CEREC | Smile Design Clinic Warszawa

  Braki w uzębieniu są nie tylko defektem estetycznym, ale także zdrowotnym, dlatego stomatolodzy zalecają wykonywanie odbudowy protetycznej i wypełnianie tych luk. Pracownia protetyczna na wykonanie uzupełnień w tradycyjny sposób potrzebuje zazwyczaj kilku a nawet kilkunastu dni. Inaczej jest w przypadku nowoczesnego systemu CEREC, który umożliwia otrzymanie pełnoceramicznej odbudowy podczas jednej wizyty. Poznajmy niesamowite zastosowanie tego innowacyjnego urządzenia.

  CEREC – protetyka 3D

  Protetyka 3D w programie komputerowym CEREC umożliwia szybkie wykonanie trwałych i estetycznych uzupełnień ceramicznych, koron oraz licówek. W tym przypadku nie trzeba już wykonywać tradycyjnych wycisków zębów, zastępuje się je wyciskami wizualnymi tworzonymi przy pomocy wewnątrzustnej kamery. Taki zabieg można wykonać, m.in. w warszawskiej Klinice Smile Design Clinic.

  CEREC – etapy wizyty w gabinecie stomatologicznym

  1. Na początku wizyty stomatolog oczyszcza zęby z próchnicy i starych wypełnień. Następnie wybrany zostaje odpowiedni rodzaj nowego wypełnienia. Kolejno lekarz pobiera wycisk wizualny przy pomocy wewnątrzustnej kamery. Uzyskany obraz zostaje zapisany w komputerze.

  2. Następnym krokiem jest zaprojektowanie kształtu zęba. Pacjent może na ekranie komputera zobaczyć, jak będzie wyglądało jego uzębienie. W tym miejscu lekarz uwzględnia wszystkie sugestie odnośnie estetyki i wyglądu nowego zęba.

  3. Po wirtualnym wykonaniu odbudowy wybiera się materiał, z jakiego ma zostać wykonana oraz ustala się jej kolor.

  4. Po ostatecznym zaakceptowaniu odbudowy przez lekarza i pacjenta, frezarka systemu CEREC wycina w bloczku ceramicznym uzupełnienie, które później mocuje się w jamie ustnej pacjenta.

  5. Wykonana odbudowa na koniec umieszczana jest jeszcze na kilka minut w specjalnym piecu.

  6. Ostatnim etapem jest zacementowanie odbudowy w ustach pacjenta. Otrzymuje on idealne uzupełnienie, które doskonale komponuje się z resztą uzębienia.

  Odbudowy w systemie CEREC

  • Wypełnienia inlay/onlay/overlay – stosuje się je w celu odbudowania zniszczonego zęba. Wypełnienie typu inlay pokrywa powierzchnie żujące oraz stoki guzków. Wypełnienie onlay dodatkowo obejmuje szczyty guzków, a overlay również ich powierzchnie językowe, podniebienne, przedsionkowe lub styczne.
  • Endokorony ceramiczne – pozwalają odbudować ząb z zachowaniem maksymalnej ilości własnych tkanek.
  • Korony pełnoceramiczne – są to uzupełnienia bardzo estetyczne, imitują naturalne tkanki zęba, stanowią doskonałe rozwiązanie dla zębów przednich.
  • Licówki pełnoceramiczne – to cienkie płytki ceramiczne pokrywające przednie powierzchnie zębów. Licówki mogą skutecznie skorygować kształt zębów.

  Zalety systemu CEREC

  • cała procedura odbywa się podczas jednej wizyty
  • możliwość wykonania trwałej i estetycznej odbudowy
  • odbudowa idealnie dopasowana do zgryzu pacjenta

  Dzięki systemowi CEREC możesz uzyskać piękny uśmiech już podczas jednej wizyty. Ten innowacyjny sprzęt pozwala na zaprojektowanie, wykonanie i założenie odbudowy w kilkadziesiąt minut. Możemy w szybki sposób uzyskać wybrany rodzaj uzupełnienia i nie obarczać pacjenta długim czasem oczekiwania na zakończenie leczenia.

  Attachment
  • cerec

  © Smile Design Clinic