Wybielanie zębów - Warszawa | Smile Design Clinic Warszawa

  Po zakończeniu wakacji większość z nas pragnie zatrzymać w sobie jak najwięcej pozytywnej energii na okres jesieni. Atrakcyjna opalenizna z czasem blednie, ale nie jest to powód do zmartwień. Pociągający wygląd nie zależy przecież od koloru skóry, ale już barwa zębów z pewnością ma wpływ na prezencję. Co jednak zrobić, żeby pozbyć się żółtego nalotu na uzębieniu czy szarości? Dziś podpowiadamy, jakie zabiegi pomagają w uzyskaniu idealnie białych zębów, a także czego unikać, żeby poprawić ich wygląd!

  Skąd się bierze żółty nalot na zębach?

  Żółty nalot na zębach to najczęściej efekt gromadzenia się osadu, który powstaje wskutek niewłaściwego czyszczenia zębów. Trudno dostępne przestrzenie zębowe są trudne do utrzymania w idealnej czystości. Dlatego tak ważne jest stosowanie nici dentystycznych, a także precyzyjne czyszczenie uzębienia w zakamarkach, z tyłu zębów oraz płukanie płynem z fluorem. Zapobiega to powstawaniu bakterii wywołujących próchnicę i chroni przed rozwojem chorób przyzębia, takich jak paradontoza. Pamiętaj, żeby myć zęby po każdym posiłku, delikatną, miękką szczoteczką, żeby nie uszkodzić szkliwa. Ponadto, nieestetyczna barwa uzębienia może być też spowodowana niewłaściwą dietą oraz paleniem tytoniu. Jeśli chcesz temu zapobiec, unikaj spożywania słodyczy, częstego picia kawy, herbaty czy czerwonego wina. Zdarza się również, że żółty kolor zębów jest kwestią genetyczną, na którą nie mamy wpływu.

  Jakie zabiegi stomatologiczne warto wykonać, żeby poprawić wygląd uzębienia?

  Wygląd uzębienia zawsze można poprawić, niezależnie od wieku. Jeśli więc czujesz się źle, kiedy się uśmiechasz, ponieważ wstydzisz się swoich zębów, to znak, że pora zająć się poprawieniem aparycji uśmiechu! Jak to zrobić? Otóż, dobrze zacząć od usunięcia osadu nazębnego, czyli skalingu. Doskonałym pomysłem na nową, atrakcyjną prezencję uzębienia jest również piaskowanie zębów, które pomaga pozbyć się żółtego nalotu. Ponadto, wskazana jest też fluoryzacja, która chroni zęby przed powstawaniem kamienia nazębnego i rozwojem próchnicy. W Smile Design Clinic możesz wykonać kilka tych zabiegów w trakcie jednej wizyty, co zajmie Ci zaledwie kilkanaście minut! Kolejnym krokiem, który zapewni Ci doskonały wygląd uśmiechu, jest wybielanie zębów.

  Co ma wpływ na powstawanie przebarwień?

  Na powstawanie przebarwień może mieć wpływ kilka czynników. Mimo zachowania zasad higieny jamy ustnej, na niekorzystną zmianę koloru uzębienia oddziałują niewłaściwe, długoletnie nawyki częstego picia kawy, herbaty, palenia papierosów oraz jedzenia dużej ilości kwaśnych lub barwiących na ciemno produktów, takich jak grejpfruty, jagody czy granaty. W grupie wysokiego ryzyka powstawania przebarwień znajduje się także długotrwałe przyjmowanie antybiotyków – doksycykliny oraz tetracykliny, niektórych leków obniżających ciśnienie, antyalergicznych czy chemioterapia okolic głowy i szyi. Żółknięcie i szarzenie zębów jest również związane z naturalnym procesem starzenia.

  Wybielanie zębów -najlepszy zabieg na koniec lata!

  W okresie urlopowym spożywamy o wiele więcej produktów, takich jak chociażby owoce leśne czy lody, które mają wpływ na zmianę koloru zębów na ciemniejszy. To właśnie dlatego, z końcem lata warto zadbać o wykonanie skalingu, piaskowania zębów oraz fluoryzacji. Wtedy uzębienie zyskuje lepszą prezencję, a profesjonalne czyszczenie zapobiega powstawaniu próchnicy oraz chorobom przyzębia. Koniec lata to również idealna pora na profesjonalne i bezpieczne wybielanie zębów pod okiem specjalisty.

  Interesuje Cię więcej informacji o wybielaniu zębów? Skontaktuj się z
  warszawską kliniką Smile Design Clinic i poznaj naszą ofertę zabiegów:

  tel. 22 291 80 80
  tel. 22 291 80 81

  Attachment
  • wybielanie zębów efekty

  © Smile Design Clinic