Nowoczesna implantologia - Biomet 3i

  Implanty dentystyczne to często najlepszy sposób, by uzupełnić braki w uzębieniu. Im lepsze techniczne wykonanie i wykorzystane w produkcji materiały, tym trwalszy i wydajniejszy efekt. Implant, który pełni rolę brakującego zęba może być wykonany za pomocą Biomet 3i – technologii NanoTite – wiodącego pod względem jakości sposobu wykonania implantów.

  Rozwój implantologii

  Odbudowa uzębienia za pomocą implantów umożliwia osiągnięcie trwałego efektu estetycznego, a także poprawia zaburzoną, poprzez utratę zębów, mechanikę całej szczęki. Założenie implantów może obejmować zarówno całą jamę ustną, jak i pojedyncze ubytki – elementy zazwyczaj wykonane są z tytanu i wszczepiane w kości szczęki za pomocą metod chirurgicznych. Dzięki postępom chirurgicznym możemy dążyć do sukcesywnego polepszania stanu jamy ustnej. Implantologia jest dość powszechnie stosowana – zarówno dorośli, jak i osoby starsze, a także ofiary urazów mechanicznych chętnie korzystają z możliwości odzyskania utraconych zębów i przywrócenia naturalnego wyglądu.

  Biomet 3i – co to takiego?

  Biomet 3i to amerykańska firma z długoletnią już tradycją, której założycielami są lekarz periodontolog i inżynier. 25 lat temu rozpoczęli produkcję własnych implantów w swojej firmie 3i by po kilku latach prężnego rozwoju nawiązać współpracę z wiodącym producentem komponentów ortopedycznych firmą Biomet. Dzięki temu powstało dzisiejsze Biomet 3i – producent najbogatszego wyboru implantów i komponentów ortopedycznych, uzupełnionych o zmodernizowaną linię produktów regeneracyjnych.

  Sekret rewelacyjnej jakości wyrobów protetycznych tkwi w opatentowanej przez firmę specjalistycznej powierzchni trawionej. Odkrycie zrewolucjonizowało rynek implantologii stomatologicznej. Idąc z duchem rozwoju Biomet 3i opracowała kolejną nowatorską powierzchnię – NanoTite. W chwili obecnej firma jest pionierem w dziedzinie implantologii, a mocnymi stronami producenta jest podniesienie estetyki, uproszczenie procedur protetycznych i osiąganie zamierzonych rezultatów. Wyroby protetyczne Biomet 3i importowane są do klinik na całym świecie. Implanty wykonane tą metodą są dostępne także w centrum stomatologii estetycznej Smile Design Clinic.

  Jak dbać o implanty?

  Wszczepienie implantów wiąże się z pewnymi zaleceniami dotyczącymi higieny jamy ustnej zarówno bezpośrednio po zabiegu, jak i w późniejszym okresie. Tuż po implantacji – zazwyczaj wg zaleceń lekarza – stosuje się antybiotykoterapię i środki przeciwbólowe, a także zimne okłady oraz rekomendowane jest używanie miękkiej szczoteczki. Należy też dostosować dietę, aby przeżuwanie nie sprawiało nam problemu, a także stosować specjalny płyn do płukania jamy ustnej. Do momentu zdjęcia szwów należy zaprzestać, a w późniejszym czasie także ograniczyć większy wysiłek fizyczny. Dla trwałości implantów i zachowania długoletniej gwarancji szczególnie ważne są też systematyczne wizyty kontrolne i stosowanie się do pozostałych zaleceń lekarza prowadzącego terapię.

  Attachment
  • Dentist, Dental Hygiene, Tooth, Teeth - Image

  © SMILE DESIGN CLINIC sp. z o.o.