Wypełnienie inlay/onlay w systemie CEREC | Smile Design Clinic

  Masz problem z tym, że widać ząb, który niedawno Ci się ułamał? Lekarz zafundował Ci nieestetycznie wyglądające wypełnienie amalgamatem? A może zmagasz się z ubytkiem w koronie zęba? Jeśli na choć jedno pytanie odpowiedziałeś twierdząco oznacza to, że wypełnienie typu inlay/olany (wkład/nakład) przy wykorzystaniu systemu CEREC jest stworzone właśnie dla Ciebie!

  Ta innowacyjna technologia pomoże Ci w szybkiej i jak najbardziej skutecznej odbudowie zęba w ciągu dosłownie kilku godzin. Nie musisz już czekać kilkunastu dni, aby lekarz na podstawie wycisku mógł opracować odpowiednie wypełnienie. Rozwój protetyki 3D sprawił, że rekonstrukcja zęba jeszcze nigdy nie była taka prosta.

  Czym jest system CEREC?

  Ta innowacyjna technologia pozwala na rekonstrukcję zęba w ciągu zaledwie jednej wizyty. Zwalania ona bowiem stomatologów z konieczności czasochłonnego wykonywania wycisków, dzięki zastosowaniu wewnątrzustnego skanera 3D. Pozwala on na komputerową wizualizację problemu, która skraca czas zabiegu z 5 dni do 1-2 godzin.

  Na czym polega wypełnienie typu inlay/onlay?

  Inlay/onlay to nic innego jak pełnoceramiczne wkłady koronowe, powstałe jako zamiennik wkładów kompozytowych. Jest to doskonały sposób na precyzyjną rekonstrukcję zęba i odtworzenie jego twardych tkanek ze szczególnym uwzględnieniem miejsc stycznych oraz głębokich ubytków poddziąsłowych.

  Etapy wypełnienia

  Przed rozpoczęciem właściwego leczenia stomatolog oczyszcza ząb i usuwa dawne wypełnienia. Następnie po przedstawieniu pacjentowi możliwości leczenia, lekarz dobiera odpowiednią metodę – tradycyjną lub komputerową. W dużej mierze zależy to od rozmiarów ubytku.

  Przy użyciu skanera wewnątrzustnego 3D zostaje wykonany skan leczonego zęba po to, by obraz pola protetycznego można było zapisać na dysku. Kolejnym krokiem jest opracowanie projektu odpowiedniego kształtu zęba, który musi zostać zrekonstruowany. W momencie kiedy pacjent zaakceptuje wirtualny projekt, możliwe jest dobranie pożądanego rodzaju oraz koloru ceramicznego materiału, z którego uformowany zostanie odpowiedni kształt. Po 15 minutach wycięty za pomocą nowoczesnej frezarki kształt jest dopasowywany do zgryzu pacjenta. Ostatnią czynnością, jaką wykonuje lekarz, jest utrwalenie ceramicznego elementu, który zostaje na stałe umieszczony w ustach osoby z ubytkiem w koronie.

  Zalety wynikające z zastosowania wypełnienia typu inlay/onlay

  Wypełnianie wkład/nakład charakteryzuje się nadzwyczajną trwałością oraz niezwykle estetycznym wyglądem. Metoda tego typu jest idealną alternatywą dla klasycznych kompozytów, ze względu na odporność ścierania. Staranność wypełnienia sprawia, że anatomiczny kształt korony leczonego zęba jest bardzo dokładnie odtworzony. Dlatego też metoda inlay/onlay z powodzeniem sprawdza się jako wkłady koronowe do zębów bocznych, czyli przedtrzonowych i trzonowych. Mamy przy tym do czynienia z precyzyjnym odtworzeniem twardych tkanek zębów, zwłaszcza jeśli lekarz styka się z głębokimi ubytkami, znajdującymi się pod dziąsłami.

  Wypełnianie ubytków w koronach zębów sposobem wkład/nakład daje znacznie lepsze efekty w porównaniu ze zwykłymi wypełnieniami kompozytowymi. Rezultaty są widoczne w postaci trwałości, zachowania jednolitego koloru i powierzchni zębowej oraz większej dokładności wykonania.

  Więcej informacji: odbudowa zęba.

  Attachment
  • cerec

  © Smile Design Clinic