Leczenie zębów u dzieci | Smile Design Clinic

  Wszyscy rodzice na co dzień stają przed wieloma dylematami. Wśród nich pojawia się również pytanie, kiedy zaprowadzić dziecko po raz pierwszy do dentysty, a także jak postępować, aby nie zniechęcić go do kolejnych wizyt. Wiele zależy od podejścia rodziców, ale również od tego, co spotka nasze dziecko na fotelu. Sprawdźmy więc, kiedy należy zaprowadzić dziecko do dentysty i jak zorganizować pierwszą kontrolę lekarską, aby nie zniechęcić dziecka.

  Leczenie zębów mlecznych – zacznij już od najmłodszych lat

  Wielu rodziców uważa, że leczenie mleczaków nie ma sensu, ponieważ zęby te i tak wypadną. Niestety nie jest to prawda, a takie postępowanie to duży błąd. Pierwsza wizyta u dentysty powinna odbyć się już po pojawieniu się pierwszych zębów. Co ciekawe, tak naprawdę zawiązki zębów dziecka kształtują się już na etapie ciąży, dlatego ważne jest, aby przyszła matka stosowała zrównoważoną dietę. Rodzice mogą także odwiedzić stomatologa zanim dziecko przyjdzie na świat, żeby przygotować się do prawidłowej pielęgnacji jamy ustnej noworodka. Na pierwszą wizytę nigdy nie jest za wcześnie, zawsze bowiem warto być przygotowanym na wszelkie niespodzianki.

  Bezbolesne leczenie zębów

  Największym problemem jest zawsze strach przed bólem. Niestety, nawet wielu dorosłych nie potrafi go pokonać, więc nic dziwnego, że małe dziecko też się boi. Jednak strach jest zwykle uwarunkowany faktem, że maluch nie wie, co go czeka albo, co gorsze – ma złe wspomnienia z poprzednich wizyt. Przede wszystkim rolą rodziców jest wytłumaczyć dziecku, że to, co spotka go na fotelu dentystycznym, nie jest niczym strasznym. Spokojna rozmowa, podczas której wytłumaczymy maluszkowi, w jakim celu wybieramy się do stomatologa, a także fakt, że jest to czynność zwyczajna, powinno go uspokoić. Warto  również wyjaśnić, co dentysta będzie robił podczas wizyty i jaki ma to cel. Aby jednak nie popsuć tego efektu, warto wybrać miejsce, które zapewni bezbolesne leczenie i ma w swojej ofercie wizyty adaptacyjne dla dzieci.

  Leczenie zębów u dzieci z wykorzystaniem gazu rozweselającego

  W naszej klinice oferujemy leczenie zębów u dzieci z wykorzystaniem gazu rozweselającego. Jest to metoda bezpieczna, która nie powoduje skutków ubocznych, a ponadto pozwala zażegnać strach przed bólem – tłumaczą specjaliści ze Smile Design Clinic. Poza tym personel kliniki robi wszystko, aby atmosfera była jak najbardziej przyjazna dziecku.

  Pamiętajmy, że niejednokrotnie od pierwszej wizyty dziecka u stomatologa zależy jego późniejsze podejście do tematu dbania o zęby, również już w dorosłym życiu.

  Kliknij, aby umówić się z dzieckiem na pierwszą wizytę.

  Zapraszamy!

  Attachment
  • dzieci

  © SMILE DESIGN CLINIC sp. z o.o.