Lakierowanie, lakowanie | Smile Design Clinic Warszawa

  Posiadacze mlecznych zębów są również narażeni na rozwój próchnicy i wszystkie nieprzyjemności z nią związane. Błędem jest twierdzenie, że pierwszych zębów się nie leczy, bo i tak najważniejsze są zęby stałe. Musisz mieć świadomość, że stan mleczaków rzutuje na kondycję kolejnych zębów. Dlatego, im wcześniej zaczniesz dbać o zęby dziecka, tym mniej problemów będzie miało w przyszłości. Naucz je od najmłodszych lat dbania o higienę, zaprowadź na pierwszą wizytę adaptacyjną i ucz życia bez lęku przed dentystą. I choć nie są to łatwe zadania, jeśli się postarasz, Twoje dziecko będzie z dumą prezentować piękne zęby przez kolejne lata swego życia.

  Wsparcie dla mleczaków – lakowanie

  Lakowanie to bezbolesny zabieg, który pomoże chronić zęby dziecka przed próchnicą. Można je przeprowadzić zarówno na mleczakach, jak i zębach stałych. To uszczelnienie naturalnych bruzd, zagłębień i nierówności na powierzchni zębów. W tych miejscach najczęściej zalegają resztki pokarmu, co sprzyja namnażaniu się bakterii. Lak to specjalny preparat stomatologiczny, który wzmacnia i chroni dzięki jonom fluoru. Najlepiej rozpocząć lakowanie, gdy tylko pojawią się zęby. Lakowanie polega na oczyszczeniu zęba, wysuszeniu oraz nałożeniu warstwy umożliwiającej utrzymanie laku, a następnie samego laku. Co kilka miesięcy warto udać się na kontrolę, aby sprawdzić, czy nie należy uzupełnić jego warstwy. Jeżeli mimo wszystko dojdzie do powstania zmian próchniczych w zębie, są one o wiele płytsze i łagodniejsze niż w przypadku niezabezpieczonych zębów.

  Lakierowanie – moc fluoru

  Lakierowanie jest zabiegiem, który można z powodzeniem przeprowadzać u dzieci i dorosłych. Można potraktować nim zęby mleczne i stałe. Najczęściej stosuje się zabieg u dzieci, które są wyjątkowo narażone na próchnicę oraz u osób, które noszą aparaty ortodontyczne. W naszej klinice Smile Design Clinic w Warszawie proponujemy pacjentom lakierowanie zębów jako proces powtarzalny 2-4 razy w roku. Dlaczego? Dzięki uwalnianemu fluorowi w specjalnym stężeniu i dawce zęby Twoje i Twojego dziecka będą stawać się coraz mocniejsze, odporniejsz na działanie bakterii i kwasów. W opinii specjalistów ryzyko wystąpienia próchnicy na tak zabezpieczonych zębach maleje aż o 40%! To nie wszystkie zalety lakierowania zębów. Pomaga ono także wyleczyć próchnicę w bardzo wczesnym stadium, kiedy pojawiają się białe plamy, a dodatkowo znosi nadwrażliwość zębów. Warto więc korzystać z możliwości wykonania swemu dziecku zabiegu lakierowania zębów.

  Lapisem w bakterie!

  W przypadku wystąpienia próchnicy u małych dzieci, które nie potrafią współpracować z lekarzem, doskonale sprawdzi się zabieg lapisowania zębów. Lapis działa bakteriobójczo, hamuje postęp choroby, ma właściwości mineralizujące. Zabieg jest bezbolesny, niestety miejsca z próchnicą potraktowane preparatem zabarwiają się na czarno. Pierwszym krokiem w procesie lapisowania jest oczyszczenie zębów szczoteczką z wodą utlenioną, następnie samą wodą. Na osuszony i zdezynfekowany ząb nakłada się lapis, czyli roztwór azotanu srebra. Zabieg powinien być powtórzony trzykrotnie co tydzień, aby uzyskany efekt był zadowalający. Czarny kolor zębów jest jedynym skutkiem ubocznym lapisowania. W naszej klinice Smile Design Clinic uspokajamy pacjentów i ich rodziców, że to normalny proces, spowodowany wytrącaniem się srebra, a zabieg pozwala zatrzymać proces próchniczy i zapobiec dalszym, niepożądanym powikłaniom. Pamiętajmy też, że kolor czarny pojawi się jedynie w miejscu, gdzie rozwinęła się już próchnica.

  Zapobieganie próchnicy w Smile Design Clinic – dowiedz się więcej i zadbaj o zęby dziecka jak najwcześniej! Przyjdź do nas i zapytaj o podstawowe zabiegi przeciw próchnicy. Zadzwoń:

  tel. 22 291 80 80
  tel. 22 291 80 81

  Attachment
  • stomatolog dzieciecy warszawa

  © Smile Design Clinic