Leczenie kanałowe pod mikroskopem | Smile Design Clinic Warszawa

  Wykorzystanie mikroskopu w stomatologii niesie za sobą wiele korzyści. Nietypowa anatomia zęba, wąskie lub zrośnięte kanały lub zakrzywione korzenie to przypadki, w których mikroskop znajduje swoje największe zastosowanie. Z tego względu bardzo przydatny jest przede wszystkim podczas leczenia kanałowego. Poznaj nowoczesne metody leczenia zębów, by cieszyć się pięknym i kompletnym uzębieniem przez długie lata.

  Mikroskop w endodoncji

  Endodoncja to dział stomatologii zajmujący się leczeniem chorób miazgi zęba, w której znajdują się nerwy i naczynia krwionośne utrzymujące ząb przy życiu. Podstawową metodą leczenia w tym wypadku jest leczenie kanałowe. Jest ono zalecane przy bardzo głębokich ubytkach próchniczych, martwicy miazgi, po złamaniu lub zwichnięciu zęba lub ze wskazań protetycznych przed wykonaniem korony lub mostu. Choć wiadomość o konieczności podjęcia leczenia kanałowego zazwyczaj nie napawa pacjenta radością jest to często jedyna możliwość zachowania zęba.

  Istotą zabiegu jest usunięcie z komory i kanałów korzeniowych zęba chorej miazgi, poszerzenie i odkażenie kanałów oraz szczelne ich wypełnienie specjalnymi materiałami. Odpowiednio przeprowadzony zabieg endodontyczny gwarantuje długotrwałe utrzymanie własnego zęba. Kluczem jest oczywiście właściwa i systematyczna pielęgnacja jamy ustnej na co dzień.

  Leczenie kanałowe z użyciem mikroskopu

  W wielu gabinetach stomatologicznych i klinikach medycyny estetycznej można zdecydować się na kanałowe leczenie zęba z użyciem mikroskopu. Jednym z takich miejsc jest klinika Smile Design Clinic, w której oferowany jest komplet usług z zakresu nowoczesnej endodoncji. Mikroskop umożliwia stomatologowi dokładny wgląd w całą koronę zęba, dzięki czemu opracowanie i oczyszczenie jest bardzo precyzyjne. Mikroskop umieszczony jest nad głową pacjenta na specjalnym wysięgniku, dzięki czemu lekarz może korzystać z niego w każdym momencie zabiegu. Leczenie kanałowe rozpoczyna się od otwarcia korony zęba w celu uzyskania dostępu do kanałów – operując mikroskopem stomatolog posiada wgląd do wnętrza zęba.

  Kiedy mikroskop znajduje szczególne zastosowanie?

  Istnieją przypadki, kiedy zastosowanie mikroskopu jest szczególnie pomocne, a czasem wręcz konieczne, aby skutecznie przeprowadzić zabieg. Stomatolog sięga głównie po mikroskop, kiedy pacjent jest posiadaczem nietypowej anatomii zęba – wąskich lub zrośniętych kanałów lub zakrzywionych korzeni. Czasem zdarza się, że stomatolog nie jest w stanie odnaleźć niektórych kanałów bądź następuje przebicie ściany zęba – wtedy podgląd w powiększeniu to jedyna metoda by przeprowadzić udane leczenie kanałowe.

  Mikroskop to przede wszystkim precyzja i dokładność, a także znacznie zwiększone szanse na przeprowadzenie prawidłowego leczenia. Dzięki leczeniu kanałowemu mamy szansę pozostawienia w jamie ustnej zęba z nawet najbardziej zaawansowanym ubytkiem. Leczenie wymaga cierpliwości i systematyczności, jednak efekt odpowiednio przeprowadzonego zabiegu widoczny jest przez kolejne lata.

  Attachment
  • Close-up of open mouth during oral checkup at the dentist’s

  © SMILE DESIGN CLINIC sp. z o.o.