8 mitów o wybielaniu zębów! | Smile Design Clinic

  Na forach internetowych przeczytać możemy setki informacji na temat wybielania zębów. Jedne mówią o czyhających na nas niebezpieczeństwach, inne o niesamowitych efektach terapii. Co jest prawdą? Zebraliśmy najpopularniejsze mity i zamierzamy je obalić!

  Mit pierwszy – wybielanie zębów im szkodzi

  Najpopularniejszy ze wszystkich i nieprawdziwy. Być może kiedyś tak było, jednak dzisiejsze techniki stomatologiczne pozwalają na rozjaśnienie koloru zębów bez zmieniania ich struktury. Podczas zabiegu stosuje się preparaty zawierające nadtlenek karbamidu, które utleniają ciemne przebarwienia na zębach. Według najnowszych badań 6- godzinny kontakt zębów z substancją wybielającą jest porównywalny do 3-minutowego kontaktu zębów z colą.

  Mit drugi – po wybielaniu będziemy mieli “hollywoodzki uśmiech”

  Trzeba wziąć pod uwagę, że to, co wygląda dobrze na okładkach czasopism, w prawdziwym życiu wygląda kuriozalnie. Tak jak ciężko nam sobie wyobrazić, żeby po ulicy chodziłby osoby ubrane w suknie z pokazów mody, tak trudno, żebyśmy podczas mówienia oślepiali bielą zębów. Naturalna barwa zębów waha się od żółtobrunatnej do szaroniebieskiej i właśnie w tym zakresie możemy spodziewać się efektów.

  Mit trzeci – można wybielić zęby raz na zawsze

  To trochę tak jak z woskowaniem samochodu. Można to zrobić raz, ale nie można oczekiwać, że będzie on zawsze wyglądał jak z salonu. Trwałość efektów zabiegu zależy od metody wybielania, nawyków żywieniowych oraz wpływu czynników zewnętrznych, jednak, niestety, nie ma nic na zawsze.

  Mit czwarty – tylko dentysta może wybielać zęby

  Oczywiście, że nie. Istnieją domowe sposoby oraz specjalne, dostępne w aptekach preparaty, ale powiedzmy sobie szczerze, nie zawsze działa zasada: “żeby coś było zrobione dobrze, muszę to zrobić sam” jest odpowiednim rozwiązaniem. Jeśli więc chcemy, by wybielane zęby wyglądały naprawdę dobrze, lepiej wykonać zabieg u profesjonalnego stomatologa.

  Mit piąty – można wybielić każde zęby

  Byłoby wspaniale, ale niestety nie jest to takie proste. Wszystko zależy od kondycji zębów i stopnia przebarwień. Istnieją też przeciwwskazania, które mogą spowodować przesunięcie zabiegu  w czasie, są to m.in.:

  • nieodpowiedni wiek- nie wykonuje się wybielania u dzieci poniżej 16 roku życia,
  • okres ciąży oraz karmienie piersią,
  • wrażliwość termiczna zębów.

  Mit szósty – preparaty z apteki są zdrowsze niż lampa w gabinecie stomatologiczny

  Bardzo często preparaty z aptek czy drogerii, takie jak np. taśmy czy pasty wybielające wcale nie działają wybielająco, a jedynie rozjaśniająco. Czasami zdarza się też, że w składzie takich produktów możemy znaleźć drobno sproszkowany pumeks, który zamiast utleniać odbarwienia ściera wierzchnią warstwę zębów uszkadzając je.

  Mit siódmy – wybielanie zębów je uwrażliwia, a wrażliwych zębów nie można wybielać

  Prawdą jest, że po wybielaniu zęby mogą być nadwrażliwe, jednak efekt ten mija całkowicie po kilku dniach. Natomiast jeśli chodzi o wybielanie już wrażliwych zębów, to jest możliwe jednak jedynie po uprzednim kontakcie ze stomatologiem, który wybierze najodpowiedniejszą metodę.

  Mit ósmy – wybielanie zębów boli

  I tak i nie. Nie jest to na pewno najprzyjemniejszy zabieg z możliwych, jednak nie powinien sprawiać większego bólu. Może się zdarzyć, że lekki ból będą odczuwać osoby z odsłoniętymi szyjkami lub popękanym szkliwem.

  W jaki sposób można wybielić zęby?

  Oprócz domowych sposobów i specyfików drogeryjnych pozostaje możliwość wybielania zębów u stomatologa. Większość klinik dentystycznych oferuje wybielanie za pomocą:

  • lamp
   Podczas zabiegu na zęby nakładany jest preparat wybielający, a  później naświetla się je lampą o określonej długości fali.
  • nakładki Nite White
   Nakładki są indywidualnie dobrane do zębów pacjenta. Terapia polega na noszeniu wypełnionych żelem wybielającym nakładek przez ok. 2 h dziennie.
  • żel wybielający Opalescence
   To metoda natychmiastowego wybielania zębów, polegająca na nałożeniu żelu wybielającego i pozostawieniu go na zębach przez ok. 10 min.

  Jeśli pragniesz dowiedzieć się więcej o profesjonalnych sposobach wybielania zębów, odwiedź naszą klinikę:

  Smile Design Clinic w Warszawie.

  Attachment
  • wybielanie zebow2

  © SMILE DESIGN CLINIC sp. z o.o.