Ortodonta - leczenie | Smile Design Clinic Warszawa

  Leczenie ortodontyczne pomaga pozbyć się wad zgryzu, nierówności i szpar między zębami. Jest szansą dla wszystkich tych, którzy z natury nie mają idealnego ustawienia uzębienia. Warto podjąć je w młodym wieku, ponieważ zapobiega to pogłębianiu się dalszych nieprawidłowości. Jeśli jednak leczenie ortodontyczne nie zostało podjęte w okresie wczesnej młodości, warto rozważyć korekcję uzębienia w wieku dorosłym, ponieważ nieleczone wady zgryzu prowadzą do chorób przyzębia, próchnicy, uszkodzenia błony śluzowej warg i policzków, a także łamania oraz ukruszenia zębów. Z tego powodu warto, żeby każdego rodzaju niedoskonałości uśmiechu, niezależnie od Twojego wieku, obejrzał ortodonta.

  Kiedy najlepiej rozpocząć leczenie ortodontyczne?

  Najlepiej, jeśli ortodonta obejrzy zęby dziecka w wieku około 6 lat, wtedy oceni stan ich ustawienia i w razie ewentualnej wady zgryzu, wczesnym leczeniem nie dopuści do pogłębiania się jej. Właściwym momentem na zgłoszenie się na wizytę kontrolną do lekarza jest również koniec wymiany zębów dziecka, czyli 11-12 rok życia. Później, jeśli zajdzie taka potrzeba, odbywa się noszenie aparatu korygującego uzębienie, ponieważ w tym czasie jest największa szansa na skuteczne leczenie bez konieczności usuwania zębów.

  Na leczenie ortodontyczne nigdy nie jest za późno!

  W sytuacji, gdy korekcja uzębienia nie była możliwa w dzieciństwie, dobrze rozpocząć leczenie jak najwcześniej, ponieważ postępujące nieprawidłowości mają wpływ nie tylko na wygląd, lecz także zdrowie i kondycję zębów. Nieleczone wady zgryzu powodują nadmierne ścieranie się uzębienia, czasem uniemożliwiają właściwą higienę jamy ustnej, przez co przyczyniają się do próchnicy, są też powodem chorób przyzębia i kłopotów z gryzieniem, żuciem pokarmów oraz wymową. Dlatego też warto zdecydować się na korekcję uzębienia, niezależnie od wieku. Nie ma limitu wiekowego w leczeniu, jeśli więc borykasz się z problemem wady zgryzu, nierówności czy szpar między zębami, dobrze, żeby twoje uzębienie skontrolował ortodonta. W Smile Design Clinic z powodzeniem prowadzimy leczenie ortodontyczne osób dorosłych, które niejednokrotnie dzięki prostym zębom odbudowują swoje poczucie własnej wartości i zyskują tym samym ogromną pewność siebie.

  Jakie są metody leczenia ortodontycznego?

  Istnieje kilka rodzajów leczenia ortodontycznego, korekcję uzębienia można przeprowadzić, nosząc aparat ortodontyczny lub nakładki na zęby. W Smile Design Clinic posiadamy duży wybór obu sposobów leczenia, aparat ortodontyczny ruchomy najczęściej stosowany jest u dzieci i młodzieży, natomiast stały dedykowany jest młodym osobom oraz dojrzałym dorosłym. Aparat ortodontyczny stały może mieć zamki metalowe, ceramiczne lub kryształowe. Najnowszym rozwiązaniem są też przezroczyste nakładki na zęby, które można wyjmować do czyszczenia jamy ustnej, spożywania posiłków, a także w przypadku ważnych okoliczności, takich jak spotkania biznesowe, uroczystości rodzinne czy wystąpienia publiczne. Ortodonta z pewnością dobierze dla ciebie odpowiedni rodzaj korekcji uzębienia i doradzi w kwestii najskuteczniejszego leczenia.

  Ile trwa leczenie ortodontyczne?

  Okres trwania i przebieg leczenia ortodontycznego to kwestia bardzo indywidualna, najlepiej więc, żeby Twoje uzębienie ocenił ortodonta. Najczęściej jednak korekcja zębów trwa około 12-18 miesięcy. Istnieje kilka możliwości przyspieszenia leczenia, na przykład za pomocą systemu AcceleDent lub piezochirurgii.

  Ortodoncja w Smile Design Clinic – sprawdź naszą ofertę i umów się na wizytę. Zadzwoń, aby dowiedzieć się więcej:

   

  tel. 22 291 80 80
  tel. 22 291 80 81

  Attachment
  • aparat na zeby - cena

  © SMILE DESIGN CLINIC sp. z o.o.