Usuwanie kamienia nazębnego | Smile Design Clinic Warszawa

  Wizyta u stomatologa to obecnie komfortowe i bezbolesne spotkanie, które pozwala na poprawienie wyglądu uśmiechu, a także stanu zdrowia uzębienia. Aktualnie praktycznie wszystkie zabiegi związane z leczeniem zębów są przeprowadzane w znieczuleniu, nie ma więc potrzeby, żeby stresować się bez powodu. Co zatem zrobić, żeby się rozluźnić i naprawdę polubić stomatologa? Dziś podpowiadamy, jak kompleksowo zadbać o zęby oraz jakie zabiegi wykonywać regularnie, żeby nie dopuścić do rozwoju próchnicy.

  Właściwe nawyki żywieniowe i prawidłowa higiena jamy ustnej

  Wbrew pozorom na kondycję uzębienia ogromny wpływ mają właściwe nawyki żywieniowe oraz prawidłowa higiena jamy ustnej. Mimo że jest to temat bardzo popularny i modny w obecnym czasie, niestety wiele osób wciąż popełnia błędy, które prowadzą do rozwoju próchnicy. Warto więc zwrócić uwagę na to, co jesz i jak czyścisz swoje zęby, to samo dotyczy dzieci. I tak, niezwykle istotne jest jedzenie warzyw, owoców, nabiału i ryb, które dostarczają organizmowi niezbędnej ilości wartościowych substancji, takich jak wapń, fosfor czy witaminy. Ponadto, należy podkreślić, że zarówno dla zdrowia, jak i szkliwa zębów bardzo szkodliwe jest spożywanie słodyczy, napojów słodzonych, kawy oraz czarnej herbaty, jak również palenie papierosów. Jeśli chodzi o prawidłową higienę jamy ustnej, to powinna ona obejmować czyszczenie zębów pastą z fluorem po każdym posiłku. Wskazane jest także częste używanie nici dentystycznych oraz stosowanie płynu do płukania jamy ustnej.

  Zabiegi stomatologiczne, które pomagają w walce z próchnicą

  Chcesz mieć idealnie czyste i zadbane zęby? Regularnie, przynajmniej raz na sześć miesięcy, odwiedzaj więc stomatologa i wykonuj skaling zębów, czyli usuwanie kamienia nazębnego. Świetnym sposobem na utrzymanie uzębienia w rewelacyjnej formie jest również piaskowanie oraz fluoryzacja, które to czynności w gabinecie Smile Design Clinic możesz wykonać podczas jednej wizyty. Tego rodzaju zabiegi chronią zęby przed rozwojem próchnicy, a także chorobami dziąseł.

  Wybielanie zębów – w domu czy gabinecie stomatologicznym?

  Wybielanie zębów w domu wiąże się z ryzykiem uszkodzenia szkliwa oraz powstawania przebarwień w wyniku nierównego rozjaśniania uzębienia. Gdy interesuje Cię diametralne poprawienie prezencji uśmiechu, warto wykonać wybielanie zębów nie w domu, ale pod okiem sprawdzonego stomatologa. Specjalista w bezpieczny sposób pomoże Ci uzyskać wymarzony kolor zębów, rozjaśniając je nawet o 5-6 tonów!

  Dlaczego profilaktyka zdrowia zębów jest tak istotna?

  Ludzkie uzębienie jest niezwykle wrażliwe na bodźce zewnętrzne, takie jak jedzenie, picie, czyszczenie, przyjmowanie leków czy stosowanie używek. Z tego powodu dobrze zadbać o właściwą oraz częstą higienę jamy ustnej, zdrowe odżywianie, rzucenie niszczących nałogów, a także systematyczne wizyty kontrolne u stomatologa. Bowiem właśnie te czynności skutecznie pomagają w utrzymaniu zębów w znakomitej kondycji przez lata. Chcesz mieć piękne i zdrowe zęby? Zacznij na to pracować każdego dnia, a efekty z pewnością mile Cię zaskoczą! Wkrótce okaże się, że próchnica, która dotychczas była Twoją zmorą, przestanie Cię w ogóle dotyczyć, a prezencja uśmiechu stanie się prawdziwym powodem do dumy!

  Stomatologia w Smile Design Clinic – naszego stomatologa na pewno polubisz! Dbamy o komfort, precyzję, a także szybkość wykonywanych zabiegów. Jeśli interesuje Cię usuwanie kamienia nazębnego, piaskowanie, fluoryzacja, leczenie stomatologiczne, ortodoncja lub protetyka, skontaktuj się z nami już dziś! Zapraszamy!

  tel. 22 291 80 80
  tel. 22 291 80 81

  Attachment
  • stomatolog warszawa

  © Smile Design Clinic