Niewidoczny aparat językowy | Smile Design Clinic

  Chcesz wyleczyć wadę zgryzu bez konieczności zakładania stałego aparatu na zęby? Jeśli tak, to aparat Incognito będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem! Ten ultranowoczesny, niewidoczny aparat językowy jest prawdziwą innowacją w ortodoncji. Stanowi on doskonałą alternatywę dla pacjentów, którzy nie chcą zakładać także zewnętrznego aparatu, który jest w pełni widoczny. Przyjrzyjmy się bliżej systemowi Incognito oraz mechanizmom działania aparatu lingwalnego.

  Na czym polega system Incognito?

  Mechanizm jego działania opiera się na projektowaniu zamków dopasowywanych indywidualnie do kształtu zębów pacjenta. Cały proces tworzenia aparatu zaczyna się od momentu, w którym lekarz pobierze pierwsze wyciski zębów. Zostają one następnie wysłane do niemieckiego laboratorium w Bad Essen, gdzie następuje odlanie z nich gipsowych modeli.

  Nowoczesne techniki komputerowe pozwalają na zeskanowanie stworzonych modeli oraz zamienienie ich na cyfrowe. Umożliwi to nam idealne dopasowanie przyszłych zamków do wewnętrznych powierzchni zębów. Na podstawie komputerowo obliczonych wartości wpisanych w zamki, tworzone ze specjalnego wosku, które odlewane są następnie ze stopu złota o dużej twardości. Gotowe zamki trafiają w ręce stomatologa, który przykleja je na zębach pacjenta.

  Jak wygląda leczenie takim aparatem?

  W technice Incognito zamki aparatu przykleja się od wewnętrznej strony zęba, dzięki czemu przy szerokim uśmiechu zupełnie nic nie widać na zewnątrz. Aparat lingwalny różni się od tradycyjnego nie tylko miejscem przyklejania zamków, ale i brakiem pierścieni.

  Same zamki są tylko czymś na kształt „przenośników” sił z aktywnie działającego łuku na ząb. Technika lingwalna wykorzystuje zupełnie inne rodzaje łuków, jak i zamków w porównaniu z zewnętrzną (policzkową) techniką zakładania aparatu. Generalnie mechanizm działania aparatu Incognito jest podobny do leczenia aparatem zewnętrznym z tą różnicą, że aparatu lingwalnego nie widać, a dodatkowo leczenie niektórych wad zgryzu jest przy jego użyciu znacznie krótsze.

  Zalety aparatu lingwalnego

  • Zmniejsza ryzyko powstawania próchnicy (wewnętrzne powierzchnie zębów są bowiem odporniejsze na odwapnianie).
  • Aparat ten jest w pełni zindywidualizowany i dostosowany do potrzeb pacjenta.
  • Wyleczy każdą wadę zgryzu.
  • Jest odpowiedni dla pacjentów w każdym wieku.
  • Jest estetyczny, całkiem niewidoczny z zewnątrz.
  • Dzięki niemu nie istnieje ryzyko odwapnień na przednich powierzchniach zębów.
  • Ze względu na płaski oraz niski profil zamków nosi się go z dużą wygodą.
  • Jest o wiele bardziej precyzyjny niż tradycyjny aparat z uwagi na jego indywidualne projektowanie.
  • Istnieje możliwość zobaczenia na modelu efektu końcowego jeszcze przed założeniem aparatu.
  • Aparat nie wywołuje tak dużego bólu dzięki temu, że nie przeciąża systemu nerwowo-więzadłowego.

  Solidny materiał podstawą aparatu

  Zamki aparatu Incognito są tworzone ze stopu irydu i złota, dzięki czemu dopasowanie ich kształtu do indywidualnej budowy zębów pacjenta jest znacznie prostsze. Zastosowanie złota umożliwia bardziej precyzyjne wykonywanie tzw. slotów zamków, czyli takich elementów, przez które przeprowadza się łuk ortodontyczny. Ma to ogromne znaczenie dla prawidłowego przemieszczania zębów.

  Bardzo istotnym jest również fakt, że aparat lingwalny nie uczula, dzięki braku zawartości niklu odpowiedzialnego za wywoływanie alergii.

  Zapraszamy do zapoznania się z kompleksową ofertą Smile Design Clinic.

  Attachment
  • incognito
  • incognito
  • Beautiful smile

  © SMILE DESIGN CLINIC sp. z o.o.