchołkowych. W Smile Design Clinic endodoncja prowadzona jest za pomocą nowoczesnego sprzętu, dzięki czemu nawet najbardziej skomplikowane zabiegi wykonywane są bardzo dokładnie i błyskawicznie. Użycie mikroskopu w leczeniu kanałowym pozwala powiększyć rozmiar obrazu nawet 20 razy!

  Wkład koronowy (inlay, onlay, overlay)

  Alternatywą dla tradycyjnego wypełnienia ubytku, w przypadku zębów bardzo zniszczonych, jest wkład koronowy. Tego rodzaju rozwiązanie jest niezwykle trwałe, estetyczne, a także odporne na ścieranie. Stomatologia estetyczna wykorzystuje wkłady i nakłady typu inlay, onlay i overlay, które różnią się od siebie powierzchnią wypełnienia.

  • inlay – pokrywa powierzchnie żujących oraz stoku guzków,
  • onlay – pokrywa także szczyty guzków,
  • overlay – dodatkowo służy do wypełnienia powierzchni językowych przedsionkowych lub stycznych.

  Piezochirurgia

  Piezochirurgia jest zaliczana do chirurgii kostnej. Zabiegi z zakresu piezochirugii skracają czas leczenie ortodontycznego. W Smile Design Clinic stosujemy w tym celu urządzenie Piezocision, które pobudza procesy lecznicze w obrębie szczęki za pomocą delikatnych drgań ultradźwiękowych o różnej częstotliwości. Piezochirurgia cechuje się wyjątkową precyzją oraz bezpieczeństwem, ponieważ ograniczają do minimum utratę tkanki kostnej.

  CBCT

  CBCT wykorzystuje się w diagnostyce stanu zębów, w tym zarówno tkanek kostnych, jak i miękkich. W przeciwieństwie do zwykłego zdjęcia rtg zębów, tomografia CBCT pozwala uzyskać trójwymiarowy obraz w świetnej jakości. Co bardzo ważne, podczas wykonywania zdjęcia, poziom promieniowania jest bardzo niski, co przekłada się na wysokie bezpieczeństwo badania. Tomografię CBCT wykorzystujemy m.in. przed leczeniem ortodontycznym, endodontycznym czy też periodontologicznym (leczenie chorób przyzębia).

  Periodontologia

  Określenie periodontologia oznacza diagnostykę i leczenie chorób przyzębia. W skład przyzębia wchodzi dziąsło, ozębna, okostna, kość wyrostka zębodołowego, a także cement korzeniowy. Choroby przyzębia powstają, między innymi w wyniku bakteryjnej płytki nazębnej, która nieusuwana może prowadzić również do próchnicy. Schorzenia tego rodzaju przyczyniają się rozchwiania i utraty zębów, dlatego tak ważne jest niedopuszczenie do rozwoju bakterii i regularne usuwanie kamienia nazębnego. Istotna jest także odpowiednia higiena jamy ustnej oraz regularne kontrole stomatologiczne.

  DSD

  DSD, czyli Digital Smile Design to cyfrowe projektowanie uśmiechu. Termin ten oznacza wizualizację leczenia, którą wykorzystuje zarówno stomatologia, protetyka, jak i ortodoncja. System DSD polega na wykonaniu serii zdjęć uzębienia oraz twarzy, dzięki czemu swój nowy uśmiech możesz zobaczyć na ekranie monitora. W Smile Design Clinic z powodzeniem stosujemy tę metodę wizualizacji, ponieważ jest bardzo praktyczna. Przyczynia się do większej satysfakcji pacjentów i lepszej komunikacji z lekarzem. Cyfrowe projektowanie uśmiechu poprzedza korekcję uzębienia za pomocą aparatu ortodontycznego lub nakładek na zęby, a także zabiegi protetyczne.

  Stomatologia w Smile Design Clinic – skorzystaj z naszych usług! Zadzwoń i zapytaj o szczegóły:
  tel. 22 291 80 80
  tel. 22 291 80 81

  Attachment
  • stomatolog - warszawa

  © SMILE DESIGN CLINIC sp. z o.o.