Przegląd stomatologiczny | Smile Design Clinic Warszawa

  Odpowiedzialne przygotowanie do ciąży wymaga zazwyczaj wykonania szeregu różnych badań lekarskich. Paniom, które chcą zadbać o zdrowie uzębienia, zalecana jest również wizyta kontrolna u dentysty. Przegląd stomatologiczny może ustrzec przed niekorzystnym wpływem zepsutych zębów na organizm kobiety. Jeśli, więc, planujesz powiększenie rodziny, warto wykonać badanie kontrolne u stomatologa, żeby wyleczyć ewentualne ubytki próchnicze, a także przeprowadzić odpowiednie zabiegi profilaktyczne, które wpływają na ochronę zębów w trakcie ciąży.

  Wizyta kontrolna u dentysty przed ciążą – dlaczego jest ważna?

  Nasi specjaliści podkreślają, że systematycznie wykonywany przegląd stomatologiczny jest niezwykle ważny, ponieważ zapobiega rozwojowi próchnicy i chorobom przyzębia. Dotyczy to zarówno kobiet planujących ciążę, jak i wszystkich, które chcą mieć zdrowe zęby, bez względu na wiek i życiową sytuację. Jednak wizyta kontrolna u dentysty to jedno z badań przed ciążą, które wpływa na jej korzystny przebieg. To dlatego, że nieleczona próchnica oraz stany zapalne dziąseł u przyszłej mamy zwiększają ryzyko przedwczesnego porodu, a także niskiej wagi urodzeniowej dziecka. Ponadto, istotnym powodem przemawiającym za podjęciem leczenia stomatologicznego jeszcze przed planowanym powiększeniem rodziny jest fakt, że ubytki próchnicowe i stany zapalne w obrębie jamy ustnej utrudniają zajście w ciążę.

  Przegląd stomatologiczny przed planowaną ciążą – kiedy i jak często go wykonywać?

  Planując ciążę, możesz wykonywać przegląd stomatologiczny częściej niż zwykle, może to być nawet raz na trzy miesiące. Wskazane jest dokładne oczyszczenie uzębienia z płytki nazębnej w postaci wykonania skalingu, piaskowania oraz fluoryzacji zębów. Nasi specjaliści z pewnością udzielą Ci informacji na temat wskazanych zabiegów w Twoim przypadku. Potraktuj więc przegląd stomatologiczny jako jedno z kolejnych, ważnych badań przed planowanym powiększeniem rodziny, które pomoże Ci w przejściu przez ten okres w spokojny sposób.

  Leczenie stomatologiczne w ciąży – czy jest możliwe?

  W naszym społeczeństwie panuje często błędne przekonanie, że leczenie stomatologiczne w ciąży nie jest możliwe. Nie jest to jednak prawda, ponieważ leczenie w tym okresie jest możliwe, a często nawet niezbędne. Najlepiej jednak zastosować je nie wcześniej niż w drugim trymestrze, dla bezpieczeństwa rozwijającego się płodu. Natomiast przegląd stomatologiczny w ciąży dobrze wykonać co najmniej dwa razy w stanie błogosławionym, w celu zapobiegania ewentualnym nieprawidłowościom związanym z uzębieniem i przyzębiem.

  Jak ciąża wpływa na stan uzębienia kobiety?

  Ciąża to okres intensywnych zmian hormonalnych w organizmie kobiety, które przyczyniają się do rozwoju drobnoustrojów w jamie ustnej. Jest to więc czas, w którym panie są narażone między innymi na stany zapalne dziąseł. Ponadto, rozwijający się płód wpływa na zwiększone pobieranie z organizmu przyszłej mamy cennych minerałów, w tym wapnia, co przyczynia się do osłabienia kondycji kości, w tym również zębów kobiety.

  Profilaktyka zdrowotna uzębienia w ciąży – prawidłowe nawyki

  Oprócz regularnego wykonywania przeglądu stomatologicznego i podjęcia w razie konieczności odpowiedniego leczenia ubytków próchniczych, bardzo ważna jest również profilaktyka zdrowotna uzębienia. Zalecamy więc unikanie jedzenia słodyczy, a także częstą i dokładną higienę jamy ustnej po każdym posiłku, z zastosowaniem nici dentystycznych oraz płynu do płukania.

  Stomatologia w Smile Design Clinic – chcesz zadbać o zdrowe zęby przed ciążą? Skonsultuj się z naszym stomatologiem i wykonaj dokładny przegląd stomatologiczny!

  tel. 22 291 80 80
  tel. 22 291 80 81

  Attachment
  • profilaktyka chorob zebow

  © Smile Design Clinic