7 porad jak dbać o zęby po ich wybielaniu | Smile Design Clinic

  Wybielanie zębów to obecnie jeden z najpopularniejszych zabiegów przeprowadzanych w gabinetach stomatologicznych. Nie ma się zresztą czemu dziwić. Śnieżnobiały uśmiech to wizytówka pięknej kobiety. Trzeba jednak pamiętać, aby po zabiegu przestrzegać kilku zaleceń, które pozwolą nam dłużej cieszyć się bielą zębów.

  Zalecenie pierwsze: „białe godziny”

  Ta zasada odnosi się do pierwszej doby po wykonaniu zabiegu w klinice. W jej myśl nie należy:

  • jeść i pić niczego poza wodą mineralną przez dwie godziny po zabiegu,
  • jeść bardzo zimnych i bardzo ciepłych pokarmów (także napoi) przez dobę.

  Nieprzestrzeganie tych zaleceń może spowodować utratę efektu wybielania zębów, a także ból w przypadku wystąpienia chwilowej nadwrażliwości.

  Zalecenie drugie: „biała dieta”

  Herbata, kawa, soki, ciemne owoce, kto z nas ich nie lubi? Niestety w okresie pierwszych 2-3 tygodni po wybielaniu zębów zaleca się przestrzeganie „białej diety” czyli przyjmowanie niebarwiący, jasnych produktów takich jak: nabiał, drób, ryby czy ryż.

  Zalecenie trzecie: pożegnaj papierosy

  Papierosy niszczą nasze zdrowie, co odbija się także na zębach. Po wybielaniu zębów palenie zakazane jest przynajmniej przez dwie doby, ponieważ dym papierosowy wchodzi w reakcje ze składnikami preparatu wybielającego, przez co nie tylko przyśpiesza powstawanie odbarwień na zębach, lecz również działa silnie rakotwórczo.

  Zalecenie czwarte – szczoteczka, szczoteczce nierówna

  Jeśli masz taką możliwość zamień szczoteczkę manualną na elektryczną, a najlepiej soniczną, które znacznie lepiej radzą sobie z oczyszczaniem przestrzeni międzyzębowych. Jeśli nie możesz sobie na to pozwolić, szoruj zęby bardzo dokładnie najlepiej po każdym posiłku i wymieniaj szczoteczkę po upływie 3 miesięcy.

  Zalecenie piąte: kup nową pastę

  Przy zakupie, pamiętaj by nie miała ona wysokiego współczynnika ścieralności, gdyż może uszkodzić szkliwo zęba, połącz ją z nicią dentystyczną i płynem do płukania ust, lecz tylko tym w odcieniu niebieskim, gdyż nie będzie on “farbował” zębów.

  Zalecenie szóste: nie unikaj dentysty

  Wizyty w gabinecie dentystycznym, w celu oczyszczenia zębów z kamienia nazębnego, powinny mieć miejsce przynajmniej raz na pół roku. Dzięki temu zachowamy nasze zęby w najlepszej formie i opóźnimy konieczność powtarzania zabiegu ich wybielania.

  Zalecenie siódme: zmień dietę

  „Biała dieta” to rozwiązanie tymczasowe, jednak warto zmienić swoje nawyki żywieniowe i urozmaicić swoją dietę o produkty, które w naturalny sposób rozjaśniają nasze zęby, są to m.in.:

  • jabłka
   Te owoce zawierają dużo wody, która pobudza produkcję śliny w naszych ustach, która neutralizując zebrane w nich kolonie bakterii, odpowiedzialne za nieprzyjemny oddech oraz uszkodzenia w płytce nazębnej.
  • truskawki
   Pomimo swojego intensywnego koloru nie stanowią zagrożenia dla bieli naszych zębów. Co ciekawe w truskawkach znajdziemy dużą dawkę kwasu jabłkowego, który działa jak naturalny wybielacz.
  • pestki i orzechy
   Dzięki swojej twardej strukturze działają lekko ściągająco, wspomagając usuwanie kamienia nazębnego.
  • cebula…
   …i wszelkie warzywa cebulowe. Zawarte w nich olejki eteryczne zapobiegają osadzaniu się kamienia nazębnego.
  • seler i marchew
   Działają dobroczynnie na zęby, oczyszczając płytkę nazębną, a także na figurę stymulując trawienie.
  • brokuły
   W naturalny sposób oczyszczają nasze zęby, zapewniając nam poczucie natychmiastowej świeżości… o ile oczywiście nie jemy ich z ciężkim sosem.
  • pomarańcze
   W tych słodkich owocach znajdziemy kwas cytrynowy, który działa wybielająco na nasze zęby.

  Jeśli zatem pragniesz przez długi czas cieszyć się białym i promiennym uśmiechem skorzystać z porad specjalistów z:

  warszawskiej kliniki Smile Design Clinic.

  Attachment
  • wybielanie zebow

  © SMILE DESIGN CLINIC sp. z o.o.