Aparat ortodontyczny - leczenie | Smile Design Clinic Warszawa

  Nowoczesne metody leczenia ortodontycznego stwarzają możliwości do praktycznie niewidocznego procesu korekcji uzębienia, co ma niebagatelny wpływ na swobodę i pewność siebie w pełnieniu codziennych obowiązków. Proste zęby są efektem końcowym terapii, bez względu na środek, jaki Cię do tego doprowadzi. Dlatego tak naprawdę przede wszystkim liczy się Twój komfort. Wygoda i dyskrecja to ważne kryteria, które z pewnością przyczyniają się do obrania właściwego kierunku planowanej zmiany. Stoisz przed decyzją – jaki aparat ortodontyczny wybrać? Zapoznaj się więc z ich rodzajami i zastanów, co jest dla Ciebie ważne. Ortodonta pomoże Ci w ostatecznym wyborze, nie martw się więc na zapas!

  Aparat ortodontyczny – ruchomy i stały

  Tradycyjny aparat ortodontyczny ma bogatą historię, a jego korzenie sięgają XVII wieku. Początkowo prymitywne formy korekcji uzębienia rozpoczęły się za sprawą francuskiego stomatologa, Pierre’a Faucharda. Od tamtej pory ortodoncja bardzo się rozwinęła, dzięki czemu obecnie leczenie ortodontyczne jest nieinwazyjne i komfortowe. I tak, współczesne ruchome aparaty stosowane są do zębów mlecznych dzieci, w wieku około 4-12 lat, natomiast stałe używane są do korekcji uzębienia młodzieży oraz dorosłych. Ze względu na materiał, z którego wykonane są zamki, wyróżnia się stałe aparaty metalowe, tytanowe (antyalergiczne), a także estetyczne, czyli ceramiczne, porcelanowe i kryształowe. Istnieją również aparaty samoligaturujące, które nie posiadają gumowych opasek, trzymających łuk ortodontyczny w zamku.

  Niewidoczny aparat lingwalny – perfekcyjne rozwiązanie

  Jeśli tradycyjny aparat ortodontyczny przeszkadzałby Ci w codziennym życiu i zależy Ci na zachowaniu maksymalnej dyskrecji w trakcie całego procesu leczenia, warto rozważyć również inne alternatywy. Takim przykładem innowacyjnego narzędzia korekcji uzębienia jest aparat lingwalny, który z powodzeniem stosujemy w Smile Design Clinic. Umieszcza się go po wewnętrznej strony zębów, co zapewnia jego niewidoczność i zarazem przyczynia się do niezwykle wysokiej jakości stosowanej terapii. To perfekcyjne rozwiązanie dla osób, którym zależy na idealnym wyglądzie uśmiechu w czasie leczenia ortodontycznego.

  Przezroczyste nakładki na zęby – wygoda i nowoczesność

  Kolejnym środkiem do uzyskania doskonałego uśmiechu, który w efekcie pozbawiony jest wad zgryzu, stłoczenia zębów oraz ich nierówności, są nakładki na zęby typu Orthocaps, Invisalign oraz Clear Aligner. Wspaniale sprawdzają się zarówno w przypadku chęci poprawy wyglądu zębów, jak i zachowania dyskrecji. Ogromną zaletą jest też możliwość ich wyjmowania w sytuacji czyszczenia zębów, spożywania posiłków, a także ważnych spotkań czy występów publicznych. Tradycyjny aparat ortodontyczny przymocowany jest na stałe do zębów, a nakładki na zęby są ruchome, co sprawia, że to rozwiązanie niezwykle wygodne i ułatwiające odnalezienie się w wyjątkowych okolicznościach.

  Retencja – utrzymanie rezultatów leczenia ortodontycznego

  Korekcja uzębienia, niezależnie od tego czy stosowany jest do jej celu aparat ortodontyczny czy nakładki na zęby, wymaga podtrzymania efektów końcowych. W tym celu ortodonta przygotowuje aparat retencyjny, który trzeba początkowo zakładać na kilka godzin dziennie, a potem wystarczy już tylko na noc. W Smile Design Clinic istnieje też możliwość przyspieszenia leczenia ortodontycznego za pomocą urządzenia AcceleDent, które poprzez mikrowibracje przyczynia się do szybszego przesuwania się zębów.

  Ortodoncja w Smile Design Clinic – poznaj naszą ofertę zabiegów. Zadzwoń, aby dowiedzieć się więcej:

  tel. 22 291 80 80
  tel. 22 291 80 81

   

   

  Attachment
  • leczenie ortodontyczne - warszawa

  © SMILE DESIGN CLINIC sp. z o.o.