Solidny ortodonta - Warszawa | Smile Design Clinic Warszawa

  Twoim celem są proste zęby? Kiedy doskwiera Ci brak czasu i zastanawiasz się, od czego zacząć walkę ze swoimi niedoskonałościami uzębienia, warto zapisać się na wizytę u ortodonty i postawić na rzetelną diagnozę stanu swojego uśmiechu. Leczenie ortodontyczne posiada szereg różnych alternatyw, które można wykorzystać zgodnie z własnymi preferencjami i potrzebami. W zależności od rodzaju Twojej wady i wieku, lekarz przedstawi Ci najdogodniejsze formy prostowania zębów. Zobacz nasze kompendium wiedzy o skutecznej ortodoncji i zadbaj o idealny uśmiech już dziś!

  Zanim podejmiesz leczenie – zabiegi przygotowujące

  Leczenie ortodontyczne wynosi około 18-36 miesięcy. W tym czasie, przy założeniu, że będzie to aparat stały, niemożliwe jest leczenie zębów. To dlatego przed założeniem aparatu na zęby niezbędne jest solidne, fachowe oczyszczenie zębów z osadu i kamienia oraz wyleczenie ubytków próchniczych. W Smile Design Clinic możemy wykonać skaling, piaskowanie i fluoryzację w ciągu zaledwie jednej wizyty. Błyskawiczne oczyszczenie i zabezpieczenie uzębienia to absolutna podstawa do dalszego postępowania, prowadzącego do pięknych, prostych zębów.

  Nowoczesne i dyskretne prostowanie zębów – zobacz, na czym to polega!

  Są sytuacje, w których estetyka jest szalenie istotna, nawet podczas leczenia ortodontycznego. Jeśli więc jesteś osobą, które chce w dyskretny sposób skorygować swoje uzębienie, zgłoś to już na pierwszej wizycie ortodoncie, żeby mógł wybrać dla Ciebie najlepszą formę prostowania zębów. Doskonałym rozwiązaniem są na przykład przezroczyste nakładki na zęby typu orthocaps, Invisalign czy Clear Aligner, które są praktycznie niewidoczne. Ich dodatkową zaletą jest fakt, że można je wyjąć w dowolnym momencie, np. wystąpienie publiczne, ważne spotkanie biznesowe czy impreza okolicznościowa.

  Warianty korekcji uzębienia – szeroki wybór

  Istnieje wiele rodzajów leczenia ortodontycznego. Obecnie w Smile Design Clinic stosujemy zarówno tradycyjne, metalowe aparaty ruchome, stałe, jak i przezroczyste nakładki na zęby. Aparat ortodontyczny może być również kosmetyczny, czyli wykonany z praktycznie niewidocznych zamków porcelanowych lub kryształowych. Ponadto, uzębienie można też skorygować za pomocą aparatu lingwalnego, którego zamki przyklejane są od wewnętrznej strony zębów, dzięki czemu leczenie jest niezwykle dyskretne.

  Zakończone leczenie ortodontyczne – co dalej?

  A co dzieje się w sytuacji, kiedy ortodonta zdjął już Twój aparat ortodontyczny i proces leczenia wreszcie dobiegł końca? Otóż, po zakończonym leczeniu ortodontycznym czeka Cię podtrzymanie efektów nowego ustawienia zębów. Do tego celu potrzebne jest noszenie aparatu retencyjnego, który zakłada się najpierw na cały dzień i noc, a potem okres ten jest stopniowo skracany. Ciekawi Cię, jak wygląda aparat retencyjny? Współczesna ortodoncja oferuje i w tym względzie kilka rozwiązań. W Smile Design Clinic możesz nosić zarówno ruchomy aparat metalowy, jak i wyjmowane oraz praktycznie niewidoczne nakładki na zęby.

  Proste zęby – prosta droga do szczerego uśmiechu

  Wskutek braku leczenia ortodontycznego wiele osób jest niespełnionych i wstydzi się uśmiechać. Tu zrozumiałe, zęby są przecież naszą wizytówką. Jeśli więc Twoja korekcja uzębienia musiała zostać odroczona w czasie, nie wahaj się, żeby skorzystać z pomocy ortodonty i zdecyduj się na noszenie wybranego przez siebie, komfortowego oraz estetycznego aparatu na zęby! Pamiętaj, że nigdy nie jest za późno, żeby spełniać swoje marzenia!

  Jeśli interesuje Cię więcej informacji o ortodoncji, skontaktuj się z 
  warszawską kliniką Smile Design Clinici poznaj naszą ofertę zabiegów:

  tel. 22 291 80 80
  tel. 22 291 80 81

  Attachment
  • ortodonta Warszawa

  © Smile Design Clinic