Ortodoncja w Smile Design Clinic, Warszawa | aparaty, nakładki

  Wada zgryzu to nie tylko problem estetyczny. Może być przyczyną wad wymowy, ścierania się zębów, a nawet, z powodu nieodpowiedniego czyszczenia w trudno dostępnych miejscach, próchnicy. Unikamy dentysty jak ognia, gdyż boimy się okropnych aparatów, które przykuwają wzrok za każdym razem, gdy otwieramy usta. Na szczęście dzięki nowoczesnym metodom ortodontycznym możemy leczyć wadę w niewidoczny sposób!

  Nakładki Orthocaps

  Długotrwałe leczenie ortodontyczne to już przeszłość dzięki przezroczystym nakładkom Orthocaps. Specjalistyczne nakładki są rewolucyjną metodą, która pozwala skorygować wadę zgryzu. Technika ta jest całkowicie bezpieczna, dlatego również dzieci mogą z niej skorzystać. Leczenie jest bezbolesne i nieuciążliwe. Nakładki składają się z dwóch przezroczystych szyn, które przesuwają zęby na właściwe miejsce. Szyny są lekkie i prawie niewyczuwalne przez osobę, która je nosi, a przy tym niewidoczne dla osób z otoczenia. Na zęby wywierany jest o wiele mniejszy nacisk niż podczas tradycyjnego leczenia ortodontycznego aparatem, dlatego jest to całkowicie bezbolesna korekta uzębienia. Nakładki dostosowuje się dokładnie do kształtu zębów pacjenta. Ortodonta wykonuje odcisk uzębienia i dopasowuje indywidualny plan leczenia dla każdego pacjenta.

  Alignery Invisalign

  Kolejną doskonałą metodą dyskretnej korekty uzębienia jest  Invisalign. Uzębienie prostowane jest przez przezroczyste, wymienne alignery, które wykonuje się na zamówienie i dopasowuje indywidualnie do potrzeb pacjenta. Każdy z alignerów wymieniany jest co 2 tygodnie, co umożliwia powolne przesuwanie się zębów na właściwe miejsce. Jest to metoda znacznie różniąca się od tradycyjnych metod prostowania zębów. Stanowi zupełnie innowacyjne podejście do leczenia ortodontycznego, które wykonuje się w najlepszych klinikach stomatologicznych. Alignery Invisalign można w dowolnym momencie zakładać i zdejmować, dzięki temu łatwiej jest utrzymać odpowiednią higienę jamy ustnej oraz cieszyć się smakiem potraw bez martwienia się o stałe zamki, jak w przypadku tradycyjnych aparatów ortodontycznych.

  Aparat Incognito

  Najnowszym osiągnięciem w ortodoncji jest aparat Incognito. Aparat językowy jest całkowicie zindywidualizowany dla każdego pacjenta i całkowicie niewidoczny po założeniu, gdyż umieszcza się go po wewnętrznej części zębów. Zamki są wykonywane tak, by były jak najmniejszych rozmiarów, a robi się je ze złota, przez co są wyjątkowo wytrzymałe. Nie jest to zwykły aparat ortodontyczny. Leczenie wad zgryzu jest przeprowadzone w całkowicie dyskretny sposób.  Dzięki tej metodzie nawet skomplikowane wady zgryzu mogą zostać całkowicie wyleczone. Aparat nie ma żadnych ograniczeń wiekowych, może być stosowany przez dzieci oraz osoby dorosłe. Jest całkowicie bezpieczny. Jakość wykonania aparatu Incognito utrzymana jest na najwyższym poziomie.

  Teraz nie musisz martwić się, że ktoś zauważy nieestetyczny aparat. Leczenie Twojego uzębienia może przebiegać w całkowicie dyskretny i bezpieczny sposób.

  © Smile Design Clinic