Leczenie ortodontyczne | Smile Design Clinic Warszawa

  Spektakularne sukcesy i wysoki poziom pewności siebie są związane między innymi z satysfakcją z własnego wyglądu. To właśnie osoby, które mają wysoką samoocenę, częściej i intensywniej realizują swoje pasje, a także podążają za głosem swojego serca, praktycznie bez żadnych ograniczeń. Na drodze do osiągnięcia marzeń może stanąć jednak brak wiary w swoje możliwości, a także kompleksy. Krzywe zęby i wady zgryzu mogą przyczynić się do negatywnego odbioru siebie oraz obniżać poczucie własnej wartości, dobrze więc rozwiązać ten problem w profesjonalny sposób i skorzystać z pomocy specjalistów.

  Wady zgryzu – konsekwencje nieleczenia

  Proste zęby to nie tylko kwestia estetyczna, nieleczone wady zgryzu przyczyniają się do szybszego ścierania się zębów, a także ich ukruszeń. Ponadto, zaniedbane niedoskonałości mają wpływ na powstawanie próchnicy, schorzeń stawów skroniowo-żuchwowych, chorób przyzębia oraz problemy z prawidłową wymową czy nawet rozdrabnianiem posiłków. Pośrednio oddziałuje to również na układ trawienny i może powodować choroby układu pokarmowego. Negatywną konsekwencją braku korekcji wady zgryzu jest też zmiana wyglądu twarzy, w postaci na przykład wysuniętej lub cofniętej brody. Warto zgłosić się więc do ortodonty w Warszawie, do naszego gabinetu Smile Design Clinic, w celu sprawdzenia, czy i w jaki sposób należy podjąć leczenie.

  Aparat ortodontyczny – sposób na krzywe zęby

  Krzywe zęby pogarszają prezencję uśmiechu, co z kolei wpływa na utratę pewności siebie. Z tego powodu dobrze podjąć leczenie, niezależnie od wieku. Aparat ortodontyczny to skuteczny sposób na krzywe zęby, wady zgryzu, a także diastemę – leczenie może trwać od około 12 do 18 miesięcy, w zależności od stopnia zaawansowania niedoskonałości. Nasz ortodonta w Warszawie z pewnością udzieli Ci wszelkich szczegółowych informacji przed rozpoczęciem leczenia. Do tego czasu konieczne jest wyleczenie wszystkich ubytków i usunięcie kamienia nazębnego.

  Ile kosztuje aparat na zęby?

  Istnieje szereg rodzajów aparatów ortodontycznych. To, ile kosztuje aparat na zęby, zależy przede wszystkim od jego typu oraz wady zgryzu, która jest korygowana. I tak, cena za elastyczny aparat ortodontyczny zdejmowany – Stockfisha – wynosi 980 zł, za stały aparat Herbsta, który służy do leczenia tyłozgryzów, trzeba zapłacić 1 800 zł, zaś aparat samoligaturujący kosmetyczny (1 łuk) to koszt rzędu 3 000 zł. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zapytaj bezpośrednio naszego ortodontę w Warszawie lub zajrzyj w zakładkę Cennik.

  Nowoczesny sprzęt przyspieszający leczenie

  Proste zęby to niejednokrotnie powód do radości i sposób na zdrowe uzębienie, dlatego korekcja ma tak istotne znaczenie. W Smile Design Clinic posiadamy nowoczesne narzędzia, które przyspieszają proces ustawienia zębów do prawidłowej pozycji, takich jak chociażby urządzenie AcceleDent. Sprzęt, poprzez mikrowibracje, przyczynia się do znacznego skrócenia czasu leczenia. I choć obecnie nie każdy ortodonta w Warszawie stosuje go do korekcji uzębienia, w naszym gabinecie można swobodnie korzystać z tego rodzaju unowocześnień.

  Nakładki na zęby – dyskretne metody korekcji uzębienia

  Kolejną nowoczesną metodą leczenia w Smile Design Clinic jest korekcja poprzez przezroczyste nakładki na zęby typu Clear Aligner, Invisalign czy Orthocaps. W tym wypadku korygowane są wady zgryzu, nierówności zębów oraz diastema. Leczenie jest niezwykle komfortowe oraz wygodne, praktycznie niewidoczne nakładki na zęby można zdejmować do jedzenia i picia, a także higieny jamy ustnej.

  Ortodoncja w Smile Design Clinic – dowiedz się więcej o korygowaniu wad zgryzu. Zadzwoń:

  tel. 22 291 80 80
  tel. 22 291 80 81

  Attachment
  • nakladki ortodontyczne - cena

  © Smile Design Clinic