Wybielanie zębów | Smile Design Clinic Warszawa

  Każdy z nas marzy o śnieżnobiałych pozbawionych przebarwień zębach. Niestety, barwniki z pożywienia, zła higiena i inne czynniki sprawiają, że trudno osiągnąć taki efekt w naturalny sposób.Istnieje wiele metod wybielania, jednak nie każda z nich jest równie skuteczna. Dziś postaramy się rozwiać najczęściej pojawiające się wątpliwości na temat wybielania zębów. Być może pomogą Ci pozbyć się złudzeń na temat cudownych metod na piękne, białe zęby.

  Przebarwienia na zębach świadczą o braku higieny – MIT

  Wiele osób wstydzi się koloru swoich zębów, jakby barwa szkliwa była tylko i wyłącznie ich winą. Jednak pamiętajmy, że nawet najbardziej skrupulatna higiena jamy ustnej nie zawsze może ustrzec nas przed przebarwieniami na zębach. Na ich kolor ma wpływ bardzo wiele czynników, takich jak: uwarunkowania genetyczne, przebyte choroby zębów, pigmenty zawarte w jedzeniu, niedobory składników odżywczych, noszenie aparatu ortodontycznego, nieodpowiedni dobór pasty do zębów. Mycie zębów niestety nie jest receptą na przebarwienia.

  Można wybielić zęby domowymi sposobami – PRAWDA I MIT

  Internet jest pełen pomysłów na wybielanie zębów domowymi specyfikami. Sok z cytryny, woda utleniona, olej kokosowy – wszystkie te substancje mogą w pewien sposób oddziaływać na barwę szkliwa, ale nie mogą się równać profesjonalnym wybielaniu zębów u dentysty. Ponadto, stosowanie domowych sposobów może się skończyć uwrażliwienie zębów albo pogorszeniem przebarwień.

  Nie ma uniwersalnych metod wybielania zębów- PRAWDA

  Źródła przebarwień są tak różnorodne, że nie istnieją uniwersalne i niezawodne metody wybielania zębów, które działają na każdego tak samo. Dlatego właśnie warto wybierać wybielanie zębów u dentysty, ponieważ tylko stomatolog potrafi ocenić rodzaj i skalę przebarwień oraz dobrać najbardziej optymalną metodę ich redukcji. Domowe sposoby i specyfiki z apteki mogą świetnie działać na jednych, a dla drugich mogą okazać się stratą czasu i pieniędzy. W Smile Design Clinic, wybór metody wybielania dostosowujemy do potrzeb każdego z naszych pacjentów. Dzięki temu, mamy pewność że wyjdą z gabinetu zadowoleni.

  Wybielanie zębów lampą jest skuteczniejsze niż wybielanie nakładkowe – MIT

  Wybielanie można przeprowadzić wieloma różnymi sposobami. Wybielanie zębów u dentysty często odbywa się z użyciem specjalnej lampy, ale nie jest to jedyna skuteczna metoda. Wybielanie nakładkowe może przynieść równie spektakularne rezultaty, o ile przeprowadzane jest z użyciem profesjonalnych produktów. W naszej klinice, do wybielania nakładkowego używamy preparatu Nite White. Jego stężenie jest dopasowywane do potrzeb każdego z pacjentów indywidualnie. Po około 2 tygodniach noszenia nakładek zgodnie z zaleceniami stomatologa, można się cieszyć perfekcyjną bielą zębów.  Efekty takiego wybielania nie odbiegają niczym od zabiegów z użyciem lampy.

  Piaskowanie i skaling mogą wybielić zęby – PRAWDA

  Mimo, że głównym przeznaczeniem tych zabiegów nie jest wybielanie, zęby często stają się dużo jaśniejsze. Skaling i piaskowanie przynoszą efekt wybielający u tych pacjentów, których przebarwienia są spowodowane nagromadzeniem osadu i kamienia nazębnego. Jest to łagodna i bardzo bezpieczna metoda rozjaśniania zębów. Jeśli przyczyna przebarwień tkwi gdzie indziej, zabiegi te nie przyniosą oczekiwanego efektu estetycznego. Mimo to, warto je wykonać ponieważ są elementem profilaktyki próchnicy i poprawiają stan higieny zębów.

  Poszukujesz skutecznej metody wybielania zębów? Zapraszamy do Smile Design Clinic w Warszawie!

  Attachment
  • Wybielanine zebow z Smile Design Clinic

  © SMILE DESIGN CLINIC sp. z o.o.