Poznaj zalety nakładek Orthocaps | Smile Design Clinic

  Tradycyjne metody leczenia wad zgryzu bywają czasochłonne. Dlatego, jeśli zależy Ci na szybkim efekcie, powinieneś zastanowić się nad nakładkami Orthocaps. Ta innowacyjna metoda korygowania wad zgryzu zapewnia szybkie efekty w trakcie bezbolesnego procesu przesuwania zębów. Zostaje on zainicjowany przez indywidualnie dopasowane nakładki o różnych stopniach twardości. Przyjrzyjmy się bliżej mechanizmom ich działania.

  Jak działają nakładki Orthocaps?

  W celu stworzenia odpowiednich nakładek lekarz musi najpierw wykonać odciski uzębienia pacjenta. Będą one stanowiły wzorzec, potrzebny do wykonania dedykowanego aparatu Orthocaps. Kiedy odpowiednie wymiary zostaną uzyskane, pacjent otrzyma dwie przezroczyste szyny, które w ciągu dnia i nocy będą przesuwać zęby za pomocą delikatnego nacisku.

  W zależności od stopnia zaawansowania wady zgryzu, leczenie dzieli się na kilkanaście etapów. Każdy z nich trwa około 3 tygodni, w czasie których pacjent stosuje dwie nakładki – miękką na noc oraz twardą na dzień. Przechodząc do każdego kolejnego etapu, osoba leczona otrzymuje nowy zestaw. Jest to niezbędne, ponieważ w wyniku przesuwania się zębów, nakładki Orthocaps muszą różnić się od siebie ułamkami milimetrów, tak aby proces przemieszczania trwał dalej.

  Nowoczesne, komfortowe i skuteczne leczenie

  Przed rozpoczęciem terapii przy użyciu nakładek pacjent może zobaczyć symulację planu leczenia, która umożliwi zobrazowanie całej procedury. Analiza 3D natomiast pozwala zobaczyć efekty przed i po nakładkowym leczeniu.

  Szyny Twin-Aligner® dla dorosłych odznaczają się niezwykłą lekkością i wytrzymałością. Dodatkowo nie zawierają metalu, dzięki czemu nie uczulają i nie powodują urazów mechanicznych w jamie ustnej. Delikatne tworzywa użyte do produkcji Orthocaps zapewniają najwyższy komfort noszenia.

  Należy pamiętać, że ta innowacyjna metoda leczenia wad zgryzu bazuje na indywidualnym dopasowaniu nakładek Orthocaps. Dzięki temu, że są przygotowywane na miarę, możemy mieć pewność, że szyny będą stanowiły połączenie precyzji i perfekcji.

  Zalety nakładek Orthocaps

  • Orthocaps są przystosowane do leczenia wad zgryzu zarówno u dorosłych, jak i u dzieci.
  • Są one wykonane z przezroczystych tworzyw, dzięki czemu aparat jest praktycznie niewidoczny.
  • Dzięki temu, że Orthocaps działają z minimalną siłą, pacjent nie odczuwa bólu podczas noszenia.
  • Komputerowe projektowanie nakładek zgodnych z indywidualnymi potrzebami pacjenta zapewnia wysoką skuteczność działania oraz przewidywalność, co do końcowego efektu terapii.
  • Niezależnie od sytuacji nakładki można bez problemu zakładać i zdejmować.
  • Orthocaps nie wymagają specjalnego czyszczenia, a dzięki temu, że nie są zamocowane na stałe, można bez problemu utrzymać wysoki poziom higieny jamy ustnej.
  • Wysoka skuteczność działania sprawia, że w 90% przypadków leczenie kończy się po roku noszenia Orthocaps.
  Attachment
  • orthocaps

  © SMILE DESIGN CLINIC sp. z o.o.