Ortodonta - korekcja uzębienia | Smile Design Warszawa

  Każdego roku planujesz, że zadbasz o wygląd swoich zębów? Kiedy się uśmiechasz nie czujesz się swobodnie i myślisz często o tym, że wygląd Twojego uzębienia wymaga naprawy? Czas zrealizować swoje pragnienia, a Nowy Rok jest do tego świetną okazją! Uwierz w siebie i nie poddawaj się, ponieważ osiągnięcie tego celu jest w Twoim zasięgu. Wystarczy tylko decyzja, działanie i powierzenie tego zadania ekspertom. Przeczytaj jakie 3 czynności doprowadzą Cię do realizacji tego pięknego marzenia!

  1. Wizyta u stomatologa – wyleczenie wszystkich zębów

  Jeśli chcesz mieć proste zęby, dobrze jest w pierwszej kolejności wybrać się na wizytę kontrolną u stomatologa i wyleczyć, jeśli są – wszystkie ubytki. To dlatego, że zanim założysz aparat ortodontyczny, ortodonta i tak zaleci Ci wyleczenie wszystkich zębów. Korekcja uzębienia odbywa się na zdrowych, wolnych od próchnicy zębach. Z tego powodu warto od razu o tym pomyśleć i tym samym, zadbać o swoją gotowość do dalszych działań. W Smile Design Clinic posiadamy nowoczesne sposoby walki z próchnicą. Niewielkie zmiany leczymy małoinwazyjną metodą ICON, czyli bez borowania i bólu. Wobec większych ubytków stosujemy wypełnienie materiałem światłoutwardzalnym, czyli kompozytowym. W przypadku złamanego lub ukruszonego zęba, wykonujemy też odbudowę jego korony. Przeprowadzimy Cię przez czynności, związane z wyleczeniem wszystkich zębów szybko i kompleksowo, nie musisz więc martwić się, że ten proces będzie długotrwały.

  2. Usunięcie osadu i kamienia nazębnego

  Następną czynnością, która powinna poprzedzić prostowanie zębów jest usunięcie osadu oraz kamienia nazębnego. To bardzo ważne czynności, które warunkują dalszy proces leczenia bez niepotrzebnych komplikacji. W naszej klinice możesz jednorazowo wykonać pakiet zabiegów, takich jak: skaling, piaskowanie i fluoryzacja. Pamiętaj, że dokładne usunięcie kamienia chroni zęby przed próchnicą, a dziąsła przed niebezpiecznymi bakteriami, powodującymi paradontozę. Wskazane jest więc wykonanie tych zabiegów, zanim założysz aparat ortodontyczny. Wówczas ortodonta będzie mógł od razu przystąpić do działań, mających na celu prostowanie Twoich zębów.

  3. Ortodonta – ustalenie planu leczenia

  Doświadczony ortodonta poprowadzi Cię przez cały proces korekcji zębów. Specjaliści z naszej kliniki udzielą Ci wszelkich informacji na temat leczenia, a Twój aparat ortodontyczny zostanie przygotowany zgodnie z indywidualnymi potrzebami i preferencjami. Przed założeniem aparatu potrzebne będzie wykonanie zdjęć uzębienia:

  • Pantomogram – zdjęcie RTG zębów, to panoramiczne prześwietlenie uzębienia, które przedstawia wszystkie zęby, kości szczęki i żuchwy oraz stawy skroniowo-żuchwowe. Procedura jest bezbolesna, trwa kilka sekund.
  • Cefalometria – zdjęcie RTG obrazujące czaszkę w pozycji bocznej, jest niezwykle użyteczne w diagnozie wad zgryzu.

  Ortodonta poinformuje Cię o możliwościach, jakie są możliwe w przypadku Twojej korekcji uzębienia. W naszej klinice posiadamy szeroki wybór aparatów stałych, są nimi:

  • aparaty metalowe,
  • aparaty porcelanowe,
  • aparaty kryształowe.

  Warto zwrócić uwagę, że aparaty kryształowe i porcelanowe są mniej widoczne. Zwiększają zatem komfort ich noszenia i sprawiają, że Pacjenci czują się z nimi o wiele bardziej swobodnie. Ich biały lub przezroczysty kolor, zapewnia większą swobodę w noszeniu. Ponadto posiadamy również możliwość nowoczesnego leczenia ortodontycznego za pomocą takich metod jak: przezroczyste nakładki na zęby: Invisalign czy Clear Aligner. Indywidualnie zaprojektowane nakładki na zęby są niewidoczne, dlatego gwarantują wygodę i dyskrecję Pacjentom.

  Smile Design Clinic – umów się na wizytę do ortodonty  i zacznij spełniać swoje marzenie o prostych zębach już dziś! Zapraszamy!

   

  Attachment
  • ortodonta - warszawa

  © SMILE DESIGN CLINIC sp. z o.o.