CBCT - diagnostyka 3D | Smile Design Clinic Warszawa

  Współczesna stomatologia posiada szereg nowoczesnych narzędzi, które usprawniają nawet najbardziej skomplikowane leczenie. Innowacyjny sprzęt sprawia, że zabiegi przeprowadzane są ekspresowo i niezwykle dokładnie. CBCT (ang.Cone Beam Computed Tomography), czyli tomografia komputerowa wiązki stożkowej, to badanie radiologiczne, które jest wyjątkowo dokładnym obrazowaniem trójwymiarowym. Tego rodzaju wszechstronnie wykorzystywane rozwiązanie oferuje szybką, a także precyzyjną pomoc w trudnych przypadkach. Jest również profesjonalną metodą warunkującą prawidłowe leczenie i korekcję niedoskonałości zębów, kości szczęki, żuchwy i stawu skroniowo-żuchwowego.

  CBCT – czym jest i jak działa?

  Tomografia wiązki stożkowej jest badaniem, które wykorzystuje promieniowanie, umożliwiające obrazowanie twarzoczaszki, podczas jednego obrotu urządzenia. Dzięki temu jest metodą o wiele szybszą i bardziej ekonomiczną w stosunku do innych sposobów diagnozowania. CBCT pozwala zastąpić RTG zębów, pantomogram, zdjęcie cefalometryczne, zgryzu oraz stawu skroniowo-żuchwowego. To badanie radiologiczne, które usprawnia pracę lekarzy i doskonale sprawdza się w sytuacji potrzeby podjęcia błyskawicznego oraz precyzyjnego leczenia. Ponadto, technologia jest nieinwazyjna i zdarza się, że pomaga uniknąć operacji zwiadowczych.

  Jakie dokładnie zastosowanie ma CBCT?

  Badanie CBCT to diagnostyka na najwyższym obecnie poziomie technologicznym. Z powodzeniem stosuje je stomatologia, ortodoncja, periodontologia, endodoncja, implantologia, chirurgia twarzowo-szczękowa oraz laryngologia. Ta nowoczesna technologia jest bezbolesna i krótkotrwała, ponieważ badanie jest nieinwazyjne i trwa kilkadziesiąt sekund. Jeśli więc chcesz wykonać rentgen zębów o poszerzonym wachlarzu możliwości, w Smile Design Clinic otrzymasz rzetelny i ekspresowy system wsparcia w tym zakresie. Nasi eksperci na co dzień posługują się CBCT w diagnostyce i skutecznym leczeniu, dzięki czemu w sposób sprawny i kompleksowy będą mogli wyjść naprzeciw nawet najbardziej skomplikowanym problemom.

  Tomografia wiązki stożkowej a periodontologia

  CBCT umożliwia dokładne obrazowanie struktur przyzębia, ubytków kostnych, a także zmian w blaszkach kostnych przedsionkowej oraz językowej. To sprawia, że jest to wnikliwa diagnostyka o szerokim spektrum zastosowania, jakie zyskuje periodontologia. Tomografia wiązki stożkowej to narzędzie do wykonania obrazów przekrojowych o dużej rozdzielczości, co z kolei przyczynia się do niezwykle precyzyjnego wyniku badania. Jeśli więc planujesz RTG zębów, zapytaj naszego specjalistę w Smile Design Clinic o CBCT i sprawdź, jak wygląda tego rodzaju diagnostyka w praktyce!

  Jaką rolę w ortodoncji odgrywa CBCT?

  Celem ortodoncji jest usunięcie zaburzeń czynnościowych oraz poprawienie estetyki wyglądu zębów. Leczenie ortodontyczne dotychczas nierzadko poprzedzone było wykonaniem badań, takich jak pantomogram czy zdjęcie cefalometryczne. Obecnie CBCT łączy w sobie możliwości tych urządzeń, a także wykracza poza ich funkcje. Tomografia wiązki stożkowej pozwala na ocenę położenia zębów nadliczbowych, przyczyn ich zatrzymania, a także wpływu na struktury sąsiednie, z uwzględnieniem tkanki kostnej oraz korzeni. Metoda ta jest z powodzeniem stosowana w skomplikowanych przypadkach ortodontycznych, takich jak na przykład nasilony zgryz otwarty czy asymetria twarzy. Dzięki temu sprzęt uważany jest za jeden z najbardziej wszechstronnych i wielofunkcyjnych urządzeń do obrazowania.

   

  Periodontologia w Smile Design Clinic – sprawdź ofertę i umów się na wizytę. Zadzwoń, aby dowiedzieć się więcej:

  tel. 22 291 80 80
  tel. 22 291 80 81

   

   

  Attachment
  • periodontologia - warszawa

  © Smile Design Clinic