Stomatologia dziecięca | Smile Design Clinic

  Jesteś rodzicem i pragniesz dla swojego dziecka zdrowia, szczęścia i satysfakcji z życia? W takim razie dbałość o poprawny stan jego zębów powinna być dla Ciebie jednym z priorytetów. Od kondycji i wyglądu uśmiechu zależy szereg rzeczy, począwszy od prawidłowego rozwoju, poprzez pozytywne relacje z innymi ludźmi, aż po pewność siebie i wysoką samoocenę. Nie zawsze to, co wydaje się nieważne, takim właśnie jest. Tak przedstawia się sytuacja w przypadku bagatelizowania leczenia uzębienia maluchów. Wbrew pozorom ma to ogromny wpływ na dalszą, pozytywną kondycję uśmiechu. Dlatego warto dowiedzieć się, jakie kroki należy podjąć oraz co zrobić, żeby zęby pociechy były zadbane, zdrowe i piękne!

  Próchnica u dzieci – ważne leczenie

  Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak istotne jest leczenie stomatologiczne próchnicy u dzieci, która może pojawić się już w okresie uzębienia mlecznego. Walka z tą chorobą jest bardzo ważna, ponieważ mleczaki mają realny wpływ na kondycję zębów stałych. Niejednokrotnie więc, od tego czy dziecko jest efektywnie leczone, zależy kondycja jego uzębienia w życiu dorosłym. Dlatego, nawet jeśli zauważysz u pociechy jakiekolwiek plamy na zębach, zgłoś się niezwłocznie do lekarza! Nasi specjaliści są gotowi na szybkie i dokładne leczenie uzębienia Twojego dziecka!

  Pierwsza wizyta dziecka

  Każda wizyta u lekarza może być stresująca, nawet dla osób dorosłych, a tym bardziej dziecka. Z tego powodu warto zaplanować wstępną wizytę u specjalisty, bez wykonywania czynności stomatologicznych, która będzie doskonałym oswojeniem się malucha z gabinetem oraz specjalistą. W Smile Design Clinic możesz skorzystać z tego rodzaju wizyty adaptacyjnej, podczas której Twoje dziecko będzie mogło nauczyć się, jak prawidłowo szczotkować zęby. U nas znajduje się kącik dziecięcy, w którym maluch może też się pobawić w czasie oczekiwania na wizytę.

  Co to jest lakowanie zębów?

  Profilaktyka w leczeniu uzębienia jest niezwykle ważna. Jedną z czynności, która służy ochronie uśmiechu jest lakowanie zębów. A co to jest? Tego rodzaju działanie ma na celu uszczelnianie naturalnych zagłębień, szczelin, bruzd w uzębieniu w zębach trzonowych stałych oraz mlecznych, a także przedtrzonowych stałych i górnych bocznych siekaczy stałych. Wykorzystany do tego celu lak to specjalny preparat leczniczy, który uwalnia jony fluoru, chroniące zęby przed próchnicą. Lakowanie zębów u dzieci jest niezwykle skuteczną i bezbolesną profilaktyką przeciwpróchniczą.

  Stomatologia dziecięca z uśmiechem na ustach

  W Smile Design Clinic każda wizyta dziecka przebiega w spokojnej, przyjaznej atmosferze. Lekarz może zastosować również sedację wziewną z użyciem gazu rozweselającego. Pierwsza wizyta pociechy powinna odbyć się między 18. a 24. miesiącem życia dziecka. Wtedy stomatolog może już ocenić czy maluchowi grozi wada zgryzu. Potem wskazane jest regularnie sprawdzać stan uzębienia malucha na wizycie kontrolnej co 4-6 miesięcy lub zgodnie z zaleceniami specjalisty.

  Stomatologia dziecięca w Smile Design Clinic – poznaj naszą ofertę zabiegów. Zadzwoń, aby dowiedzieć się więcej:

  tel. 22 291 80 80
  tel. 22 291 80 81

   

  Attachment
  • lakowanie zebow mlecznych - forum

  © Smile Design Clinic