Implanty zębowe, CEREC | Smile Design Clinic Warszawa

  Utrata zęba może przydarzyć się każdemu z nas. Ukruszenie, wypadek, próchnica – to tylko kilka przykładów przyczyn ubytków w uzębieniu. Nikogo nie trzeba przekonywać o konieczności uzupełnienia luki po utraconym zębie, jeśli ubytek dotyczy zębów przednich. Pamiętaj jednak, że utrata każdego zęba powoduje przekrzywianie zębów sąsiednich, co z upływem czasu może doprowadzić do powstania wad zgryzu. Do tego dochodzą trudności podczas spożywania posiłków czy niewyraźna wymowa. Zdecydowanie warto skorzystać z możliwości jakie daje nowoczesna stomatologia i zadbać o  uzupełnienie braków uzębienia jak najszybciej!

  Implanty zębowe – poczuj się jakbyś odzyskał swoje naturalne uzębienie

  Implanty zębowe cieszą się coraz większą popularnością wśród pacjentów gabinetów stomatologicznych. Mimo, że ich cena jest wyższa niż tradycyjnej protezy zębowej, to na ich korzyść przemawia wiele czynników. Po pierwsze jest to rozwiązanie bardzo trwałe, często na całe życie. Po drugie ze względu na funkcję oraz wygląd – jest to metoda najbardziej zbliżona do naturalnego uzębienia. Materiały, z których wykonuje się implanty są w pełni bezpieczne i bardzo trwałe. Implant jest odporny na urazy mechaniczne, nie odbarwia się, a jego powierzchnia doskonale odbija światło sprawiając, że wygląda on jak naturalny ząb. Dodatkową zaletą implantów jest to, że nie wymagają one szlifowania sąsiednich zębów, jak w przypadku tradycyjnych technik protetycznych. Z tej metody mogą skorzystać osoby w każdym, nawet bardzo dojrzałym wieku. Sam zabieg wszczepienia implantu jest mało inwazyjny i bezbolesny – wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym.

  Jak wygląda procedura wszczepienia implantu zębowego?

  Wszczepienie implantu zębowego przeprowadza się w dwóch etapach. Pierwszym z nich jest wszczepienie w kość części implantu, która zastępuje korzeń zęba. Jest to zabieg krótki i mniej inwazyjny niż wyrwanie zęba. Drugim etapem jest wykonanie korony zęba. Tutaj są dwie możliwości. Możesz zdecydować się na koronę wykonaną metodą tradycyjną – w pracowni protetycznej lub skorzystać z technologii CEREC, która umożliwia wykonanie korony w trakcie jednej wizyty.

  Kiedy można wszczepić implant?

  Implant może być wszczepiony bezpośrednio po planowanym usunięciu zęba. Szybko staje się on pełnowartościową częścią ciała. Po wszczepieniu lekarz nałoży na implant ostateczną lub tymczasową koronę – w zależności od wskazań medycznych w Twoim przypadku. Implant może być wszczepiony także w innym czasie niż bezpośrednio po usunięciu zęba. Pamiętaj jednak, że po około trzech miesiącach po wyrwaniu, rozpoczyna się proces zaniku kości, który może skomplikować i przedłużyć procedurę wszczepienia implantu. Tempo zaniku kości zależy od indywidualnych cech pacjenta. Im wcześniej zdecydujesz się na zabieg, tym będzie on prostszy i szybszy. Obecnie możliwe jest też wszczepienie implantu po latach, lecz w niektórych przypadkach może to wymagać przeprowadzenia sterowanej regeneracji tkanek. Pamiętaj, więc że nie warto zwlekać z podjęciem decyzji o uzupełnieniu braków zębowych.

  Jeśli planujesz uzupełnienie luki w uzębieniu i zależy Ci na naturalnym efekcie przy jednoczesnym oszczędzeniu sąsiednich zębów, to implantacja jest rozwiązaniem dla Ciebie. Pamiętaj, że pełne uzębienie to nie tylko kwestia wyglądu i komfortu jedzenia czy mówienia, ale też prawidłowy zgryz i zdrowsze zęby!

  Smile Design Clinic – nasi specjaliści odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania i pomogą Ci podjąć decyzję. Umów się na wizytę w już dziś!

  Attachment
  • implanty zebowe cena

  © SMILE DESIGN CLINIC sp. z o.o.