Licówki kompozytowe w Warszawie I Smile Design Clinic

  Uczęszczanie do gabinetu stomatologicznego stało się niemal tak popularne, jak wizyty u fryzjera, czy w salonie urody. Nasze zęby, oprócz utrzymania ich zdrowego stanu, również wymagają swego rodzaju kosmetyki, a jednym z zabiegów pozwalających nam uzyskać piękny i biały uśmiech jest założenie licówek kompozytowych. Licówki pozwalają zamaskować nieestetyczne przebarwienia, odbudować zęby, a także poprawić kształt zębów. Stomatologia estetyczna proponuje szereg zabiegów, które pozwolą nam cieszyć się białym i estetycznym uśmiechem.

  Rodzaje licówek

  Gabinety stomatologiczne oferują szeroką gamę materiałów służących do odbudowy protetycznej zębów. Wszystkie rodzaje licówek różnią się między sobą użytym materiałem, trwałością, ceną i efektem kosmetycznym. Wśród najczęściej wybieranych licówek znajdują się: licówki akrylowe, ceramiczne, porcelanowe, pełnoceramiczne i kompozytowe.

  Licówki kompozytowe

  Licówki kompozytowe przybierają postać cienkiej płytki wykonanej z mieszanki materiałów stomatologicznych. Rola licówek sprowadza się do licowania, jak nazwa wskazuje, powierzchni zębów pacjenta. Zastosowanie licówek pozwala uzyskać oczekiwane rezultaty kosmetyczne i zwiększa funkcjonalność zębów. Odbudowa protetyczna przypomina wyglądem naturalne zęby, a sam zabieg jest nieinwazyjny. W zależności od użytego rodzaju materiału, za pomocą licówek można uzyskać różne efekty. Kompozyty są mocowane na wargowej stronie zębów, przy zastosowaniu specjalnego kleju. Smile Design Clinic w Warszawie jest miejscem, w którym pacjenci mogą liczyć na precyzyjną i estetyczną odbudowę protetyczną.

  Kto może zdecydować się na licówki kompozytowe?

  Licówki kompozytowe są stosowane w następujących przypadkach:

  • zamykanie przestrzeni międzyzębowych,
  • rozjaśnienie uśmiechu wskutek redukcji przebarwień,
  • wyrównanie stłoczonych zębów,
  • uzupełnianie ubytków zębowych, przy zachowaniu jednakowego kształtu i długości.
  • korygowanie kształtu zęba
  • wydłużanie korony zęba

  Efekt białych, wyrównanych zębów utrzymuje się nawet przez dwa lata. Po tym okresie można ponownie wstawić do łuku licówki. Ich zaletą jest to, że bardzo dobrze dopasowują się do kształtu zębów i nie wywołują reakcji alergicznych. Dzięki zastosowaniu licówek kompozytowych tkanki zębowe są praktycznie nienaruszone, a oprócz tego jest to doskonała forma ochrony dla osób cierpiących na nadwrażliwość zębów. Samo wykonanie i założenie odbudowy protetycznej nie trwa długo.

  Przeciwwskazania do założenia licówek kompozytowych

  Licówki kompozytowe pozwalają uzyskać satysfakcjonujące efekty estetyczne, jednak istnieją pewne przeciwwskazania do ich założenia. Licówek nie poleca się osobom, które:

  • posiadają zgryz odwrotny lub urazowy,
  • walczą z bruksizmem (zgrzytanie zębami),
  • mają tendencje do obgryzania paznokci lub przedmiotów,
  • posiadają zęby zniszczone lub z głębokimi wypełnieniami,
  • mają braki w uzębieniu.

  Wymienione przeciwwskazania mogą być przyczyną uszkodzenia licówek. Decyzja o założeniu licówek kompozytowych zależy w dużej mierze od stanu higieny naszej jamy ustnej.

  Attachment
  • Close-up, beauty portrait of a young brunette woman with beautiful smile and fluttering hair. Shallow DOF. Developed from RAW; retouched with special care and attention; Small amount of grain added for best final impression. Adobe RGB color profile.
  • Man looks in the mirror at my smile

  © Smile Design Clinic