Korekta dziąseł | Smile Design Clinic Warszawa

  Dbasz o swoje zęby, pielęgnujesz je, dokładnie szczotkujesz, regularnie odwiedzasz stomatologa. Wiesz, że trzeba usuwać kamień, zaleczyć najmniejszy nawet ubytek. Na pewno wiesz, czym jest piaskowanie i czym zajmuje się ortodoncja. Może nawet nosisz aparat ortodontyczny, bo chcesz mieć piękne, równe zęby. Czy jednak wiesz, że możesz zrobić dużo więcej, aby cieszyć się idealnym uśmiechem? Czy zdarzyło Ci się słyszeć o tajemniczo brzmiącym zabiegu – gingiwoplastyce? Idealne zęby to także odpowiednio uformowane dziąsła. O ich kształt może zadbać lekarz zajmujący się stomatologią estetyczną.

  Zbyt odkryte czy zbyt zakryte korony zębów? Kiedy warto przeprowadzić plastykę dziąseł?

  Gingiwoplastyka to profesjonalne określenie plastyki dziąseł. Możliwe jest zarówno skorygowanie ich kształtu, jak i wysokości. W ten sposób można odsłonić za bardzo przysłonięte dziąsłami zęby lub odwrotnie, przykryć zbyt odsłonięte. Jeśli więc Twoim problemem są za bardzo widoczne podczas uśmiechania dziąsła, możesz oddać się w ręce naszych specjalistów, którzy skorygują tę wadę. Musisz wiedzieć, że zdarza się, że strefa czerwona (a więc dziąsła) jest nadmiernie widoczna, gdy się uśmiechasz. Taką przypadłość nazywamy ,,gummy smile”. Mamy wtedy do czynienia z dysproporcją między sferą czerwoną, a białą, którą stanowią zęby. Przyjęło się, że dziąsła mogą być widoczne na wysokość 1-2 mm, wszystko powyżej uznane jest za dysproporcję. Oczywiście, jeśli taki uśmiech nie przeszkadza, nie ma potrzeby korygowania dziąsła. W przypadku, gdy dysproporcja przyczynia się do zaniżenia samooceny, gorszego samopoczucia, czy sprawia, że czujesz się zażenowany i zawstydzony, powinieneś wiedzieć, że istnieją metody poprawienia rozmiaru i kształtu dziąseł. Stomatologia nie jest bezbronna, dlatego warto wiedzieć, o co możemy pytać i czego oczekiwać.

  Co może być powodem nadmiernie rozbudowanych dziąseł?

  Nazywany uśmiechem dziąsłowym może, ale wcale nie musi, stanowić mankament urodowy. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być kilka. Mogą to być wady ortodontyczne, a więc nieprawidłowy zgryz czy zbyt drobne zęby. Za ,,gummy smile” mogą odpowiadać uwarunkowania genetyczne lub opóźnienie w wychodzeniu zębów. Ponieważ problem jest złożony, zdarza się, że jego leczenie może wymagać współpracy kilku specjalistów, np.: ortodonty i chirurga. Czasem pomocny okazuje się aparat ortodontyczny, innym razem zabieg chirurgiczny. Zawsze metoda korekcji dziąseł dopasowywana jest indywidualnie.

  Jak wygląda chirurgiczne usuwanie nadmiaru dziąsła?

  Przed zabiegiem korekty dziąseł lekarz z naszej kliniki przeprowadzi konsultację. Twoje zęby i dziąsła muszą być dokładnie obejrzane, sprawdzona zostaje także głębokość kieszonek. Ustalone zostanie, ile dziąsła musi zostać wycięte. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, a specjalny nóż, którym wycinany jest nadmiar dziąsła, zamyka jednocześnie naczynia krwionośne, dzięki czemu nie trzeba zakładać szwów. Podczas zabiegu zostają odkryte szyjki zębów. Teraz będą one bardzo wrażliwe na zimno i ciepło, dlatego stomatolog musi je zabezpieczyć. Mogą to być licówki czy korony, w zależności od sugestii lekarza i Twojego wyboru. Po korekcji dziąseł musisz pamiętać, że zęby powinny być pod szczególną ochroną – nie możesz jeść twardych pokarmów, pić kwaśnego ani gorącego, musisz unikać alkoholu i gazowanych napojów. W Smile Design Clinic możesz liczyć na profesjonalną konsultację i wybór najlepszej metody korekcji Twoich dziąseł.

  Periodontologia w Smile Design Clinic – jeżeli masz jakiekolwiek problemy z dziąsłami, nasi lekarze chętnie Ci pomogą. Czekamy na Ciebie, zadzwoń:

  tel. 22 291 80 80
  tel. 22 291 80 81

  Attachment
  • korekta dziasel - warszawa

  © Smile Design Clinic