Stomatologia estetyczna - licówki | Smile Design Clinic Warszawa

  Nie każdy z nas został obdarowany przez naturę pięknymi i równymi zębami. Aby uśmiech stał się naszą wizytówką często musimy poprawiać jego mankamenty w gabinecie stomatologicznym. Na szczęście, nowoczesna stomatologia estetyczna podsuwa nam wiele pomocnych i bardzo skutecznych metod na upiększenie zębów. Nie każda z nich jest długotrwała i kosztowna. Obecnie można uzyskać wymarzony efekt równych zębów bez konieczności noszenia aparatu ortodontycznego. Na jednej wizycie możesz ukryć też trudne do usunięcia przebarwienia czy uszkodzenia zęba.  Warto zadbać o estetykę uśmiechu, bo piękne zęby dodają pewności siebie i otwierają drogę do kariery zawodowej czy sukcesów w życiu osobistym!

  Licówki to bardzo cienkie płytki ze specjalnego tworzywa mocowane do przedniej części zęba.  Licówka ma za zadanie wyrównać kształt i kolor zęba, a także wypełnić zbyt duże przerwy między zębami. Najczęściej wykonuje się je z porcelany lub kompozytu, ale dostępne są również licówki ceramiczne. Jeśli Twoim problemem są nieregularnie ustawione zęby, przerwy między nimi czy nieestetyczne przebarwienia szkliwa, licówki mogą być dla Ciebie dobrym rozwiązaniem.

  Zakładanie licówek

  Procedura zakładania licówki wymaga odpowiedniego przygotowania zęba, czasami wiąże się to z koniecznością jego polerowania lub oszlifowania. Jest to zawsze krótki i bezbolesny zabieg.  Lekarz formuje kształt licówki w taki sposób, aby była ona idealnie dopasowana do zgryzu i nie przeszkadzała w jedzeniu czy mówieniu. W zależności od tego na jaki rodzaj licówki się zdecydujesz, procedura nałożenia może trwać od jednej do dwóch wizyt.

  Rodzaje licówek

  Stomatologia estetyczna oferuje ci następujące rodzaje licówek:

  Licówki kompozytowe – są najpopularniejsze wśród naszych pacjentów. Wykonuje się je z materiału, którym wypełnienia się w ubytki zębowe. Ich zaletą jest niska cena oraz szybkość wykonania. Stomatolog zakłada licówkę w ciągu jednej wizyty w gabinecie. Licówka kompozytowa może zamaskować diastemę, wyrównać kształt zęba i ukryć przebarwienia. Jest ona mniej trwała niż licówka ceramiczna lub porcelanowa, trzeba ją odświeżać lub wymieniać co 2 – 5 lat.

  Licówki porcelanowe – to cienkie porcelanowe płatki naklejane na przód zęba. Ich cena jest wyższa niż licówek z kompozytu, lecz trwałość wynosi nawet 15 lat. Procedura założenia tego rodzaju licówki jest również dłuższa. Wykonuje się ją w pracowni protetycznej, na podstawie wycisku pobranego podczas wizyty u stomatologa. Licówka porcelanowa doskonale sprawdzi się zarówno w przypadku dużych jak i drobnych korekt uzębienia. Ten rodzaj licówek jest odporny na przebarwienia, a ich powierzchnia doskonale odbija światło powodując, że ząb wygląda bardzo naturalnie.

  Licówki ceramiczne – zapewniają doskonały efekt estetyczny. Są bardzo plastyczne i wytrzymałe. Ich przygotowanie również wymaga pobrania wycisku i przygotowania wypełnienia przez protetyka. Cena licówki ceramicznej jest wyższa niż tej wykonanej z kompozytu, ale jest ona znacznie trwalsza. Materiał ceramiczny wizualnie przypomina szkliwo zęba dając efekt pięknego, naturalnego uśmiechu.

  Jeśli nie jesteś zadowolony z wyglądu swoich zębów, nasi lekarze pomogą ci dobrać odpowiednią metodę leczenia.
  Smile Design Clinic – Kliknij i umów się na wizytę
  , chętnie odpowiemy na Twoje pytania!

   

  Attachment
  • zakladanie licowek jak wyglada

  © SMILE DESIGN CLINIC sp. z o.o.