AcceleDent w klinice Smile Design Clinic | Warszawa

  Jest to specjalistyczne urządzenie wykorzystywane w stomatologii estetycznej, które pozwala na szybsze wyleczenie problemów z uzębieniem. Dzięki urządzeniu, zęby przemieszczają się znacznie szybciej. AcceleDent działa w połączeniu z aparatami ortodontycznymi (aparatami stałymi i aligenerami). Urządzenie jest całkowicie bezpieczne i wykorzystuje się w zaciszu domowym.

  Jak działa AcceleDent?

  Każdego dnia pacjent powinien nakładać urządzenie na 20 minut. Wibracje, które są wtedy wytwarzane pozwalają na skuteczniejsze i szybsze leczenie ortodontyczne, co jest udowodnione w specjalistycznych badaniach klinicznych. Dzięki mikrowibracjom cząsteczki kości są stymulowane, co reguluje aktywne komórki kości.

  Czy stosowanie aparatu AcceleDent jest bezpieczne?

  Aparat jest całkowicie bezpieczny dla pacjenta. Nie wywołuje skutków ubocznych, a jego regularne stosowanie zapewnia spektakularne efekty. Jest bardzo prosty w użyciu – informują specjaliści stomatologii estetycznej Smile Design Clinic w Warszawie.

  Codzienne korzystanie z aparatu AcceleDent

  Urządzenie jest bardzo wygodne, gdyż nie przeszkadza w wykonywaniu codziennych czynności. Pozwala przyspieszyć leczenie ortodontyczne nawet o 50%! Aparat podbił świat, docierając także do Polski, gdzie dostępny jest w najlepszych klinikach stomatologicznych. Wystarczy, że założymy go na 20 minut każdego dnia, a szybko poprawimy kształt naszego uzębienia.

  Zalety aparatu Acceledent

  Jedną z najważniejszych zalet tej innowacyjnej technologii jest to, że czas leczenia ortodontycznego ulega znacznemu skróceniu. Aparat współpracuje z każdym rodzajem aparatu ortodontycznego. Ryzyko powstania próchnicy oraz chorób dziąseł jest znikome. Większość pacjentów noszących aparat na stałe nie może się już doczekać, kiedy w końcu będzie mogła się go pozbyć. Dzięki tej metodzie, uzyskamy zdrowy uśmiech jeszcze szybciej. Urządzenie jest małe i niewiele waży. Podłącza się je do ładowarki, a jego działanie można konsultować z lekarzem stomatologiem podczas wizyt kontrolnych. Możemy stosować je podczas codziennych czynności, gdyż nie wymaga użycia rąk.

  Jak odpowiednio pielęgnować zęby?

  By nasze zęby były mocne i zdrowe należy czyścić je przez około 3 minuty, co najmniej dwa razy dziennie. Codzienna higiena jamy ustnej jest niezwykle ważna nie tylko podczas leczenia ortodontycznego. Zęby powinniśmy czyścić po każdym posiłku, dzięki czemu zapobiegamy osadzaniu się kamienia. Szczoteczkę należy wymieniać co trzy miesiące, gdyż w ciągu tego okresu traci ona swoje właściwości. Pamiętajmy też o regularnym nitkowaniu zębów za pomocą nici dentystycznych. To element pielęgnacji, który bardzo często jest ignorowany, jednak szczoteczka nie jest w stanie dokładnie wyczyścić zębów. Warto również zainwestować w odpowiednie płyny do płukania. Przywracają one odpowiedni odczyn pH w ustach. Dzięki nim pozbywamy się również drobinek pokarmowych oraz bakterii znajdujących się na naszych zębach. Powinniśmy także regularnie chodzić na wizyty do stomatologa, co pozwoli nam uniknąć problemów z zębami w przyszłości.

  © Smile Design Clinic