Wybierz idealną szczoteczkę do zębów ze Smile Design Clinic!

  Każdy chyba to przeżył chociaż raz w życiu. Budzisz się rano, idziesz zaspany do łazienki, a tam szczoteczka do zębów w takim stanie, jakbyś od tygodnia używał jej do czyszczenia fug łazienkowych. Aż się człowiek zastanawia, co się może kryć między naszymi zębami. Przypominasz sobie, że od miesiąca szczoteczka do zębów znajduje się na szczycie Twojej listy zakupów, jednak ciągle o niej zapomnisz. Wracając z pracy, zatrzymujesz się zatem w najbliższym hipermarkecie i przelatując między sklepowymi półkami niczym bolid Formuły 1, łapiesz pierwszą – lepszą szczoteczkę. No bo w końcu co to za różnica? Szczoteczka to szczoteczka, prawda? Niestety nie do końca. 

  Dlaczego odpowiednia szczoteczka do zębów jest taka ważna?

  Szczotkowanie zębów to podstawa prawidłowej higieny jamy ustnej. Czynność ta ma za zadanie usunąć nagromadzone na zębach bakterie i resztki jedzenia, a także zapobiec powstawaniu płytki nazębnej i próchnicy. Szczoteczka do zębów powinna skutecznie czyścić powierzchnię zębów, jednocześnie nie powodując dodatkowych problemów, np. krwawienia lub cofania się dziąseł.

  Tradycyjna szczoteczka do zębów – jak wybrać idealną?

  Półki aptek, drogerii, a nawet hipermarketów uginają się pod szeroką gamą różnorodnych szczoteczek do zębów. Jak więc spośród tej kakofonii kolorów, wzorów i rozmiarów wybrać szczoteczkę idealną?

  1. Na zakupy z centymetrem – sprawdź wielkość szczoteczki.
   Wydaje się to oczywiste, a jednak niewiele osób zwraca na to uwagę. Perfekcyjnie dobrana szczoteczka powinna wygodnie leżeć w Twojej dłoni, a jej główka powinna obejmować do 3 sąsiadujących ze sobą zębów.
  2. Średnia miękkość to nie zawsze dobry wybór!
   Mówi się, że lepsza za miękka niż za twarda szczoteczka, a najlepsza i tak jest średnia. Niestety nie dla wszystkich. Miękkie włosie ma większe problemy z usuwaniem zabrudzeń, dlatego takimi szczoteczkami trzeba się bardziej namachać, jednak są dobrym wyborem dla osób, które borykają się z problemem dziąseł podatnych na uszkodzenia. Jeśli masz zdrowe lub delikatnie wrażliwe zęby, średniej grubości szczoteczka będzie idealna! Twarde włosie to rozwiązanie dla osób z nadmiernym osadzaniem się kamienia.
  3. A może ruchoma główka?
   Na rynku dostępne są szczoteczki manualne wyposażone w miękką, wyginającą się szyjkę lub główkę. Jest to rozwiązanie, nad którym powinny zastanowić się osoby cierpiące na choroby przyzębia.

  Elektryczne, soniczne i ultradźwiękowe szczoteczki do zębów- higiena XXI wieku

  Obecnie największą popularnością cieszą się szczoteczki elektryczne. Przystępne cenowo, wygodne i praktyczne -pozwalają na szybkie usunięcie płytki bakteryjnej z powierzchni zębów. Dzięki okrągłej główce, która obraca się w prawo i lewo, a także w górę i w dół – szczoteczki elektryczne myją zęby ze wszystkich stron. Unowocześnioną wersją szczoteczki elektrycznej jest szczoteczka soniczna. Wykorzystuje ona ultradźwięki, by wprowadzić włosie, pastę oraz wodę w mikrodrgania, dzięki czemu usuwa zabrudzenia nawet z trudno dostępnych miejsc. Szczoteczki soniczne to dobre rozwiązanie dla osób  borykających się z krwawieniem dziąseł. Coraz większą popularność zyskują także szczoteczki ultradźwiękowe, które od swoich sonicznych sióstr różnią się jedynie intensywnością drgań.

   

  Smile Design Clinic to miejsce, w którym dowiesz się wszystkiego o wyborze idealnej szczoteczki do zębów. Umów się na wizytę już dziś!

   

  Attachment
  • dobry stomatolog warszawa

  © SMILE DESIGN CLINIC sp. z o.o.