Korony - protetyka 3D, leczenie | Smile Design Clinic Warszawa

  Naturalne zęby nie zawsze są na tyle odporne, żeby przetrwać wiele lat bez zniszczeń i pozostać w doskonałym stanie. Czasem, wskutek różnych okoliczności, uzębienie łamie się oraz wypada. To sytuacja nieprzyjemna i niekomfortowa, ponieważ luki boleśnie nas dotykają. Przestajemy czuć się atrakcyjnie i wstydzimy się uśmiechać. Protetyka zajmuje się właśnie tego rodzaju problemami, które wpływają nie tylko na prezencję oraz powodują dysfunkcję w jedzeniu, lecz także psują samopoczucie. Leczenie kanałowe często poprzedza założenie korony, będącej doskonałym ratunkiem w przypadku utraty zęba.

  Czym są korony zębowe?

  Korony zębowe, zwane potocznie ,,koronkami”, są uzupełnieniem protetycznym, które stosuje się w przypadku zęba zniszczonego przez próchnicę, który nie może być już wyleczony za pomocą wypełnienia, czyli ,,plomby”. Ponadto, korony mogą być też pomocne dla osób, które utraciły uzębienie wskutek urazów mechanicznych lub przeszły leczenie kanałowe. Są także czasem zakładane w sytuacji nieestetycznego wyglądu uśmiechu, to znaczy zębów przebarwionych oraz startych. Co istotne, korony są zaliczane do kategorii uzupełnień trwałych, które przy odpowiedniej higienie jamy ustnej i dbałości o zęby służą przez długie lata.

  Korony zębowe – rodzaje uzupełnień

  Istnieje kilka rodzajów koron, można je podzielić ze względu na obszar ingerencji w odbudowę zęba. I tak, tego rodzaju uzupełnienia protetyczne mogą być częściowe, osłaniające lub całkowite. Korony dzieli się także pod kątem ich położenia względem dziąsła, w tym wypadku są określane jako uzupełnienia naddziąsłowe, poddziąsłowe oraz dodziąsłowe. Są one wykonane z różnych materiałów, mogą być metalowe, porcelanowe na podbudowie tytanowej, przykręcane na implancie, pełnoceramiczne, a także na podbudowie z tlenku cyrkonu. Współczesna protetyka posiada więc różne warianty tego rodzaju uzupełnień. Jeśli więc masz braki w uzębieniu, z pewnością dobierzesz dla siebie odpowiedni rodzaj leczenia. W Smile Design Clinic posługujemy się innowacyjnym systemem CEREC, dzięki któremu możemy wykonać dla Ciebie nie tylko korony, lecz także licówki, mosty, protezy oraz implanty w ciągu jednej wizyty!

  Jakie są wskazania do założenia korony?

  Wskazaniem do założenia korony są zęby bardzo zniszczone i połamane, które stomatolog ocenił jako niemożliwe do wypełnienia. Jeśli masz za sobą leczenie kanałowe, to także jest doskonały sposób na odzyskanie wyglądu oraz funkcji zęba. Zdarza się, że korony są zakładane na zdrowe uzębienie, dzięki czemu stanowią podporę dla mostu protetycznego. W Smile Design Clinic dostosowujemy rodzaj uzupełnienia do indywidualnych potrzeb oraz oczekiwań pacjenta. Jeśli więc Twoim problemem są uszkodzone lub przebarwione zęby przednie, możesz skorzystać z uzupełnienia protetycznego, jakim są licówki.

  Korony protetyczne – jak długo trwa zabieg?

  W naszym gabinecie stomatologicznym korony, licówki, mosty, protezy, implanty czy wypełnienia typu inlay, onlay, overlay, wykonywane są podczas jednej wizyty. Stomatolog nie musi wykonywać tradycyjnego wycisku, ponieważ system CEREC umożliwia skan uzębienia za pomocą kamery. Dzięki tej technologii lekarz nie stosuje też uzupełnień tymczasowych, a stałe, precyzyjnie wykonane uzupełnienie protetyczne wykonywane jest ,,od ręki”, czyli w ciągu kilkudziesięciu minut. W Smile Design Clinic otrzymasz szybkie i profesjonalne wsparcie w kwestii poprawy estetyki uzębienia, niezależnie od kłopotu, z jakim się do nas zgłosisz!

  Protetyka 3D w Smile Design Clinic – sprawdź ofertę i umów się na wizytę. Zadzwoń, aby dowiedzieć się więcej:

  tel. 22 291 80 80
  tel. 22 291 80 81

  Attachment
  • stomatolog - warszawa

  © SMILE DESIGN CLINIC sp. z o.o.