Cyfrowe projektowanie uśmiechu - DSD | Smile Design Clinic

  Decydując się na leczenie estetyczne, zależy nam, aby efekt końcowy był jak najbliższy naszym oczekiwaniom. Nowatorska technologia DSD (Digital Smile Design), którą stosują już najlepsze gabinety stomatologiczne, to prawdziwa rewolucja w planowaniu wyglądu zębów! System umożliwia stworzenie cyfrowej wizualizacji uśmiechu, która uwzględnia cechy anatomiczne pacjenta i jego wszystkie oczekiwania.

  DSD – co to takiego?

  DSD oznacza technologię planowania i wizualizacji leczenia oraz jego efektów. To niezwykle praktyczne narzędzie  – nie tylko dla stomatologów, lecz także pacjentów. Dzięki DSD bierzesz czynny udział w procesie leczenia i  możesz kontrolować kształt, rozmiar i kolor swojego przyszłego uśmiechu. Cyfrowe projektowanie uśmiechu to pomysł dr Christiana Coachmanna – stomatologa o światowej sławie. Projektując technologię wizualizacji uśmiechu, dr. Coachmann i jego współpracownicy chcieli stworzyć jak najbardziej funkcjonalny i przyjazny pacjentom system. DSD opiera się na cyfrowych fotografiach, które są wprowadzone do systemu komputerowego. Program analizuje wszystkie ogólne i szczegółowe parametry twarzy pacjenta i kreuje obraz przyszłego uśmiechu. Jako pacjent masz możliwość ingerowania w projekt i dostosowywania go do swoich oczekiwań. Żadna inna technologia nie daje takich możliwości.

  Cyfrowa wizualizacja uśmiechu – co nam daje?

  Przetwarzając zdjęcia twarzy i uzębienia, system Digital Smile Design wykorzystuje skomplikowany algorytm, który uwzględnia wiele cech anatomicznych. Zanim powstanie końcowy projekt uśmiechu, program poddaje analizie takie elementy, jak:

  • cechy morfologiczne, czyli wszelkie cechy wyglądu zewnętrznego widoczne ,,gołym okiem”,
  • symetria twarzy,
  • proporcje pionowych i poziomych linii harmonii (m.in. linia włosów, brwi, źrenic, podnoskowa, szpary jamy ustnej i bródki),
  • cechy uśmiechu (linia uśmiechu, szerokość uśmiechu, korytarz policzkowy, dynamika warg),
  • relacje między zębami a dolną wargą,
  • generalna kompozycja zębów (m.in. wymiary, proporcje, kształt płytki, inklinacje, linia zenitów czy szczytów brodawek).

  Tak dokładna analiza parametrów twarzy jest możliwa tylko z wykorzystaniem zaawansowanej techniki komputerowej. Jak opisują nasi specjaliści ze Smile Design Clinic, zazwyczaj pacjenci są oczarowani, widząc na ekranie cyfrową wizualizację uśmiechu. Nowy uśmiech wygląda jak naturalne zęby, ale za to perfekcyjnie dopasowane do cech fizycznych, a nawet osobowości. Nawet najbardziej doświadczony stomatolog nie może zaproponować ci uśmiechu tak idealnie dobranego do twoich potrzeb.

  Projektowanie uśmiechu DSD w 4 krokach

  Zwykłe leczenie zwykle rozpoczyna się od analizy problemów pacjenta, takich jak ubytki czy oznaki próchnicy. Aspekt estetyczny schodzi na drugi plan, przez co ostateczny efekt nie zawsze jest satysfakcjonujący. Cyfrowe projektowanie uśmiechu stawia estetykę uśmiechu na równi ze zdrowiem jamy ustnej. Dzięki temu po zakończonym leczeniu pacjenci mogą cieszyć się nie tylko zdrowym, lecz także pięknym uśmiechem. Aby to osiągnąć, opracowano szczegółowy schemat leczenia z DSD. Można go streścić w 4 krokach:

  1. Specjalna kamera CAD/CAM wykonuje serię zdjęć zewnątrz- i wewnątrzustnych.
  2. Fotografie są wprowadzane do programu DSD i dokładnie analizowane. Powstaje cyfrowa wizualizacja uśmiechu.
  3. Projekt służy do stworzenia tzw. wax-upu, czyli modelu nowego uzębienia. Można go przymierzyć niczym nowe ubranie.
  4. Gdy wszystkie szczegóły zostaną dopracowane, rozpoczyna się właściwy etap leczenia, który kończy się uzyskaniem idealnego uśmiechu!

  W proces tworzenia uśmiechu są zaangażowani specjaliści różnych dziedzin stomatologii, a użycie technologii komputerowej znacznie usprawnia ich komunikację. Jednak najważniejszym uczestnikiem cyfrowego projektowania uśmiechu jesteś ty – pacjent. DSD umożliwia ci ingerować w plan uśmiechu, tak aby ostateczny efekt odpowiadał twym wszystkim oczekiwaniom. Dzięki technologii DSD, tysiące pacjentów ma już swój wymarzony, nieskazitelny uśmiech! Możesz do nich dołączyć już dziś!

  Usługi stomatologiczne – tu znajdziesz więcej informacji na temat naszej oferty. Jeżeli marzysz o idealnym uśmiechu, już dziś umów się na wizytę w naszej klinice! Zadzwoń!

  tel. 22 291 80 80 
  tel. 22 291 80 81

   

   

   

  Attachment
  • digital smile design - cena

  © SMILE DESIGN CLINIC sp. z o.o.