Implanty zębów cena | Warszawa | Smile Design Clinic

Utrata zębów jest przykrym doświadczeniem, które zmienia wygląd twarzy i powoduje trudności w codziennym funkcjonowaniu. Implanty zębowe przywracają komfort życia, odbudowują poczucie własnej wartości i dodają atrakcyjności. W Smile Design Clinic codziennie pomagamy Pacjentom, którzy utracili ząb/zęby w wyniku choroby lub urazu oraz cierpiącym na bezzębie.


Czym są implanty?

Implanty zębów to rozwiązanie problemu utraty części uzębienia lub bezzębia. Odbudowa uzębienia z wykorzystaniem implantów stomatologicznych zalicza się do najbardziej zaawansowanych zabiegów w stomatologii! Właściwie przeprowadzony zabieg pozwala cieszyć się pełnym i pięknym uśmiechem oraz zębami o funkcjonalności zbliżonej do zębów naturalnych. Implanty dentystyczne mogą stanowić najlepszą alternatywną możliwość uzupełniania braków uzębienia i mocowania protez. Z czego są zbudowane?  Wytwarzane najczęściej z tytanu implanty są specjalnym rodzajem śrub wszczepianych chirurgicznie w kości szczęki. Ich zadaniem jest zastąpienie korzenia brakującego zęba, na którym mocowana jest porcelanowa korona, czyli sztuczny ząb. Mogą być stosowane zarówno w przypadku braku pojedynczych zębów, jak i pełnego bezzębia. Dobrze wykonane są praktycznie nie do odróżnienia od naturalnego uzębienia!

JAK ZBUDOWANY JEST IMPLANT?

IMPLANT W LUKU

Co wchodzi w skład implantu?

1. Tytanowa śruba wkręcana w kość Pacjenta - pełni rolę korzenia.

2. Łącznik- łączy sztuczny korzeń z częścią protetyczną.

3. Konstrukcja protetyczna - korona/most protetyczny/element zatrzaskowy, nośny dla protezy.

Jednym z liderów tej branży, oferującym najszerszy wybór rozwiązań implantologicznych, jest amerykański koncern Biomet 3i. W klinice Smile Design Clinic również stosujemy implanty tego producenta. Wysoka jakość tworzywa przekłada się na wygodę użytkowania, wytrzymałość i naturalny wygląd implantu stomatologicznego. W naszej klinice bardzo dbamy o to, aby implanty były nie tylko funkcjonalne, ale maksymalnie estetyczne.

3 PROSTE KROKI DO NOWEGO UŚMIECHU

Krok 1
Krok 1

Na podstawie zdjęć rentgenowskich jamy ustnej, lekarz przygotowuje plan leczenia. Chirurg umieszcza implant w kości przy znieczuleniu miejscowym. W optymalnych warunkach integracja następuje już po dwóch miesiącach. Implant zastępuje korzeń zęba, stabilizując odbudowę protetyczną.

Krok 2
Krok 2

Po okresie nie mniejszym niż 6 tygodni po zabiegu, lekarz umieszcza śrubę gojącą, aby uformować dziąsło. Lekarz pobiera wycisk i wysyła go do laboratorium. Na podstawie modelu, technik wykonuje koronę porcelanową pasującą kolorem i kształtem do zębów. Nadbudowa i korona perfekcyjnie zastępują naturalne zęby.

Krok 3
Krok 3

Po okresie nie mniejszym niż 2 tygodnie lekarz montuje nadbudowę i koronę do implantu. I gotowe! Zęby wyglądają naturalnie, a Pacjenci mogą swobodnie jeść i śmiać się do woli.


Zapraszamy na konsultacje w naszej klinice!

© SMILE DESIGN CLINIC sp. z o.o.