Piękne uzębienie - leczenie | Smile Design Clinic Warszawa

  Wakacje to czas odpoczynku i zarazem doskonałego samopoczucia. W tym okresie chcemy wyglądać i czuć się młodo, a także atrakcyjnie. Wspaniała, letnia aura działa na Ciebie inspirująco i pobudza do zmiany na lepsze? W gorące dni masz ochotę na poprawę swojego wizerunku? Zacznij więc od metamorfozy uśmiechu, a podarujesz sobie wiele radości i komfortu! Dziś podpowiadamy, jak w kilku krokach sprawić, żeby uzębienie było olśniewająco piękne!

  Co wpływa na idealnie prezentujące się uzębienie?

  Doskonale prezentujące się uzębienie jest kwestią odpowiedniej dbałości o jego stan i wygląd. Prawidłowa higiena jamy ustnej, w postaci szczotkowania zębów po każdym posiłku oraz czyszczenia przestrzeni międzyzębowych, to absolutne minimum do zachowania ich w nienagannej kondycji zdrowotnej. Oprócz tego, równie istotnym czynnikiem, poprawiającym wytrzymałość zębów jest dieta bogata w wapń, witaminę D oraz koenzym Q10. Warto także zrezygnować ze spożywania słodyczy, które osłabiają szkliwo i przyczyniają się do powstawania próchnicy. Bardzo ważne są regularne kontrole stomatologiczne, które dobrze przeprowadzać przynajmniej raz na sześć miesięcy.

  Jakie zabiegi można wykonać, żeby poprawić wygląd uzębienia?

  Współczesna stomatologia estetyczna w Smile Design Clinic posiada wiele rodzajów rozwiązań, które przyczyniają się do polepszenia aparycji uzębienia. Wykorzystanie ich z pewnością służy nie tylko poprawie wyglądu uśmiechu, lecz także zapobiega rozwojowi bakterii powodujących próchnicę oraz chorób przyzębia, takich jak na przykład paradontoza. I tak, jednym ze środków, które wykorzystujemy w celu metamorfozy uzębienia jest skaling, czyli usuwanie kamienia nazębnego. Profesjonalnie i systematycznie wykonywany zabieg pozwala na trwały efekt zdrowych, pięknych zębów. Skaling można połączyć z piaskowaniem oraz fluoryzacją jako dopełnienie dokładnego oczyszczania uzębienia z osadu, a także zabezpieczenie przed próchnicą oraz paradontozą. Kolejną metodą na poprawę aparycji uzębienia jest wybielanie zębów, które można przeprowadzić w naszym gabinecie w ciągu kilkudziesięciu minut. Zabieg polega na nałożeniu specjalnego żelu, który rozjaśnia uzębienie nawet o kilka tonów. Wybielanie zębów pod okiem specjalisty to bezpieczny sposób na poprawę barwy i wyglądu uśmiechu.

  Proste zęby a nowoczesne metody leczenia ortodontycznego

  Nie zawsze naturalne uzębienie jest na tyle proste, że nie wymaga korekcji. Nawet drobne nierówności czy wady zgryzu powodują, że wygląd uśmiechu nie jest idealny. Aktualnie ortodoncja posiada nowoczesne środki do leczenia wszelkiego rodzaju niedoskonałości. I tak, korzystną drogą do uzyskania efektu pięknych, prostych zębów jest aparat ortodontyczny. Jego zamki mogą być wykonane z różnych materiałów, stąd podział na metalowy, porcelanowy oraz kryształowy aparat ortodontyczny. W przypadku, gdy zależy Ci na dyskrecji w leczeniu, możesz też zastosować przezroczyste nakładki na zęby. W Smile Design Clinic przyspieszamy proces prostowania zębów dzięki urządzeniu AcceleDent, powodującym mikrowibracje, sprzyjające ich szybszemu przesuwaniu się. Obok innowacyjnego sposobu na korekcję uzębienia, jakim są nakładki na zęby, możesz także skorzystać z aparatu lingwalnego, zwanego inaczej językowym, którego zamki przyklejane są po wewnętrznej stronie uzębienia.

  Uzupełnienia protetyczne na wagę złota

  Jeśli Twoje uzębienie nie jest kompletne lub zniszczone, doskonałym pomysłem są licówki, korony, mosty oraz protezy. W Smile Design Clinic wykonujemy je nawet w ciągu jednej wizyty! Licówki to cienkie płatki, naklejane na naturalne uzębienie, stosowane jako metoda na szpary, nieestetyczny kształt i wygląd zębów przednich. Co istotne, korony, mosty i protezy, przygotowywane przez naszych specjalistów, są wykonywane niezwykle precyzyjnie oraz z najwyższej jakości materiałów, co zapewnia im trwałość oraz wysoki poziom estetyki.

  Stomatologia w Smile Design Clinic – poznaj naszą ofertę zabiegów. Zadzwoń, aby dowiedzieć się więcej:

  tel. 22 291 80 80
  tel. 22 291 80 81

  Attachment
  • nakladki na zeby - cena

  © SMILE DESIGN CLINIC sp. z o.o.