Gaz rozweselający u dentysty w Smile Design Clinic!

Nasi Pacjenci uśmiechają się nawet podczas zabiegów na fotelu dentystycznym. To właśnie dzięki sedacji wziewnej, czyli znieczuleniu za pomocą podtlenku azotu, znanego jako gaz rozweselający, odczuwają pełny komfort i bezpieczeństwo.

Jak działa gaz rozweselający
Działanie tej bezbarwnej i bezwonnej substancji już w 1774 roku z uśmiechem testował na sobie i swoich kolegach znany angielski chemik, Humprey Davy. Jednak pacjentom nie podaje się czystego podtlenku azotu, tylko jego najwyżej 70% procentową mieszaninę z tlenem, ponieważ wdychanie czystego podtlenku azotu może porwadzić do utraty przytomności.
Co ciekawe, dokładny mechanizm działania gazu rozweselającego nie został do końca poznany, ale zaobserwowano, że środek przede wszystkim uwalnia od bólu, odpręża i wywołuje przyjemne uczucie lekkiego oszołomienia. Pacjenci mogą też odczuwać euforię, mieć wrażenie unoszenia się, a niektórzy doświadczają nawet niezwykłych wrazeń wizualnych i słuchowych. Jednocześnie gaz nie wpływa na funkcjonowanie ośrodka pamięci, a pacjenci zachowują świadomość i zdolność koncentracji.

Wizyty bez bólu i stresu
Na Zachodzie stosowanie gazu rozweselającego jako środka znieczulajacego sięga połowy XIX w., jednak w Polsce pojawił się w gabinetach stomatologicznych całkem niedawno, bo dopiero w 1995 roku. Zespół Smile Design Clinic dobrze wie, ze każda wizyta u dentysty może być bardzo stresujaca, szczególnie w przypadku Najmłodszych Pacjentów – dzięki sedacji wziewnej, którą można stosować nawet u 3-latków, dzieci odwiedzają stomatologa bez strachu. W trosce o Państwa komfort psychiczny i dobre samopoczucie proponujemy tę sprawdzoną, bezpieczną, i przede wszystkim skuteczną metodę znieczulania.

GALERIA

© SMILE DESIGN CLINIC sp. z o.o.