PIEZOCISION | Smile Design Clinic

Czy leczenie ortodontyczne może być szybkie i bezbolesne? Oczywiście, że tak! Usuwanie wad zgryzu to nie tylko noszenie aparatu na zęby. Nowoczesne urządzenie PIEZOCISION, które stosujemy w naszej klinice pozwala skrócić czas leczenia do minimum. Zobacz na czym polega metoda dekortykacji zębów i rozpocznij swoją drogę do pięknego uśmiechu!

Dlaczego zwlekamy z założeniem aparatu ortodontycznego?

Najczęstszym powodem jest czas, jakiego wymaga leczenie tradycyjnymi metodami – od 12 do 36 miesięcy. Szczególnie dorosłym trudno jest znaleźć dogodny moment na założenie aparatu, np. ze względu na ślub, zmianę pracy, planowany wyjazd długoterminowy. W Smile Design Clinic doskonale to rozumiemy! To naturalne, że niektórzy oczekują szybkiego zakończenia leczenia ze względu na zbliżające się ważne wydarzenie w życiu lub zwyczajnie chcą jak najszybciej cieszyć się pięknymi, równymi zębami.

Czy to możliwe, by skrócić czas leczenia aparatem ortodontycznym do kilku miesięcy?

Techniki ortodontyczne przy jednoczesnym zastosowaniu nowatorskiej piezochirurgii dają możliwość niebywałego przyspieszenia prostowania zębów. W Smile Design Clinic stosujemy w tym celu zabieg PIEZOCISION. Zabieg wykonywany jest po konsultacji ortodontycznej i periodontologicznej. Jest to małoinwazyjna, wykonywana w znieczuleniu metoda dekortykacji przyzębia przy użyciu drgań ultradźwiękowych o różnej częstotliwości. Są one tak dopasowane, aby nie uszkodzić delikatnych tkanek miękkich jamy ustnej.

PIEZOCISION polega na nacięciu falami ultradźwiękowymi wyrostków zębodołowych w kości szczęk, co powoduje, że zęby przesuwają się znacznie szybciej niż przy noszeniu samego aparatu. Nacięcia wykonuje się przy użyciu specjalistycznego urządzenia. Ślady po nich są prawie niewidoczne. W trakcie 20-minutowego zabiegu dyskomfort Pacjenta nie jest większy niż podczas usuwania kamienia nazębnego. Dużym atutem jest również cena. Koszt PIEZOCISION kształtuje się na poziomie ok. 1000zł, co sprawia, że jest on w zasięgu możliwości finansowych wielu Pacjentów.

Zastanawiasz się czy PIEZOCISION jest dla Ciebie, jeśli już rozpocząłeś leczenie? Tak! Zabieg można przeprowadzić w dowolnym momencie leczenia, choć najczęściej wykonuje się go tydzień po założeniu aparatu. Wizyta kontrolna ma miejsce po dwóch tygodniach. Z taką też częstotliwością odbywają się kolejne wizyty. Całe leczenie trwa znacznie krócej niż przy użyciu tradycyjnej metody i może się zakończyć nawet po kilku miesiącach, zależnie od zaawansowania wady zgryzu.

PIEZOCISION – dlaczego warto? 

Komfort

Komfort

Zabieg trwa 20 minut i jest bezbolesny!

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

Zabieg w żaden sposób nie narusza tkanek miękkich!

Skuteczność

Skuteczność

Może nawet czterokrotnie przyspieszyć leczenie ortodontyczne!

Uniwersalność

Uniwersalność

Może być stosowany przy większości wad zgryzu i u Pacjentów w każdym wieku!

Komu polecamy Piezocision?

Zabiegowi może się poddać praktycznie każdy, przeciwwskazań jest niewiele, a wyniki leczenia są równie trwałe jak po tradycyjnym leczeniu aparatami stałymi. Jeśli potrzebujesz więcej informacji lub chciałbyś rozpocząć leczenie ortodontyczne, nasi specjaliści są do Twojej dyspozycji.

Zapraszamy na konsultacje w naszej klinice! 

22 291 80 80

 

 

 

Department Doctors

© SMILE DESIGN CLINIC sp. z o.o.