Wyciski stomatologiczne | Smile Design Clinic Warszawa

  Jeśli kiedykolwiek miałeś do czynienia z procesem, jakim jest pobieranie wycisków zębów, wiesz na pewno, że nie jest to ulubiony zabieg pacjentów. To dość nieprzyjemny etap, ale jednocześnie niezbędny podczas leczenia protetycznego. Aby cieszyć się pełnym uzębieniem, do tego pięknym i równym, trzeba się czasem poświęcić i pocierpieć. Zwłaszcza, że nie trwa to długo. Ponieważ nasze czasy naznaczone są niezwykłym postępem techniki, medycyny i nauki w ogóle, także stomatologia może pochwalić się wieloma nowoczesnymi rozwiązaniami, które poprawiają komfort pacjenta, usprawniają pracę specjalistów i sprawiają, że samo leczenie przebiega szybciej i jest dużo skuteczniejsze. Dziś plastyczna masa, wykorzystywana przy pobieraniu wycisków, zastępowana jest przez nowoczesne skanery. W protetyce prym wiedzie technologia 3D, a proces tworzenia ceramicznej odbudowy przebiega podczas jednej wizyty.

  Co to jest wycisk stomatologiczny?

  Pobrany wycisk pozwala technikowi dentystycznemu na wykonanie gipsowego odlewu/modelu szczęki. Na specjalne łyżki, których rozmiar dobierany jest indywidualnie, nakładana jest masa plastyczna, na której następnie odbite zostaną wszystkie zęby. Stosowane obecnie masy plastyczne charakteryzują się bardzo krótkim czasem wiązania, dlatego lekarz ma możliwość szybkiego i sprawnego pobrania wycisku, bez konieczności narażania pacjenta na dodatkowe, nieprzyjemne odczucia. Technik na tej podstawie wykona odlew, dzięki któremu można dowiedzieć się praktycznie wszystkiego o uzębieniu pacjenta. Jest to tzw. negatyw kształtu tkanek w jamie ustnej.

  Kiedy potrzebny jest wycisk zębów i jakie są jego rodzaje?

  Wykonanie wycisku będzie niezbędne przed założeniem aparatu ortodontycznego, wykonaniem mostów, koron, protez zębowych. W zależności od tego, jaki jest plan leczenia i czego oczekuje pacjent, mogą zostać wykonane wyciski różnego rodzaju:

  • wycisk orientacyjny – cele diagnostyczne, opracowanie planu leczenia,
  • wycisk roboczy – model roboczy do wykonania protezy,
  • wycisk anatomiczny – uwzględniający czynności mięśni,
  • wycisk czynnościowy – pobierany u pacjenta w trakcie wykonywania czynności, ruchów warg, języka, policzków.

  Wirtualny wycisk zębów

  Tradycyjne wyciski, przy pomocy masy plastycznej, zastępuje powoli zaawansowana technologia skanowania wewnątrzustnego. Specjalna kamera rejestruje opracowywane zęby, wszystkie twarde i miękkie tkanki w ich prawidłowym położeniu. Metoda wirtualnego skanowania charakteryzuje się dużą precyzją i dokładnością. Cały zgryz zostaje zeskanowany, dzięki czemu powstaje trójwymiarowa symulacja – model szczęki. Na podstawie otrzymanego obrazu tworzony jest wirtualny projekt odbudowy protetycznej. Procedura skanowania oraz tworzenia modelu trwa zaledwie kilkanaście minut, co oznacza znaczne skrócenie czasu oczekiwania na uzupełnienie braków w uzębieniu.

  Nowoczesny system CEREC

  Technologia CEREC pozwala na rekonstrukcję uzębienia podczas jednej wizyty. Wnętrze jamy ustnej jest skanowane, a na podstawie uzyskanego obrazu tworzona jest odbudowa protetyczna, wykrawana następnie za pomocą frezarki. Całość prac przebiega niezwykle szybko, a pacjent wychodzi z gabinetu z nałożoną koroną protetyczną lub wypełnieniem. Wśród zalet zabiegu wykonywanego w Smile Design Clinic w Warszawie możemy wymienić m.in.:

  • eliminację wycisku tradycyjnego na rzecz szybkiego skanu wewnątrzustnego,
  • eliminację uzupełnień tymczasowych,
  • oszczędność czasu,
  • dokładność i niezwykłą precyzję w odwzorowaniu detali,
  • użycie biokompatybilnego materiału, z którego wykonane zostają odbudowy,
  • estetykę i naturalny wygląd odbudowy protetycznej.

  Jeśli interesuje Cię nowoczesny sposób wykonania odbudowy protetycznej i nie chcesz męczyć się podczas pobierania wycisku, sprawdź już dziś, czym jest nowoczesna technologia CEREC! Sprawdź jak przeprowadzamy metamorfozę CEREC w naszej klinice:

  f


  System CEREC w Smile Design Clinic – tutaj dowiesz się więcej. Aby omówić się na wizytę, zadzwoń:

   

  tel. 22 291 80 80
  tel. 22 291 80 81

  f

   

   

   

  Attachment
  • Zdjecie zeba 3d - cena

  © Smile Design Clinic