Protetyka – Warszawa | Smile Design Clinic Warszawa

  Wieczór wróżb i jednocześnie dzień świętowania popularnych imienin 29 listopada, czyli Andrzejki, w roku 2018 wypadają w czwartek. To dawny zwyczaj, zarezerwowany niegdyś dla niezamężnych panien, który początkowo traktowany był bardzo poważnie. Wróżby odprawiało się najpierw w odosobnieniu i były przeznaczone wyłącznie dla kobiet szukających męża. Dopiero z czasem Andrzejki zamieniły się we wspólną zabawę obu płci, która obecnie przybrała formę niezobowiązującej rozrywki.

  Andrzejki – dawniej i współcześnie

  Początkowo Andrzejki miały charakter matrymonialny i były przeznaczone wyłącznie dla dziewczyn niezamężnych, a wróżenie praktykowano na osobności. Potem święto organizowane było w grupach rówieśniczych pań na wydaniu. Jego odpowiednikiem dla mężczyzn były Katarzynki. Aktualnie Andrzejki to dzień, w którym odbywają się różnego rodzaju spotkania towarzyskie i imprezy zarówno kobiet, jak i mężczyzn, niezależnie od stanu cywilnego. Dodatkowo, to również data popularnych imienin – Andrzeja, które obchodzone są zarówno w mniejszym, jak i większym gronie.

  Najpopularniejsze wróżby andrzejkowe

  Jedną z najpopularniejszych wróżb andrzejkowych jest wylewanie wosku na zimną wodę, na przykład przez dziurkę od klucza, i odczytywanie kształtu zastygłej masy. Ponadto, pomysłem na zabawę, którą można wykorzystać aktualnie, jest również losowanie przedmiotów o symbolicznym znaczeniu – na przykład pierścionka, oznaczającego bliski ślub, różańca, wskazującego na powołanie zakonne, czy listka, który symbolizuje staropanieństwo.

  Jak uniknąć gafy na imprezie andrzejkowej?

  Nienaganna aparycja jest naszą wizytówką. Styl ubioru, fryzura i wygląd uśmiechu często decydują o tym, jak jesteśmy odbierani przez innych. Jeśli więc masz braki w uzębieniu, warto zadbać o ich uzupełnienie jeszcze przed imprezą. Zwłaszcza, że aktualne możliwości protetyki są ogromne. W Smile Design Clinic możesz wykonać korony zębowe i licówki na zęby w jeden dzień! Dzięki systemowi CEREC w błyskawicznym czasie przygotowujemy również wypełnienia typu inlay, onlay, overlay, a także protezy zębowe. Zwróć uwagę, że dzięki pięknym zębom będziesz mieć więcej pewności siebie, a to przydaje się nie tylko na okazję Andrzejek!

  Andrzejki – dobry powód do poprawienia prezencji uśmiechu

  Praktycznie każde spotkanie z innymi ludźmi wiąże się z otwieraniem ust przy rozmowie i pokazywaniu swojego uśmiechu. Dobrze więc dołożyć starań, żeby poprawić stan uzębienia. Zanim wybierzesz się na przyjęcie z okazji Andrzejek, zadbaj o poprawienie aparycji swojego uśmiechu, a zobaczysz, że kilka zabiegów może diametralnie zmienić prezencję uzębienia. Należy do nich na przykład dostępne w naszej ofercie piaskowanie czy profesjonalne wybielanie zębów.

  Protetyka 3D – nowoczesne rozwiązanie na uzyskanie idealnego uzębienia

  Współczesna protetyka trójwymiarowa pozwala na wykonanie dowolnego uzupełnienia zęba w ciągu jednej wizyty. System CEREC umożliwia zaprojektowanie i produkcję koron zębowych, licówek, mostów, impantów zębów, a nawet protez zębowych. Za pomocą skanera wewnątrzustnego oraz frezarki cyfrowej, nasi lekarze błyskawicznie przygotowują perfekcyjnie dopasowaną odbudowę protetyczną, bez konieczności pobierania wycisków oraz oczekiwania na kolejną wizytę. Proces leczenia odbywa się w ciągu jednej wizyty.

  Protetyka 3D w Smile Design Clinic – interesuje Cię więcej informacji o koronach zębowych, implantach zębów i licówkach na zęby, wykonanych w systemie CEREC? Zadzwoń do naszej warszawskiej kliniki i umów się do protetyka na wizytę!

  tel. 22 291 80 80
  tel. 22 291 80 81

   

  Attachment
  • protetyka 3d

  © Smile Design Clinic