Cerec - odbudowa zęba | Smile Design Clinic Warszawa

  Przyczyn uszkodzenia zębów może być bardzo wiele. Czasami jest to złamanie zęba w wyniku nieszczęśliwego wypadku, a innym razem skutek  długo nieleczonej próchnicy. Jeszcze niedawno, tworzenie odbudowy protetycznej było bardzo czasochłonne, a efekt nie zawsze odpowiadał oczekiwaniom pacjentów. Jednak stosowany w Smile Design Clinic system CEREC zmienia podejście do procesu odbudowy zęba. Zaawansowana technologia pozwala stworzyć uzupełnienie i założyć je na ząb podczas jednej wizyty!

  Sekrety systemu CEREC

  CEREC to prawdziwe odkrycie protetyki 3D. Jest to zaawansowany system komputerowy, który służy  do błyskawicznej i precyzyjnej rekonstrukcji zęba. Jak się to odbywa? Kamera CEREC 3D wykonuje dokładny skan zęba za pomocą małego skanera wewnątrzustnego. Pozyskany w tens sposób obraz służy do zaprojektowania idealnie dopasowanej odbudowy. Dzięki temu, nie pobieramy naszym pacjentom żadnych wycisków. Konstruowanie odbudowy protetycznej odbywa się w świecie wirtualnym. Jako pacjent, możesz sam zdecydować jak będzie wyglądać twoja odbudowa. Jest to szczególnie ważne w przypadku licówek, których kształt i wielkość mają ogromne znaczenie dla wyglądu uśmiechu. Gdy projekt odbudowy jest już zakończony, nasza frezarka tworzy odbudowę w ciągu zaledwie kilku minut. Następnie, cementujemy ją w jamie ustnej pacjenta. Wystarczy więc jedna wizyta w gabinecie stomatologa, by odbudować uszkodzony ząb!

  Jakie odbudowy można wykonać dzięki CEREC 3D?

  CEREC łączy w sobie estetykę i funkcjonalność. W Smile Design Clinic, wykorzystujemy protetykę 3D do konstrukcji i cementowania, takich wypełnień, jak:

  • inlay/onlay/overlay – są to tzw. wypełnienia pośrednie, które odtwarzają brakujące tkanki w uszkodzonym zębie. Inlay służy do odbudowy powierzchni żujących i stoków guzków, onlay wypełnia także szczyty guzków, a overlay obejmuje swoim zasięgiem także językowe/podniebienne, przedsionkowe i styczne. Wypełnienia idealnie dostosowują się do kształtu i barwy szkliwa zęba, co sprawia że wyglądają bardzo naturalnie.
  • endokorony ceramiczne – ten rodzaj wypełnienia pozwala na maksymalne zachowanie tkanek własnych zęba. Stosuje się je wobec zębów leczonych kanałowo. Ich założenie nie wymaga szlifowania i niszczenia osłabionych struktur zęba.
  • korony pełnoceramiczne – odznaczają się wysoką estetyką, ponieważ oddają naturalną transparentność zębów. Podobnie jak endokorony, wykorzystuje się je często po leczeniu kanałowym.
  • licówki pełnoceramiczne – służą do pokrywania przedniej części zębów. Płytki licówek wykonane w systemie CEREC idealnie dopasowują się do powierzchni zębów, korygują ich kształt i ukrywają przebarwienia.

  Dlaczego warto skorzystać z systemu CEREC?

  Doświadczenie naszych specjalistów pokazuje, że wszelkie wypełnienia wykonane za pomocą CEREC 3D spotykają się z większym uznaniem i zadowoleniem pacjentów niż tradycyjne rozwiązania protetyczne. Bez wątpienia wpływa na to wyjątkowy efekt estetyczny. Zarówno stomatolodzy, jak i pacjenci cenią system CEREC za:

  • brak konieczności wykonywania uzupełnienia tymczasowego po uszkodzeniu zęba
  • naturalny i bardzo estetyczny efekt
  • możliwość wykonania i zamontowania odbudowy protetycznej na jednej wizycie
  • dokładne dopasowanie odbudowy do kształtu zębów
  • trwałość materiału
  • wyższą precyzję obrazu skanera w porównaniu z tradycyjnymi wyciskami
  • możliwość wpływu pacjenta na kształt i kolor odbudowy

  Zastanawiasz się nad odbudową uszkodzonego zęba? Umów się na konsultację w Smile Design Clinic w Warszawie! Czekamy na Ciebie!

  Attachment
  • System CEREC w SmileDesign Clinic

  © SMILE DESIGN CLINIC sp. z o.o.