Implanty zębów | Smile Design Clinic

  Utrata naturalnych zębów to poważny problem natury estetycznej i zdrowotnej. Może znacząco zmienić rysy naszej twarzy oraz obniżyć poczucie pewności siebie, szczególnie podczas kontaktów z innymi ludźmi. Braki w uzębieniu nie muszą być jednak naszym problemem. Jedną z metod uzupełnienia niechcianych ubytków jest wszczepienie implantów zębowych. Poznajmy ten popularny sposób na odzyskanie pięknego uśmiechu.

  Implant – co to takiego?

  Implant to tytanowa śrubka, którą umieszcza się w kości, aby zastępowała korzeń zębowy. Następnie do niej montuje się koronę, stanowiącą rekonstrukcję utraconego zęba. Implanty po założeniu wyglądają jak naturalne zęby, a ich noszenie nie powoduje żadnego dyskomfortu. Takiemu zabiegowi można się poddać się w naszej klinice Smile Design Clinic w Warszawie.

  Implanty – kiedy się na nie zdecydować?

  Implanty są dobrym rozwiązaniem zarówno w przypadku utraty jednego, jak i wszystkich zębów. Świetnie skomponują się z naszym naturalnym uzębieniem lub doskonale je zastąpią.

  Zalety implantów zębowych

  • wyglądają jak naturalne zęby
  • ich noszenie nie powoduje dyskomfortu
  • funkcjonują jak naturalne zęby
  • są trwałe i odporne na uszkodzenia, przy odpowiedniej higienie możemy cieszyć się nimi przez wiele lat
  • zapewniają estetyczny wygląd

  Wszczepianie implantu

  Na początku należy wykonać zdjęcie pantomograficzne całej jamy ustnej. Pozwoli to zaplanować lekarzowi cały proces leczenia. Pacjent przed wszczepieniem implantu powinien wykonać także inne badania diagnostyczne, aby uzyskać jak najwięcej przydatnych i ważnych informacji, które ułatwią wszczepianie implantów. W zależności od liczby implantów plan leczenia jest ustalany indywidualnie z każdym pacjentem. Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym, dlatego nie towarzyszą mu żadne odczucia bólowe.

  Implantolog wkręca tytanowe śrubki w kość szczęki lub żuchwy. Jest to działanie w pełni bezpieczne, ale wymaga od lekarza specjalisty dużej precyzji (właśnie dlatego w naszej klinice zatrudniamy ekspertów w z wieloletnim doświadczeniem i fachowa wiedzą). Kolejnym etapem jest dalsza rekonstrukcja zębów przy pomocy wybranego rodzaju odbudowy, która kształtem i kolorem będzie przypominała naturalny ząb.

  CEREC – odbudowa zębów na implantach podczas jednej wizyty

  Nowoczesne technologie w stomatologii pozwalają pacjentom na bardzo szybkie leczenie. Urządzenie CEREC – protetyka 3D jest w stanie w trakcie jednej wizyty stworzyć dla nas idealnie dobraną odbudowę zęba. Działanie systemu polega na pobraniu cyfrowego wycisku zębów, jego fachowej obróbce, stworzeniu projektu i wycięciu przez frezarkę wypełnienia, które lekarz mocuje w naszej jamie ustnej. CEREC to innowacyjne urządzenie, które używane jest w najlepszych klinikach – w tym także w naszej warszawskiej Smile Design Clinic.

  Wszczepienie implantów zębowych jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które mają pojedyncze lub całkowite braki w łuku zębowym. Implanty z powodzeniem zastępują naturalne zęby, a także wyglądają bardzo estetycznie. Dzięki możliwościom nowoczesnej stomatologii takie leczenie może być szybkie i komfortowe dla pacjenta. Ważne, aby po założeniu implantów dbać o nie jak o naturalne zęby. Prawidłowa higiena jamy ustnej jest niezbędna, aby cieszyć się nowymi zębami przez wiele lat. Więcej informacji na temat implantów znajdziemy na stronie naszej kliniki smiledesignclinic.pl.

  © SMILE DESIGN CLINIC sp. z o.o.