Wybielanie zębów | Smile Design Clinic, Warszawa

  Stomatologia estetyczna proponuje nam dziś wiele skutecznych i bezpiecznych metod wybielania zębów. Zabiegi te cieszą się coraz większą popularnością wśród pacjentów gabinetów stomatologicznych. Co zrobić aby jak najdłużej cieszyć się efektem  śnieżnobiałych zębów?

  Wybielanie zębów w gabinecie

  Na wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym decyduje się coraz więcej pacjentów. W klinice Smile Design Clinic specjaliści zaproponują Ci technikę wybielania przy wykorzystaniu nowoczesnego i bezpiecznego środka o nazwie Opalescence. Lekarz nakłada produkt się na zęby i po upływie kilku minut usuwa przy pomocy ssaka stomatologicznego. Cała procedura jest szybka, bezbolesna i bezpieczna. To zdecydowanie najlepsze rozwiązanie, gdy zależy nam na ekspresowym efekcie. Inną propozycją jest nakładkowe wybielanie zębów. Polega ono na wcześniejszym przygotowaniu nakładek indywidualnie dla pacjenta, które po wypełnieniu żelem wybielającym nosi się przez 2 tygodnie (zakładamy je na noc lub na kilka godzin w ciągu dnia). W tym przypadku na efekt czeka się nieco dłużej, ale jest on równie zadowalający.

  Jak na długo utrzymuje się efekt wybielenia zębów?

  Profesjonalne zabiegi wybielania zębów przeprowadzane w gabinetach stomatologicznych lub pod nadzorem dentysty dają zdecydowanie lepsze efekty niż stosowanie past, żeli czy pasków wybielających, które możemy kupić w drogeriach i aptekach. Śnieżnobiały uśmiech nie jest nam jednak dany na zawsze, ponieważ zęby zaczynają się z czasem przebarwiać. Można jednak ten proces opóźnić i na dłużej utrzymać olśniewający wygląd zębów. Pamiętaj, więc o przestrzeganiu kilku zasad:

  • Podstawą jest prawidłowa higiena jamy ustnej. Po wybielaniu zębów pamiętaj o ich dokładnym szczotkowaniu, najlepiej po każdym posiłku. Warto stosować pasty wybielające, które pozwolą na dłużej utrzymać uzyskany efekt. Codziennie oczyszczaj też przestrzenie międzyzębowe, używając do tego nici dentystycznych. Stosuj także płyny antybakteryjne.
  • Unikaj jedzenia produktów zawierających substancje barwiące. Po zabiegu wybielania zębów stomatolog poinformuje Cię o tym, jak długo powinieneś ją stosować (zwykle od 3 do 14 dni). W tym czasie nie wolno pić mocnej herbaty, kawy, kolorowych napojów i czerwonego wina. Wskazane jest natomiast jedzenie nabiału, produktów mlecznych, drobiowego mięsa, makaronów, jasnego pieczywa, ryżu i picie wody mineralnej.
  • Zaleca się rezygnację z palenia papierosów. Tytoń przebarwia szkliwo (staje się żółte) i doprowadza do szybkiego powstawania osadów i kamienia nazębnego.
  • Niezwykle ważne jest również odwiedzanie gabinetu stomatologicznego i korzystanie z profilaktycznych zabiegów higienizacyjnych – skaling i piaskowanie zębów. Dzięki nim lekarz usuwa kamień nazębny, a wraz z nim drobne przebarwienia.

  Stosując się do wskazówek lekarza możesz cieszyć się efektami wybielania zębów nawet do dwóch lat.

  Odwiedź nas w Klinice Smile Design Clinic w Warszawie i zapytaj specjalistę o poradę.

   

  Attachment
  • wybielanie zębów w Smile Design Clinic

  © SMILE DESIGN CLINIC sp. z o.o.