Krzywe zęby - ortodonta Warszawa | Smile Design Clinic

  Doskonały uśmiech to wspaniały cel, który warto osiągnąć. Perfekcyjne uzębienie dodaje nam uroku i sprawia, że czujemy się atrakcyjni. To dlatego, że na nasz wizerunek składa się przede wszystkim wygląd twarzy. Krzywe zęby bywają powodem obniżenia samooceny, co w konsekwencji ma przełożenie na zahamowania w kontaktach z innymi ludźmi. Dobrze więc pracować nad swoimi słabymi stronami po to, żeby zmaksymalizować poczucie własnej wartości. Jeśli zatem chcesz uśmiechać się szeroko i akceptować siebie w każdej sytuacji, zacznij od poprawy aparycji swoich zębów.

  Korekcja uzębienia – czym się kierować przy wyborze metody leczenia?

  Wady zgryzu, szparowatość, krzywe zęby, a także ich żółty czy szary kolor z pewnością nie są cechami, które poprawiają samopoczucie. Jednak tego rodzaju niedoskonałości można w prosty sposób zniwelować, ważny jest wybór odpowiedniej metody. W tej kwestii z pewnością może pomóc ortodonta. W Smile Design Clinic nasi eksperci doradzą Ci, jakie rozwiązanie będzie dla Ciebie najbardziej korzystne. Nie zawsze jest konieczne leczenie ortodontyczne, czasem wystarczy założenie licówek na zęby, żeby diametralnie poprawić ich prezencję.

  Clear Aligner – co to takiego?

  Nowoczesne leczenie ortodontyczne to sprawdzona droga do tego, żeby krzywe zęby i wady zgryzu skutecznie zamienić w olśniewająco piękny uśmiech. Jedną z takich metod są nakładki na zęby Clear Aligner. Pozwalają na szybką oraz efektywną korekcję uzębienia poprzez przezroczysty i wyjmowany aparat na zęby. Biokompatybilne płytki o trzech różnych grubościach (soft – 0,5 mm, medium 0,625 mm i hard – 0,75 mm) doskonale dostosowują się do zębów i stopniowo oddziaływują na nie, dzięki czemu Pacjent w komfortowy sposób przechodzi przez cały proces leczenia. W tym wypadku ortodonta posługuje się specjalnymi kleszczami do formowania zaczepów i guzików, śrubami ekspansyjnymi Vektor 40 oraz zestawem „atachmetów” (Power Grips), przyklejanych do zębów, co wpływa na wysoką efektywność korekcji. Zaawansowany system Clear Aligner fenomenalnie sprawdza się w przypadku chęci trwałego pozbycia się różnego rodzaju wad zgryzu, stłoczeń zębów, a także diastemy.

  Wizyta u ortodonty – ustalenie planu i kosztu leczenia

  Kiedy zdecydujesz się na korekcję uzębienia, wizyta u ortodonty pomoże Ci ukierunkować dalszy sposób działania. Warto wiedzieć, że wady zgryzu, stłoczenia, diastemę czy krzywe zęby można skorygować nie tylko za pomocą stałego, metalowego aparatu na zęby, lecz także kosmetycznego, czyli kryształowego lub ceramicznego, który jest niezwykle dyskretny. Ponadto, wygląd uzębienia można też poprawić za pomocą aparatu lingwalnego, zwanego inaczej językowym, którego zamki umieszczane są po wewnętrznej stronie zębów, co pozwala na prawie niezauważalne przejście przez leczenie ortodontyczne. Wygodnym i praktycznie niewidocznym rozwiązaniem są też wspomniane nakładki na zęby Clear Aligner lub orthocaps czy Invisalign. To, ile kosztuje aparat na zęby, zależy więc od rodzaju wybranej metody korekcji.

  Zalety nakładek na zęby Clear Aligner

  Przezroczyste nakładki na zęby Clear Aligner rewelacyjnie sprawdzają się w leczeniu ortodontycznym zarówno młodzieży, jak i osób dorosłych, niezależnie od wieku. Ich zaletą jest niewątpliwie niewidoczność, skuteczność, biokompatybilność, wysoki komfort noszenia, a także możliwość wyjmowania do spożywania posiłków oraz higieny jamy ustnej.

  Ortodoncja w Smile Design Clinic – Interesuje Cię założenie nakładek na zęby lub chcesz dowiedzieć się, ile kosztuje aparat na zęby? Umów się na wizytę do ortodonty w naszej warszawskiej klinice i sprawdź to!

  tel. 22 291 80 80
  tel. 22 291 80 81

   

  Attachment
  • nakladki na zeby

  © Smile Design Clinic