Dziecko u dentysty! Stomatologia dziecięca Smile Design Clinic

   

  Bunt, płacz i krzyk, tak na słowo „dentysta” reagują nie tylko dzieci, ale i dorośli, którzy w młodym wieku doznali jakieś traumy związanej z wizytą u stomatologa. Aby oszczędzić naszym milusińskim stresów i problemów w dorosłym życiu, a także nauczyć ich prawidłowego dbania o zęby warto jak najwcześniej zaplanować pierwszą wizytę u dentysty.

  Dziecko u dentysty- jak najwcześniej, czyli kiedy?

  Twoje dziecko ma już pół roku, powoli przyzwyczajasz go do normalnego jedzenia, a w jego ustach zauważyłaś zalążki pierwszych siekaczy? To doskonały czas na pierwszą wizytę u dentysty! Dzięki temu, że dziecko nie ma jeszcze problemów z zębami, nie będzie kojarzyło dentysty z bólem i nieprzyjemnym obowiązkiem, a może nawet zaprzyjaźni się ze swoim stomatologiem i w przyszłości samo będzie Ci przypominać o niezbędnej wizycie!

  Dziecko u dentysty – jak wygląda pierwsza wizyta z dzieckiem u dentysty?

  Nikt nie lubi, jak obcy człowiek wkłada mu rękę do ust, a już zwłaszcza nie lubi tego dziecko, dlatego zwykle pierwsza wizyta jest rodzajem wizyty zapoznawczej. Stomatolog pokazuje dziecku gabinet, tłumaczy, co do czego służy, pozwala dziecku podotykać i pooglądać różne instrumenty, tak aby samo mogło się z nimi oswoić. Samo badanie przebiega w takiej sytuacji niezwykle szybko, lekarz dokładnie tłumaczy dziecku krok po kroku co będzie robił, po czym sprawdza, czy ząbkowanie przebiega prawidłowo, a także podpowiada jak odpowiednio pielęgnować nowe zęby. Zwykle małe dzieci (do 3 roku życia) podczas wizyty siedzą na kolanach mamy lub opiekuna co zmniejsza stres i niepokój związany z wizytą w gabinecie dentystycznym. Dentyści specjalizujący się w leczeniu najmłodszych zwykle posiadają w swoim gabinecie różne zabawki lub kolorowanki, skorzystaj z nich, gdy zauważysz, że dziecko zaczyna się stresować!

  Dziecko u dentysty- odpowiednie przygotowanie to podstawa!

  Pierwsza wizyta stomatologiczna powinna się rozpocząć jeszcze przed wyjściem dziecka z domu. Usiądźcie razem i opowiedz maluszkowi gdzie oraz po co idziecie. Nie okłamuj go, pamiętaj – to nie pies, któremu mówisz, że idziecie na spacer, a przypadkiem kończycie u weterynarza. Nie strasz go też bez powodu, nawet jeśli sama śmiertelnie boisz się dentysty, nie możesz tego okazywać! Dziecko niczym lustro odbija Twoje obawy i niepewności.Ty najlepiej znasz swoje dziecko, spraw by poczuło się komfortowo w nowej sytuacji!

  Dbanie o zęby dzieci w zaciszu domowym

  Odpowiednia pielęgnacja zębów mlecznych to nie tylko systematyczne wizyty u lekarza specjalisty. Sama w domu powinnaś kształtować odpowiednie nawyki u swoich pociech. Jak to zrobić?

  • Zaprzyjaźnij dziecko ze szczoteczką do zębów.
   Małe dziecko powinno posiadać dwie szczoteczki (oznaczone symbolem „0-2”). Jedna będzie służyć jako zabawka, pozwoli masować dziąsła, podczas ząbkowania, a także ułatwi oswojenie się z przedmiotem i naukę odpowiedniego trzymania. Druga powinna zawsze leżeć w łazience i służyć jedynie do mycia zębów.
  • Wspólne mycie zębów.
   Codzienna higiena jamy ustnej oraz czas spędzony razem, same plusy!
   Rano, wieczorem i po każdym posiłku poświecicie chwila na dokładne wyszczotkowanie zębów.
   Pokaż dziecku jak prawidłowo myć zęby i nie denerwuj się, jeśli coś mu nie wychodzi, zawsze możesz po nim poprawić. Wytłumacz, dlaczego nie należy unikać szczotkowania i dawaj mu dobry przykład!
  • Kup odpowiednią pastę.
   Bardzo często dzieci połykają wszystko, co dostanie się do ich buzi, dlatego odpowiednia pasta powinna być bezpieczna nawet po połknięciu.
   Dodatkowo przyjemny zapach, smak i kolor na pewno zachęcą dziecko do mycia zębów!

  Co obejmuje stomatologia dziecięca w Smile Design Clinic?

  Nasi specjaliści oferują pełną gamę usług stomatologicznych dla Ciebie i Twojego dziecka! Niezależnie czy jest to pierwsza, czy kolejna wizyta, z nami zapewnisz swoim najbliższym piękny uśmiech. Wykonujemy przeglądy dentystyczne dzieci i młodzieży, lakowanie i lakierowanie, a także leczenie zębów mlecznych i stałych. Zapewniamy także bezpieczne znieczulenie wziewne (gazem rozweselającym).

   

  Smile Design Clinic to miejsce, w którym Twoje dziecko zostanie otoczone najlepszą opieką! Zapraszamy!

   

   

   

   

  Attachment
  • dziecko u dentysty

  © SMILE DESIGN CLINIC sp. z o.o.