Aparat ortodontyczny - Warszawa - tanio! | Smile Design Clinic.

  Równe zęby to prawdziwa ozdoba każdego uśmiechu. Idealnie proste uzębienie jest jednak niejednokrotnie okupione długotrwałym leczeniem ortodontycznym. Nie zawsze człowiek rodzi się z naturalnie pięknym wyglądem oraz ułożeniem zębów. Zdarza się również, że wady zgryzu wynikają z nieodpowiednich nawyków, takich jak chociażby ssanie kciuka, obgryzanie paznokci czy zgrzytanie zębami. Niezależnie od przyczyny i rodzaju powstania defektu, warto podjąć konsekwentne leczenie. Jeśli więc zdecydujesz się na podjęcie tej decyzji, czeka Cię jeszcze rozstrzygnięcie, jaki aparat na zęby wybrać. Przedstawiamy więc możliwości leczenia ortodontycznego i wskazówki, dotyczące kryteriów doboru sposobu korekcji uzębienia.

  Aparat ortodontyczny – rodzaje i ceny

  Podział aparatów ortodontycznych jest zależny od różnych czynników. W ortodoncji stosuje się aparaty ruchome, czyli wyjmowane, oraz stałe. Przykładem ruchomego jest aparat Stockfischa, który kosztuje 980 zł. Natomiast w przypadku aparatów stałych istnieje podział ze względu na materiał, z których wykonane są ich zamki. I tak, rozróżniamy aparaty metalowe, kryształowe oraz porcelanowe. Te dwa ostatnie są mniej widoczne, dzięki temu pacjent ma szansę na zachowanie większej dyskrecji w leczeniu. Fenomenalnym sposobem na niewidoczną korekcję uzębienia jest także aparat lingwalny, którego zamki przyklejone są po wewnętrznej stronie zębów. Aparaty stałe różnią się także ceną, przy metalowym Synergy w technice SWLF trzeba się liczyć z wydatkiem rzędu 1980 zł. Natomiast aparat kosmetyczny, wykonany z mało widocznych zamków porcelanowych, kompozytowych czy kryształowych, to koszt rzędu 2600 zł. Jeśli interesuje Cię założenie aparatu ortodontycznego w Warszawie, skontaktuj się z nami i skorzystaj z konsultacji z naszymi specjalistami!

  Kryterium wieku – aparat ortodontyczny

  Wiek jest istotnym kryterium wyboru aparatu na zęby. Aparaty ruchome przeznaczone są głównie dla dzieci i młodzieży. Natomiast aparaty stałe dedykowane są z reguły osobom dorosłym. Pamiętaj, że nigdy nie jest za późno na korekcję uzębienia. Osoby w wieku dojrzałym są jak najbardziej w grupie tych, którzy osiągają spektakularne efekty, w postaci idealnego zgryzu i prostych zębów. W kwestii doboru rodzaju leczenia ortodontycznego w każdym przypadku dobrze zasięgnąć porady naszych ekspertów.

  Nakładki na zęby – nowoczesna alternatywa leczenia ortodontycznego

   


  Oprócz korekcji uzębienia za pomocą aparatu ortodontycznego, istnieje również możliwość terapii za pomocą przeźroczystych nakładek na zęby typu Invisalign, Clear Aligner oraz orthocaps. To rewelacyjne rozwiązanie, które można zastosować niezależnie od wieku. Polecane jest jednak dorosłym, z racji ich większej odpowiedzialności i konsekwencji noszenia. Nakładki na zęby można w dowolnym momencie wyjmować, ale żeby odnieść pozytywny skutek leczenia, należy je nosić przynajmniej 20 godzin dziennie. Ich zaletą jest niewątpliwie ogromny komfort podczas użytkowania oraz możliwość wyjmowania ich do jedzenia, picia, a także czyszczenia zębów. To doskonała alternatywa leczenia ortodontycznego dla wszystkich tych, którym zależy na maksymalnej dyskrecji podczas całego procesu korekcji uzębienia.

  Dlaczego warto podjąć walkę z niedoskonałościami uzębienia?

   


  Leczenie ortodontyczne warto zastosować w każdym przypadku wady zgryzu, ponieważ zaniedbany defekt w dalszym etapie prowadzi do zniszczenia zębów, ich nadmiernego ścierania się, ukruszeń, a nawet złamań. Ponadto, te niedoskonałości przyczyniają się również do rozwoju próchnicy oraz chorób przyzębia. Jeśli więc chcesz podjąć rozsądną decyzję, w oparciu o profesjonalną poradę naszego ortodonty, zapytaj lekarza o opinię dotyczącą planu Twojego leczenia!

  Aparat ortodontyczny – Warszawa – poznaj naszą ofertę zabiegów. Zadzwoń, aby dowiedzieć się więcej.

  tel. 22 291 80 80
  tel. 22 291 80 81

  Attachment
  • leczenie ortodontyczne - efekty

  © SMILE DESIGN CLINIC sp. z o.o.