Licówki kompozytowe | stomatologia estetyczna, Warszawa

  Licówki to gwarancja pięknego, olśniewającego uśmiechu. Zrozumieją to szczególnie te osoby, których uśmiech już niebawem zostanie uwieczniony na fotografii ślubnej lub ci, dla których estetyka zębów jest nie mniej ważna od pięknej fryzury i zadbanych paznokci. Czym są licówki kompozytowe i jakie korzyści z ich zastosowania mają pacjenci?

  Czym są licówki kompozytowe?

  Licówka kompozytowa to cienka ceramiczna płytka, której zadaniem jest licowanie przednich powierzchni zębów, głównie w celach kosmetycznych. Dzięki zastosowaniu licówek można zrekonstruować zęby w taki sposób, by przypominały nasze naturalne uzębienie. Poprawa estetyki zębów nie jest rażąco inwazyjnym zabiegiem i jest wykonywana zarówno, gdy chcemy dokonać kosmetyki jednego zęba, jak i w przypadku całego ich rzędu. Licówka to uzupełnienie protetyczne poprawiające wygląd naszych zębów i nadające naszemu uśmiechowi olśniewający efekt. Rezultat jest podyktowany rodzajem użytego materiału. Licówki są umieszczane na wargowej stronie zębów przy użyciu specjalnie do tego przeznaczonego kleju.

  Wskazania do przeprowadzenia zabiegu z użyciem licówek

  Licówki kompozytowe wykonane są z materiałów uzupełniających ubytki zębowe. Pozwolą zamknąć przestrzenie międzyzębowe (m.in. diastemę), przyczynią się do rozjaśnienia uśmiechu, a także potrafią wyrównać stłoczenia zębów w wyniku ich przemieszczenia. Licówki kompozytowe skutecznie usuną przebarwienia, nadadzą zębom odpowiedni kształt i długość oraz odbudują fragment zęba. Dzięki zastosowaniu określonego rodzaju materiału licówki nie powodują żadnych alergii i bardzo dobrze przylegają do powierzchni zęba, a do tego dają efekt pięknych i kształtnych zębów, który utrzymuje się nawet do dwóch lat. Po tym czasie, oczywiście, zabieg można powtórzyć. Ogromną zaletą licówek kompozytowych jest to, że podczas zabiegu preparacja tkanek zębowych jest bardzo mała, ponadto chronią zęby nadwrażliwe. Wykonanie tych elementów odbudowy protetycznej zębów jest szybkie i nie wymaga żmudnego oczekiwania na przygotowanie elementów kompozytowych przez technika.

  Kto nie powinien decydować się na licówki kompozytowe?

  Licówki są odradzane osobom posiadającym nieprawidłowy zgryz (zgryz urazowy lub zgryz odwrotny), a także pacjentom zmagającym się z bruksizmem czy obgryzaniem paznokci lub przedmiotów. Zęby zniszczone, z głębokimi wypełnieniami lub braki zębowe w bocznym uzębieniu, ze względu na ryzyko uszkodzenia licówek, stanowią przeciwwskazanie do wykonania zabiegu. Należy pamiętać, że szczególną rolę w przypadku zakładania licówek kompozytowych, jak i innych metod leczenia stomatologicznego, kluczową rolę odgrywa higiena jamy ustnej.

  © SMILE DESIGN CLINIC sp. z o.o.