Invisalign w Klinice Smile Design Clinic | Warszawa

  Piękne i proste zęby sprawiają, że jesteśmy bardziej pewni siebie, a przede wszystkim częściej się uśmiechamy. Wady zgryzu najlepiej korygować już u najmłodszych, ale warto podkreślić, że na leczenie ortodontyczne nigdy nie jest za późno. Dorośli jednak zdecydowanie rzadziej decydują się na zakładanie stałego aparatu ortodontycznego. Powodów jest sporo, najczęstszą przeszkodą w leczeniu aparatem stałym jest praca (aktorzy, dziennikarze, prezenterzy). Rozwiązaniem może być invisalign – nowoczesna metoda leczenia wad zgryzu za pomocą przeźroczystych nakładek.

  Wady zgryzu u dorosłych

  Współczesne metody leczenia ortodontycznego pozwalają na skuteczną korekcję wad zgryzu także u osób dorosłych. Co prawda, u takich pacjentów zakończył się już proces wzrostu kości żuchwy i twarzoczaszki, ale nie oznacza to, że nie można już prawidłowo ustawić zębów. Jedynie w przypadku bardzo zaawansowanych wad zgryzu, które związane są z zaburzeniami rozwoju żuchwy czy szczęki, wymagane może być połączenie leczenia ortodontycznego z leczeniem chirurgicznym. Długość procesu leczenia ortodontycznego u dorosłych zawsze uzależniona jest od stopnia wady zgryzu. Wówczas zastosowanie znajdują najczęściej stałe aparaty ortodontyczne, ale wiele osób nie decyduje się na nie ze względów estetycznych. Innowacyjnym rozwiązaniem jest Invisalign, pozwalający na wyleczenie wad zgryzu za pomocą przeźroczystych nakładek. Metoda ta wiąże się z zachowaniem najwyższej estetyki i komfortu pacjenta.

  Invisalign – jakie są wskazania?

  Invisalign pozwala na leczenie wad zgryzu zarówno tych prostych, jak i tych bardziej złożonych. Niektóre wady klasyfikujące się do leczenia za pomocą tej metody to:

  • Stłoczenie zębów występuje wtedy, gdy szczęka lub żuchwa nie może pomieścić wszystkich zębów;
  • Szpary między zębami powstają gdy szczęka lub żuchwa jest zbyt duża w stosunku do zębów;
  • Zgryz krzyżowy jest efektem niedopasowania do siebie szczęki i żuchwy. Może to powodować zachodzenie jednego lub więcej zębów górnych na wewnętrzną powierzchnię zębów dolnych – sytuacja taka może wystąpić zarówno w przypadku zębów przednich, jak i bocznych;
  • Zgryz głęboki występuje wtedy, gdy zęby górne w dużym stopniu nachodzą na zęby dolne;
  • Z przodozgryzem mamy do czynienia wtedy, gdy zęby dolne wystają przed przednie, co jest zwykle wynikiem zbyt słabego rozwoju szczęki, przerostu żuchwy lub obu tych zjawisk równocześnie.

  Na czym polega leczenie Invisalign?

  Leczenie ortodontyczne za pomocą Invisalign polega na prostowaniu zębów za pomocą przeźroczystych nakładek, dopasowanych do indywidualnych parametrów i potrzeb pacjenta. Tworzy się je na podstawie wycisków, które lekarz ortodonta pobiera podczas pierwszej wizyty. Następnie zostaje opracowany szczegółowy plan leczenie z wykorzystaniem systemu ClinCheck®. ClinCheck jest urządzeniem do tworzenia trójwymiarowej prezentacji wizualizującej ruchy zębów w trakcie leczenia. To pozwala pacjentowi zobaczyć efekty jeszcze przed rozpoczęciem całego procesu.

  Jakie są zalety Invisalign?

  Główną zaletą tej metody jest możliwość zachowania największej estetyki – nakładki są praktycznie niezauważalne podczas noszenia. Ponadto można je zdejmować, co pozwala pacjentowi utrzymać kompleksową higienę jamy ustnej, co jest utrudnione w przypadku noszenia stałego aparatu ortodontycznego.

  Invisalign to metoda z powodzeniem wykorzystywana w klinice Smile Design Clinic w Warszawie.

  Attachment
  • invisalign

  © Smile Design Clinic