Poznaj zalety działania Infant Trainer |Smile Design Clinic

  Infant Trainer to innowacyjny, elastyczny aparat ortodontyczny dla dzieci. Jego zadaniem jest aktywne ćwiczenie właściwego używania szczęki oraz prawidłowego żucia. Dodatkowo dziecko uczy się odpowiedniego układania języka w jamie ustnej oraz stałego oddychania przez nos. Wpłynie to w sposób korzystny nie tylko na rozwój szczęki i żuchwy, ale i ogólny stan zdrowia dziecka. Dzięki Infant Trainerowi możliwe będzie zapobiegnięcie późniejszemu leczeniu ortodontycznemu. Tak wczesne przeciwdziałanie wadom zgryzu jest najlepszą metodą wspierającą prawidłowy rozwój dziecka.

  Infant Trainer jest wyrobem medycznym, którego stosowanie powinno się odbywać pod ścisłą kontrolą stomatologa lub ortodonty. Bardzo istotne jest, aby nosić i używać aparat zgodnie z jego przeznaczeniem po to, aby uniknąć ewentualnych pęknięć albo odbarwień.

  Funkcje Infant Trainera

  • nauka prawidłowego połykania
  • zachęcanie do właściwego oddychania przez nos
  • usprawnianie przełykania
  • stymulacja żucia, dzięki przestrzeni między zębami trzonowymi
  • zapewnienie delikatnych ćwiczeń zarówno szczęki górnej, jak i dolnej oraz mięśni twarzy
  • zastępowanie smoczka

  Cechy budowy aparatu

  Infant Trainer posiada specjalne otwory, które zapewniają dopływ powietrza, a tym samym delikatną, aczkolwiek aktywną stymulację rozwijających się mięśni twarzy i szczęki. Zakładka językowa służy ćwiczeniu przez dziecko prawidłowego połykania śliny i położenia języka. Dopasowany ochraniacz języka ma za zadanie zapobiegać ssaniu kciuka i wypychaniu języka. Pozwoli to na eliminację problemów ze stawami skroniowo-żuchwowymi oraz późniejszych zaburzeń zębowych. Dodatkowo aparat posiada pasek mocujący, który umożliwia przyczepienie go do ubrania i zapobiegnie spadaniu urządzenia na podłogę.

  Zasady używania Infant Trainera

  Zanim dziecko zacznie korzystać z Infant Trainera we właściwy sposób, musisz mu pokazać do aparat ma służyć. Kiedy zainteresowane dziecko weźmie trainer do ręki, zachęć je do włożenia go do ust.

  Tego typu aparat należy nosić 2 razy dziennie przez około 10-20 minut. Tyle czasu wystarczy, aby uzyskać właściwe oddziaływanie na połykanie, oddychanie oraz na mięśnie szczęk. Podczas krytycznego etapu wzrostu u dziecka, zaleca się kontynuowanie codziennego używania Infant Trainera po to, aby jego mięśnie prawidłowo się rozwijały.

  Prawidłowe noszenie w pięciu krokach

  1. Trzymaj Infant Trainer zakładką językową do góry.
  2. Umieść aparat w jamie ustnej.
  3. Ustaw język na zakładce językowej.
  4. Delikatnie zagryź Trainer.
  5. Usta trzymaj zamknięte i oddychaj przez nos.

  Jak czyścić aparat?

  Infant Trainer może być poddany 10-minutowej sterylizacji poprzez gotowanie, jeśli zajdzie taka potrzeba. Zwykle wystarczy go tylko opłukać pod ciepłą wodą i wytrzeć przed włożeniem do pudełka. Od czasu do czasu zaleca się także stosowanie myjki sonicznej oraz tabletek dezynfekujących.

  Attachment
  • infant trainer
  • infant trainer
  • infanttrainer

  © Smile Design Clinic