Protetyka 3D w systemie CEREC

  Mocno zniszczony ząb, nieestetyczne wypełnienia czy ubytki nie muszą kojarzyć się już z kilkoma długimi i męczącymi wizytami u stomatologa. Współczesna medycyna potrafi poradzić sobie z takimi wyzwaniami już w ciągu jednego dnia. Wszystko za sprawą innowacyjnej technologii CEREC, która pozwala na szybką i skuteczną odbudowę zęba.

  Czym są protetyka stomatologiczna oraz protetyka 3D?

  Protetyka stomatologiczna to nic innego, jak odtwarzanie pierwotnych warunków uzębienia po uszkodzeniu zębów naturalnych lub ich utracie. Rozwój protetyki 3D nastąpił wraz z zastosowaniem systemu CEREC, który pozwala na szybką i precyzyjną rekonstrukcję zęba.

  Innowacyjny system CEREC, jako rozwiązanie dla współczesnej stomatologii

  System CEREC to technologia, która nie tylko pozwala na idealną odbudowę zęba, ale też zapewnia pacjentom wykonanie usługi podczas jednej wizyty. Urządzenie wykorzystywane w tym zabiegu używa wewnątrzustnej kamery i wykonuje cyfrowy wycisk zębów. Skanuje zgryz, dzięki czemu powstaje komputerowa wizualizacja całego uzębienia, wraz z wszystkimi niedoskonałościami.

  Jak przyznają nasi specjaliści ze Smile Design Clinic, zwalnia to personel medyczny ze żmudnego obowiązku wykonywania wycisków, ale przede wszystkim daje pełen komfort pacjentowi – zapewne wielu z nas spotkało się kiedyś z przykrym odczuciem przy wykonywaniu wycisków metodą standardową. System CEREC wykorzystywany jest między innymi w kosmetycznych zabiegach dotyczących zębów po leczeniu endodontycznym, obejmującym licówki, onlay, inlay czy overlay.

  Jak niszczą się nasze zęby?

  Częstą przyczyną zniszczenia obszarów zęba jest endodoncja, tzw. „leczenie kanałowe”. Podstawowy sposób odbudowania zęba, jeśli ubytek w tkance jest niewielki to standardowe wypełnienie kompozytowe, czyli potocznie mówiąc „plomba”. Natomiast jeśli korona zęba jest mocno zniszczona, stomatolog nie jest w stanie odbudować kształtu wyłącznie plombą – wtedy należy zastosować protetyczne metody odbudowy zęba.

  Jakie sposoby wykorzystuje się do odbudowy zęba?

  Endokorony oraz wkłady są sposobem na pozostawienie jak największej ilości tkanki zęba.
  Są to uzupełnienia pośrednie, które tworzone są na podstawie wycisku. Mają one przewagę nad klasycznymi plombami – umożliwiają dokładną rekonstrukcję kształtu anatomicznego (guzków, bruzd punktów stycznych, między zębami).

  Uzupełnienia tego typu wykonywane są z:

  – kompozytu (m.in. onlay, inlay kompozytowy),
  – porcelany (m.in. onlay, inlay porcelanowy),
  – złota.
  Licówki to stałe protezy zębowe w postaci bardzo cienkich nakładek na przednie powierzchnie zębów (licówki porcelanowe i kompozytowe).

  Etapy odbudowy zęba w systemie CEREC

  Odbudowa składa się z kilku etapów, które łącznie trwają ok. godziny. W pierwszej fazie lekarz stomatolog oczyszcza ząb z zanieczyszczeń oraz dawnych wypełnień. Następnie wykonywany jest skan leczonego zęba przy użyciu skanera wewnątrzustnego 3D. Model zęba pozwala na zaprojektowanie odpowiedniego kształtu przez technika. Niezwykle ważny jest wybór rodzaju i koloru ceramicznego materiału. Po 15 minutach wycięty kształt jest dopasowywany do zgryzu i umieszczany na stałe w ubytkach.

  Współczesna protetyka pozwala spełnić marzenie o idealnych zębach. Dzisiaj nie jesteśmy już zmuszeni do tygodniowego planowania wizyt u dentysty – tylko jeden dzień może dzielić nas od zmiany naszego wyglądu na stałe. Warto więc oddać się w ręce specjalistów, którzy korygują wszelkie niedoskonałości, stojące na drodze do pięknego uśmiechu. Zapraszamy do Smile Design Clinic.

  .

  Attachment
  • usmiech
  • usmiech

  © Smile Design Clinic